Op. Dr. Şerif Yavuz'un Web sitesine hoşgeldiniz!
sakal-ekimi-before
Sakal Ekiminin Ardından Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sakal Ekiminin Ardından Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Sakal Ekiminin Ardından;  Erkeklerin özgüven problemi yaşamalarını sağlayan unsurlardan birisi de sakal eksikliği olmaktadır. Estetik kaygılardan dolayı erkeklerin yaşamış olduğu bu soruna teknoloji sayesinde çözüm bulunabilir. Sakal ekimi; saç ekimi kadar popüler olmasa da birçok erkeğin başvurduğu bir operasyondur. Sakal ekim tekniklerinde ilerlemeler ve teknolojik kolaylıklar sağlandığı için bu operasyona başvuranların sayısı her geçen gün artmaktadır. 

sakal ekiminin ardından

Sakal ekimi sırasında ve sonrasında birtakım etmenlere dikkat edilmesi şarttır. Yüz derisinin ince olması ve ekim işlemlerinin yapılacağı cildin saça kıyasla çok daha hassas olması; sakal ekimini riskli hale getiren unsurlar arasında yer alır. Buna ek olarak, saç ekimine kıyasla sakal ekiminin ardından iyileşme sürecinin daha uzun ve hassas olduğunu ifade etmeliyiz. Sakal ekimi işlemleri; genellikle bir yıl sonunda yüzde yüz başarıya ulaşır. Bir başka deyişle, bu operasyonu geçirenlerin bir süre beklemesi ve bu dönemde kıl kökü kaybı yaşamamaya dikkat etmesi şarttır. 

Sakal Ekimi Sonrasında Önem Taşıyan Unsurlar Nelerdir? 

Sakal ekimi işleminin ardından iyileşme sürecinin korkulacak bir durum olmadığını ifade etmeliyiz. Ancak, her cerrahi işlemin ardından olduğu gibi sakal ekiminin ertesinde de dikkat edilmesi gerekenler vardır. Dikkatli bir hasta ilk üç günü atlattığı takdirde hemen ertesinde yıkama işlemlerine başlayabilir. İyileşme sürecinin ortalama yüzde 70’lik kısmı ilk günlerde atlatılmaktadır. Sakal ekiminin ardından doktorunun tavsiyelerine harfiyen uyan bir hastanın bu süreci sorunsuz atlatacağını ifade etmeliyiz. 

Sakal ekimi sırasında yüz bölgesine toplu iğne başı kadar büyük olacak şekilde kıl kökü yerleştirme alanları açılır. Söz konusu alanların iyileşmesi için ortalama bir hafta boyunca antibiyotik kullanmak gereklidir. İlk bir aylık sürecin atlatılmasının ardından tıpkı saç ekiminde olduğu gibi sakallarda da şok dökülme yaşanır. Bu sayede, kıl kökleri, en kısa sürede yenilenecektir. Sakalların bir süre sonra eskisinden çok daha gür bir şekilde uzayacağını söylemek gerekir. Sakal ekiminin ardından en kritik dönem ilk bir haftalık süreç olmaktadır. Bu dönem içerisinde hastanın büyük oranda iyileşeceğini ifade etmeliyiz. Bir başka deyişle, ilk bir haftasını sorunsuz olarak geçiren bir hastanın sonrasında sıkıntı yaşama ihtimalinin düşük olduğunu söylemek gerekir. 

sakal ekiminin ardından

Sakal Ekiminin ardından Zamana Bağlı Olarak Yaşanan Değişimler

Sakal ekiminin ardından hastanın bilhassa ilk üç günlük sürece çok dikkat etmesi gerekir. Bu operasyon; üç ila altı saat arasında sürmektedir. Hastanın hastanede kalmasını gerektiren bir durum yoktur. Ancak, yine de bu dönemde bir refakatçinin olması önemlidir. İlk üç günde yüzün öne doğru eğik kalmamasına dikkat edilmelidir. Hastanın bu işlemden sonra mümkün olduğunca alkol ve sigara tüketiminden kaçınması gerekir. Bunun yanı sıra, işlemin yapıldığı alana hiçbir şekilde su değdirilmemelidir. Kıl köklerinde meydana gelen kabuklara dokunulmamalıdır. Hasta; kıyafetlerini giyip çıkarırken ekim yapılan bölgeye temas etmemek adına dikkatli olmalıdır. Son olarak, ilk üç günlük dönemde hastanın sırt üstü yatması tavsiye edilir. 

İlk üç günü atlatan hastanın ilk bir aylık dönemde ise verilen ilaçları eksiksiz olarak kullanması gerekir. Doktor tarafından tavsiye edildiği gibi yüz yıkanmalıdır. Buna ek olarak, yüze baskı yapacak her hareketten kaçınılmalıdır. Sakal ekim işleminin ardından kıl köklerini hareket ettirmemek adına söz konusu bölge kesinlikle kaşınmamalıdır. Yüzün havlu ile kurulanması sırasında dikkatli olunmalı ve yüze çok fazla baskı yapılmamalıdır. 

Son olarak, hastanın ilk bir ayın ardından yaşanan şok dökülmenin normal olduğunu bilmesi gerekir. Buna ek olarak, ilk üç aylık dönemde kesinlikle tıraş olunmamalıdır. 

Siz de yeni bir görünüme sahip olmak istiyorsanız hemen randevu alın
Sakal Ekimi
Sakal Ekimi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Sakal Ekimi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Sakal ekimi ; hiç şüphesiz, saç ekiminin ardından en çok yaptırılan ekim işlemidir. Bu noktada, sakalları çıkmayan veya sakal sayısı yetersiz sayısı olan birçok kişinin aklında sakal ekimi operasyonu yer alır. Ancak, sakal ekimi fiyatları; saç ekimine kıyasla son derece düşüktür. Bu durumu ortaya çıkaran en büyük etken ekildiği kıl kökü miktarının az olması olarak dikkat çekmektedir.

sakal-ekimi 

Sakal; erkekler için doğal bir aksesuar olmasından dolayı önem taşır. Bu noktada, birçok kişinin doğuştan sakalı yoktur. Ayrıca, birtakım sebeplerden dolayı sakalını kaybedenler de vardır. Bu kişiler için en uygun çözüm ise sakal ekimi olacaktır.

Sakal Ekimi Fiyatlarını Belirleyen Etkenler Nelerdir? 

Tıpkı saç ekimi işleminde olduğu gibi sakal ekimi operasyonunda birden çok klinik hizmet vermektedir. Sakalı çıkmayan ve köse olarak adlandırılan kişilerin yanı sıra herhangi bir nedenden dolayı sakalından memnun olmayanlar için sakal ekimi en iyi seçenek olarak göze çarpmaktadır. Herkesin çevresinde bu tür klinikler vardır. Bu kliniklere gidilerek sakal ekimi fiyatları hakkında bilgi alınabilir. Bunun yanı sıra, herhangi bir kaza veya travmadan dolayı oluşan yara ya da ameliyat izini kapatmak adına sakal ektirme işleminden faydalanmak isteyenler de bulunur. 

Sakal ekimi konusunda en çok merak edilen detay işlemin fiyatı olmaktadır. Sakal ekimi; saç ekimi kadar göz önünde bir operasyon olmadığı için fiyatları hakkında bilinenler çok daha sınırlıdır. Ancak, sakal ekiminin fiyatlandırılmasını etkileyen birden çok faktör olduğunu söylemeliyiz. Ne kadar kökün ekileceği ve hali hazırdaki sakal miktarı gibi etmenlerin belirleyici olduğunu ifade etmek gerekir. Bunun yanı sıra, seans sayısı da toplam maliyetin değişmesindeki en önemli etkendir. Bazı kişiler için tek seans yeterli olurken köse olarak adlandırılan kişiler için duruma göre iki veya üç seansın gerekli olacağını söylemek gerekir. Sakal ekimi fiyatları konusunda en doğru bilgiyi almak adına uzman kliniğe başvuru yapılması doğru olacaktır. Yapılacak detaylı muayenenin ardından net bir fiyat vermek mümkün olabilir. 

sakal ekimi

Sakal Ekiminin Fiyatları Zannedildiği Kadar Önemli Mi? 

Sakal ekimi fiyatlarının bilhassa son yıllarda herkese hitap edecek seviyeye geldiğini söylemeliyiz. Bu yüzden, isteyen herkes bu operasyondan faydalanabilir. Ancak, sakal ekimi; tıpkı saç ekimi gibi son derece ciddi bir operasyondur. Hatta, yüz görünümüne direkt olarak etki etmesinden dolayı yapılacak hatalı bir işlemin hoş olmayan sonuçları ortaya çıkabilir. Bu yüzden, sakal ekiminde fiyattan ziyade operasyonu yapacak olan kişinin uzmanlığı dikkate alınmalıdır. Bu operasyonun alanında uzman kişi veya kişiler tarafından yaptırılması bir zorunluluktur. Çünkü, daha önce de söylediğimiz gibi geri dönüşümü olmayan bir işlemdir. 

Sakal ekimi söz konusu olduğunda her merkez ve her uzman için farklı fiyatlar talep edilebilir. Kliniğin yer aldığı semt; fiyatlar üzerinde de önemli bir etkendir. Nişantaşı’nda yer alan bir sakal ekimi kliniği ile Üsküdar’da yer alan bir kliniğin aynı fiyatlara sahip olmayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Aynı semtte yer alan iki klinik arasında da popülerlik bakımından birtakım farklar bulunabilir. Bu tür farklar kendisini fiyatta da gösterecektir. 

Sonuç olarak, kişinin ihtiyacı olan kök sayısına göre fiyatların farklı olduğunu ifade etmeliyiz. Bıyık, çene bölgesi, favoriler, yanak bölgesi için farklı kök gereksinimlerinden bahsedilebilir. Sayılara göre fiyatlar da farklı olacaktır. Sakal ekimi; etkisini kısa sürede gösteren bir operasyon değildir. İşlemin ardından ortalama bir yıl beklemek gerekir. Kişinin nasıl bir sakal istediğine karar verilmesinin ardından tüm süreç daha kolay ilerleyecektir. 

Siz de yeni bir görünüme sahip olmak istiyorsanız hemen randevu alın
Saç Ekimi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Saç Ekimi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Saç ekimi; birçok insanın kurtarıcı gözüyle baktığı operasyondur. Ancak, bu operasyona başvurmayı düşünenlerin aklında saç ekimi fiyatları ne kadar sorusu yer alır. Ancak, saç ekimi fiyatlarını etkileyen birden çok faktör bulunur. Bilhassa klinik seçiminin fiyatlar üzerinde ciddi bir etkisinin olduğunu söylemeliyiz. Saç ekimi kliniğinin bulunduğu semt başta olmak üzere şehir ve sunmuş olduğu imkanlar da fiyatları ciddi anlamda etkilemektedir. Bunun yanı sıra, aynı semtte olsa dahi iki klinik arasında popülarite farkı olabilir. Son olarak, hastanın beklentileri ve özellikleri de fiyatları etkileyen etmenler arasında yer alır. 

saç ekimi

 

Saç Ekimi Fiyatları Üzerinde Belirleyici Olan Faktörler 

Saç ekimi tekniği; fiyatları etkileyen en önemli faktörlerden birisidir. Herkesin bildiği üzere FUE; en çok tercih edilen saç ekimi tekniklerinden birisi olmaktadır. Fakat, bu yöntemin teknik açıdan çok zorlayıcı olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra, ciddi süre isteyen bir tekniktir. Bu sebepten dolayı, FUE; geleneksel şerit tekniğinden daha pahalıdır. Bunun yanı sıra, bazı durumlarda, FUE tekniğinin uygulandığı saç ekimi işlemlerinin fiyatı; diğer yöntemlerin fiyatlarına kıyasla iki kat daha pahalı olmaktadır. Ancak, FUE tekniğinin sahip olduğu avantajlardan dolayı kendisi için ödenen parayı sonuna kadar hak ettiğini söyleyebiliriz. Her şeyden önce, iyileşme süresi son derece kısadır. Buna ek olarak, daha esnek tasarım seçeneklerine sahiptir. Ayrıca, nispeten daha yeni bir teknik olmasının da verimlilik açısından FUE tekniğini ön plana çıkardığını ifade etmeliyiz. 

Greft; içerisinde bir ila on arasında değişen saç telinin olduğu deri parçasına verilen isimdir. Bu noktada, saç ekimi operasyonlarından önce birçok kişi saç ekimi kliniklerine giderek fiyat sorar. Klinik çalışanlarının ve doktorlarının cevabı ise greft sayısına göre fiyatların değiştiği yönünde olmaktadır. Saç ekimi fiyatları; gerçekten de ekilen greft sayısına göre farklılık göstermektedir. Bu yüzden, ilk olarak, kişinin saçlarında detaylı bir inceleme yapılır. Bir başka deyişle, ne kadarlık bir ekim işlemine ihtiyacı olduğu saptanır. Ardından, kişiye özel bir fiyat sunulur. Bu yüzden, saç ekimi fiyatları ile greft sayısı arasında ciddi bir ilişki vardır. 

Birçok kişinin saçlarında ciddi kellik durumları vardır. Bu yüzden, ortalama 2000 greftin gerekli olduğunu söylemeliyiz. Bu sayı ile saç ekimi işlemlerini yapacak olan kliniğin greft başına talep ettiği ücret çarpıldığı zaman ortaya net fiyat çıkacaktır. Bunun yanı sıra, bazı kliniklerin belirli bir greft sayısı ve üzeri için özel indirimleri bulunur. Bir başka deyişle, avantajlı şartlarla saç ekimi operasyonundan faydalanmak mümkündür. 

Saç Ekimi

Saç Ekimi Fiyatları Doktora Bağlı Olarak Değişir Mi? 

Saç ekimi fiyatları; prosedürü uygulayacak olan doktora göre de farklılık gösterir. Bir başka deyişle, doktordan doktora farklı fiyatlar talep edilmektedir. Hatta, dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan doktorların saç ekimi için talep etmiş oldukları ücretler de değişmektedir. Bilhassa Kuzey Amerika ve Batı Avrupa gibi ülkelerde hizmet veren ve saç ekimi üzerine yoğunlaşan doktorların diğer meslektaşlarına kıyasla daha yüksek ücretler talep ettiği doğrudur. Coğrafya ve yaşam standartlarına bakılarak da bu tip hizmetlerin ücretlerine karar verilir. 

Saç ekimi fiyatlarını etkileyen faktörlerin başında doktor seçimi gelse de bu işlemden faydalanmak isteyenlerin bilmesi gereken bir husus bulunur. Saç ekimi; son derece ciddi bir operasyondur. Bu yüzden, maliyeti düşürmek adına saç ekiminde yeterli tecrübesi bulunmayan bir doktordan hizmet alınmamalıdır. Ayrıca, teknolojinin gelişmesi sayesinde saç ekimi alanında son derece modern cerrahi cihazların kullanıldığını söylemeliyiz. 

Siz de yeni bir görünüme sahip olmak istiyorsanız hemen randevu alın
sac-ekimi-before
Saç Ekimi Sonuçları Arasında Fark Neden Olur?

Saç Ekimi Sonuçları Arasında Neden Farklılıklar Olur?

Saç ekimi; kellik probleminden muzdarip olan erkekler için kurtarıcı niteliği taşımaktadır. Bu uygulamaya başvuran sayısı da her geçen gün artmaktadır. Ancak, saç ekiminin herkes için benzer sonuçlara sahip olması mümkün değildir. Bir başka deyişle, saç ekiminin sonuçlarını etkileyen birden çok faktör bulunur.

Saç ekimi; bugüne kadar bilhassa erkeklerin başvurduğu bir yöntem olsa da son yıllarda kadınların da saç ekimi yaptırmak istedikleri bilinmektedir. Saç uzaması ve gürleşmesi; hormonlar ile alakalı bir süreçtir. Bu yüzden, her iki cinsiyet için de saç ekimi sonuçları farklılık gösterir. Daha net ifade etmek gerekirse, kadınlarda saç ekimi uygulamasının sonuçlarını görmek erkeklere kıyasla daha uzun sürmektedir. Saç ekiminin ardından bir ay geçmesiyle beraber hastanın tüm saçları dökülmektedir. İki ay geçmesiyle beraber hastada yepyeni saçlar çıkmaktadır. Ancak, daha önce de söylediğimiz üzere kadınlarda bu süre erkeklere göre biraz daha uzundur. Beşinci aya kadar olan süreçte saçların tamamı çıkmaktadır.

saç ekimi

Saç Ekimi Sonuçlarına Hangi Faktörler Etki Eder?

Saç ekimi sonuçlarının farklılık göstermesinin birden fazla sebebi bulunur. Kadınlar ve erkekler arası doğal cinsiyet farklılıklarından dolayı saç ekimi sonuçlarında değişiklikler olsa da sonuçları etkileyen farklı etmenler de vardır.

  • Saç ekiminin nasıl olacağını gösteren detayların başında uygulama niteliği gelir. Bir başka deyişle, saç ekimi yüzde yüz uygulanıyorsa istenilen sonuç alınır. Ancak, uygulamada eksiklikler varsa sonuç parlak olmaz. Bunun yanı sıra, hekimin uygulamaya göstermiş olduğu özenin de sonuç üzerinde belirleyici olduğunu ifade etmeliyiz. Saç ekimi için tercih edilecek hekim önem taşır. Saç kökleri başta olmak üzere işlemin tamamına özen gösteren hekimden hizmet alındığı takdirde herhangi bir sorun yaşanmayacaktır.
  • Her insanın anatomik yapısı farklıdır. Hatta, anatomik faktörlerin sonuç üzerinde en çok etkili olan etmen olduğunu ifade etmeliyiz. Bu noktada, hekim, muayene sırasında anatomik faktörleri tek tek ele almalıdır. Tedavi planlaması sırasında da anatomik etmenlere bağlı olarak hareket edilmelidir. Hastanın saçlarının yönü tedavi planlamasını etkileyen faktörlerden birisi olmaktadır.
  • Saç ekimini uygulayan hekim; herkese aynı özenle davransa da yine de sonuçların herkes için aynı olmayacağını ifade etmeliyiz. Çünkü, her insanın genetik yapısı farklıdır. Yara onarım hızının aynı olmamasından dolayı yaralar farklı zamanlarda iyileşiyorsa saç ekimi uygulamasının da sonuçlarının herkes için aynı olmadığını ifade etmeliyiz. Saç uzama ve yara iyileşme hızı arasında proteinsel benzerlik yer alır. Vücudun yapım onarım gücü; bu noktada belirleyici olmaktadır. Yaraları daha hızlı onaran vücut yapısına sahip olan bireyin saçları da daha hızlı çıkacaktır.
  • Saç ekiminin nasıl yapıldığı da önem taşır. Saçların yerleştirilmesi sırasında köklerine özen gösterilmesi gerekir. Saç kökleri uygun yerleştirildiği takdirde saç ekimi sonucunun da olumlu olacağını ifade etmeliyiz.

Saç Ekimi Sonrası Kişisel Özen

Her hastanın saç ekimi sonuçları yukarıda saydığımız sebeplerden dolayı farklılık gösterir. Ancak, hekimin özen göstermesi kadar hastanın da saçlarına gereken bakım işlemlerini yapması önem taşır. Yeni saçlarına kavuşan hasta üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirmelidir. Bunun yanı sıra, insanlardaki saç dökülme sebepleri aynı değildir. Bazı insanların saçları doğal sebeplerden dolayı dökülür. Bazılarının ise kansızlık vb hastalıklardan dolayı saçlarının döküldüğünü söylemeliyiz. Bu noktada, hastalığın meydana gelme sebeplerine çözüm bulmak adına gereken tedaviye başvurulmalıdır.

Son olarak, saç ekim tekniği, beslenme düzeni, saç derisi bakımı ve hijyen, stresten uzak yaşam şartları gibi faktörlerin de saç ekimi sonuçlarını etkilediğini ifade etmeliyiz.

Siz de yeni bir görünüme sahip olmak istiyorsanız hemen randevu alın
× Hemen İletişime Geç