Op. Dr. Şerif Yavuz'un Web sitesine hoşgeldiniz!
Burun Estetiği Sonrası Şekli Ne Zaman Oturur?

Burun estetiği kimi zaman kişilerin istediği belirli bir şekle göre yapılırken, kimi zamansa kişiye en uygun olan şekilde yapılır. Eğer kişiler alanında uzman bir hekime ameliyat olur ise estetik yapıldığı belli olmayacaktır. Doğal bir burun görünümü yakalamak sanıldığı kadar zor değildir. Burun estetiği sonrası şeklin oturması ortalama 12 ay gibi bir süre alacaktır. Fakat herkesin iyileşme süreci tam olarak aynı değildir. Bu nedenle kişilerin iyileşme süreci daha az ya da daha uzun olabilir. En önemlisi bu süreç içerisinde buruna herhangi bir darba gelmemesidir.

Burun Ameliyatının Ardından İyileşme Süreci

Burun estetiği birçok kişinin gözünü korkutan ve zorlu görünen bir süreçtir. Ancak uzman bir doktor tarafından yapıldığı zaman bu süreç daha kolay bir şekilde geçecektir. Ameliyat sonrasında kişilerde çok ağrı yaşanmaz ve kişilerin bu süreci hastanede atlatması gerekmez. Ameliyattan kısa bir süre sonra hastaneden çıkış yapılabilmektedir. Burun estetiği kişilerin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilemez ve az bir zamanda iyileşme görülebilir. Ameliyat sonrasında takılan bandajlar görünümü bozar. Bu nedenle kişiler tatil zamanlarında ameliyat olmayı tercih edebilirler. Ancak ameliyat sonrasındaki görünüm kişileri etkilemez ise 2 gün sonra işe geri dönüş sağlanabilir. Daha ince bir bandaj ile işbaşı yapmak isteyenler ise bir hafta beklemelidir. İki hafta sonunda ise bandaj çıkacak ve burun tamamen açık olacaktır.

revizyon-rinoplasti

Estetik Sonrası Burun Görünümü

Estetik sonrası burun görünümü herkeste aynı değildir. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte kişiler artık ameliyat sonrasındaki görüntülerinin simülasyonlarına bakabilirler. Kişinin fotoğrafı bilgisayar ortamına aktarılır ve burnunda yapılacak değişiklikler program üzerinde uygulanır. Bu sayede kişiler estetik sonrası burun görünümlerini önceden görebilirler. Fakat bu görünüm birebir aynı değildir, görünümde yaşanacak değişimler hakkında kişiye verilen bilgilendirme görüntüsüdür. Estetik ameliyat öncesinde kişinin beklentileri öğrenilir ve bu beklentilere uygun olarak bir burun yapısı tercih edilir. İşlem öncesinde hasta muayene edilir ve burnuna en uygun yöntem belirlenir. Burun şekline göre yapılacak estetik dokunuşlara karar verilerek işlem yapılır.

burun estetiği

Yüz Germe Ameliyatı
Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılıyor?

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılıyor?

Yüz germe ameliyatı , çoğu zaman estetik kaygılar ve ihtiyaçlar sonucunda yapılıyor olsa da bazı medikal durumlarda da zorunlu olarak yapılmaktadır. İlerleyen yaş ile beraber cildin canlılığını ve elastikiyetini yitirmesi çoğu kişide yıkıcı etkiler bırakmaktadır. Cildinin eskisi gibi dinç ve gergin olmasını isteyenlerin de tercihi yüz germe ameliyatları olmaktadır.

Yüz germe bantları, botoks, hücresel tedaviler, dolgu, lazer vb. uygulamalar ile ameliyatsız yüz germe işlemi de mümkündür. Teknolojinin gelişmesi ile beraber bu uygulamalara her gün yeni bir uygulama da ekleniyor. Ancak ameliyatsız yüz germe yöntemleri geçici süreliğine etki göstermektedir ve yaklaşık 6-12 ay arasında yenilenmesi gerekmektedir. Bazen de yüzdeki kırışıklıklar ve sarkmalar çok fazla olduğu için bu yöntemler yeterli gelmemekte ve yüz germe ameliyatına başvurulmaktadır.

Yüz germe ameliyatı öncesinde hastanın gençlik fotoğrafları incelenir ve yaşlanmaya bağlı etkiler hangi bölgelerde yoğunlaştığı görülür, yüzün hangi bölümlerine işlem yapılacağı tespit edilir. Ayrıca hastanın nelerden rahatsızlık duyduğu ve nelerin değişmesini istediği de bu görüşmede dinlenir. Hasta ve hekim değerlendirme yaparak ortak bir karara varılır.

Yüz germe ameliyatında yüze atılan kesiler ile cilt altındaki dokulara müdahale edilmektedir. Sarkan bölgeler olması gereken eski yerlerine taşınır. Çoğu zaman kombine ameliyatlar ile yüz germe ameliyatı gerçekleşmektedir. Özellikle göz kapağı ameliyatı ve boyun germe işlemleri ile beraber yapılmaktadır. Hastanın diğer ameliyatlara ihtiyacı ve isteği varsa ameliyatların beraber gerçekleşmesi mümkündür.

Yüz Germe Ameliyatı

Yüz Germe Ameliyatı’nı Kimler Olabilir?

Yüz germe ameliyatını tercih eden kişiler genellikle 40 yaş üzeri kadın ve erkeklerdir. Cildin yaşlanma belirtileri genel olarak 40’lı yaşlarda ortaya çıkmaktadır ancak genetik yatkınlık nedeniyle daha erken yaşta da ciltte yaşlanma belirtileri görülebilir. Bu noktada hastanın kendini nasıl daha iyi hissedeceği irdelenmeli, hasta ve hekim beraber değerlendirmelidir.

Yüz germe ameliyatı, yaşlanma belirtileri haricinde de ihtiyaç duyulan bir operasyondur. Obezite sorunu yaşayan ve çok fazla kilo veren, mide küçültme gibi hızlı kilo verilmesini sağlayan operasyonları yaptıran kişilerde de yüz bölgesinde sarkmalar görülebiliyor. Bu şekilde hızlı kilo kaybı yaşayan kişiler de yüz germe ameliyatı ile hayatlarına daha konforlu devam edebiliyorlar.

Yüz Germe Ameliyatı İyileşme Süreci

Teknolojinin ve tıbbın ilerlemesi ameliyat tekniklerini de geliştirmektedir. Bu sayede hem ameliyatlar çok daha farklı aletler ile gerçekleşmekte hem de ameliyat sonrası iyileşme süreçleri daha kolay olmaktadır. Kullanılan endoskopik cerrahi yöntemlerin dokuları daha az etkilemesi, hastanın iyileşme sürecine de katkı sağlamaktadır. Toplumda bilinenin aksine yüz germe ameliyatlarında da iyileşme süreci kısa ve görece daha acısız gerçekleşmektedir.

Yüz germe ameliyatından sonra hastanın yüzünde oluşan şişlik, ödem ve morluklar ortalama 2-3 gün sonra gözle görülür şekilde iyileşmeye başlamaktadır. Kişiden kişiye değişiyor olsa da genellikle 7-10 gün içerisinde de hastalar sosyal yaşantılarına dönebiliyorlar. Bu süreden sonra iyileşme süreci devam etmektedir. Ameliyatın sonuçları diğer bir tabirle yüzün oturması 2 aylık bir süreyi bulabilmektedir. Bu dönem çok büyük bir bakım gerektirmese de doktorunuzun uyarılarını ve talimatlarını mutlaka uygulamanız gerekmektedir.

Yüz Germe Ameliyatı

Yüz Germe Ameliyatı Kalıcı mıdır?

“Yüz germe ameliyatı kalıcı mıdır?” sorusunu muhtemelen tüm hastalar sormaktadır. Yaş almaya devam ettikçe elbette ki cildimizde bunun etkileri de olacaktır. Yüzünüze uygun bir şekilde gerçekleştirilen başarılı bir yüz germe ameliyatı, yaklaşık 10 yıl etkisini koruyacaktır. Bu sürenin uzayıp kısalması kişinin yaşam koşulları ve alışkanlıkları ile değişebilmektedir. Düzenli uyku, alkol ve sigara kullanımının az olması ya da hiç olmaması, güneşten korunma vb. durumlar yüz germe ameliyatının kalıcılık süresini uzatacaktır. Yüz germe ameliyatı, yüz germe ameliyatı fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz.

Siz de yeni bir görünüme sahip olmak istiyorsanız hemen randevu alın
Burun estetiği
Burun Estetiği ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Burun Estetiği ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Burun estetiği ameliyatı, uzun yıllardır en çok tercih edilen estetik ameliyatlardan biridir. Teknolojinin ilerlemesi ile eskiye nazaran çok daha farklı teknikler geliştirilmekte ve burun estetiği operasyonları daha pratik çözümler sunmaktadır. Yüz simetrisinde önemli bir yere sahip olan burunda şekil bozukluğu varsa ya da olağandan daha büyük olup kişiye rahatsız veriyorsa burun ameliyatı gerçekleştirilebiliyor. Ayrıca estetik kaygıların yanında burunla ilgili sağlık sorunları yaşayan birçok kişi de çözümü burun estetiğinde bulmaktadır.

Günümüzde rinoplasti yani burun estetiği, açık ve kapalı rinoplasti olarak iki farklı yöntem ile gerçekleştirilir. Yaşanan rahatsızlığın ve şekil bozukluğunun boyutuna göre cerrah hangi yöntemi uygulayacağına karar vermektedir. Teknolojinin bu denli ilerlemiş olmasına rağmen bazı kişilerin burun ameliyatı hakkında endişeleri oluyor. Bu endişeleri gidermek ve merak edilenleri cerrah ile birebir görüşmek yararlı olacaktır; ancak biz bu yazımızda burun estetiği ile ilgili sık sorulan sorular ve cevaplarına yer vereceğiz. Sizin de aklınızdaki soruların birçoğuna bu makale ile yanıt bulacağınıza inanıyoruz.

burun estetiği
 

 

Burun estetiği ameliyatı olmak için doğru zaman nedir?

Burun ameliyatı için doğru olarak nitelendirilen bir zaman yoktur, her mevsimde ya da ayda burun ameliyatı olabilirsiniz. Ancak belli bir süre güneşten korunmak, gözlük takmamak, yüze darbe gelme ihtimali olan sporları yapmamak gerekiyor. Eğer özel yaşantınızı bu kısıtlamalar etkileyecek ise cerrahınız ile paylaşıp ameliyat zamanını kendi özelinizde belirleyebilirsiniz.

Burun estetiği sonrası işe/okula ne zaman dönebilirim?

Burun estetiği ameliyatları genel ya da lokal anestezi altında gerçekleşen ameliyatlardır. Hastanın durumu ve operasyonun büyüklüğüne göre her hastanın iyileşme süreci farklılık gösterir. Operasyondan sonraki ilk 4-6 saat içerisinde hasta ayağa kalkar ve eğer bir sorun görülmüyorsa aynı gün içinde de hastaneden taburcu edilebilir. İşiniz masa maşı ya da az insanla temas edeceğiniz bir ortamda ise 3-4 gün içerisinde işe dönebilirsiniz. Kalabalık bir ortamda çalışıyorsanız ve burnunuza darbe gelme ihtimali yüksek ise bir iki hafta beklemek daha uygun olacaktır. Ameliyat sonrası gözaltı şişliği ve morluğu da yaşayacağınızı işe dönüş tarihi için göz önünde bulundurmalısınız.

İstediğim burun şeklini ameliyatla yaptırabilir miyim?

İstediğiniz burun şeklinin görselini cerrahınız ile paylaşmanız ne istediğinize dair net bir fikir verir; ancak bunun olup olamayacağını, sizin yüzünüze olan uygunluğu, varsa eğer riskleri cerrah ile özel görüşmeniz belirleyecektir.

burun estetiği

Burun ameliyatı sonrası ödem ne zaman geçer?

Burun ameliyatı sonrasında göz ve burun çevrenizde şişlikler meydana gelecektir. Bu şişlikler 3-4 gün içerisinde geçmektedir. Ancak burnunuzdaki ödem yavaş yavaş yok olacaktır. Altı ayda büyük oranda azalan ödem yaklaşık bir yılın sonunda tamamen geçmektedir. Bu sürenin uzayıp kısalmasında hastanın yapması gereken masajları ve dikkat etmesi gerekenleri yerine getirmesi de etkilidir.

Burun ameliyatı dikiş izi ne zaman geçer?

Hastanın kendine iyi bakması, kontrollerini aksatmaması ve cerrahın bilgi ve tecrübesi yara izinin ne kadar sürede iyileşeceğini belirler. Her şeyin yolunda olduğu durumlarda, birkaç ay içerisinde burun ameliyatı dikiş izi belirgin oranda azalacaktır. Zamanla da nerdeyse görünmez hale gelecektir.

Burun estetiği yaş sınırı nedir?

Sağlığı ve psikolojiyi etkileyecek çok büyük problemler yaşanmıyorsa kadınlarda 16-17, erkeklerde ise 18 yaşından sonra burun ameliyatı yapılması önerilmektedir.

Burun estetiği fiyatları 2021 nedir?

Burun estetiği fiyatlarını; operasyonun tekniği, hastanın durumu, kombine işlemlerin gerekliliği gibi faktörler etkilemektedir. Burun ameliyatı ve burun estetiği fiyatları 2021 hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen bizi arayın.

Siz de yeni bir görünüme sahip olmak istiyorsanız hemen randevu alın
goz-kapagi-estetigi
Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göz kapağı ameliyatı diğer ismi ile blefaroplasti, son yıllarda en çok tercih edilen estetik operasyonlarından biridir. Yaşlanma etkisi olarak ortaya çıkan kırışıklık ya da sarkmalar haricinde; düzensiz yaşam, çok fazla alkol ve sigara tüketimi, yorgunluk gibi nedenler de bazı durumlarda göz kapağı ameliyatını gerekli kılmaktadır. Bu yazımızda “Göz kapağı ameliyatı nasıl yapılır, göz kapağı ameliyatını kimler yaptırabilir, göz kapağı ameliyatı ne kadar sürede iyileşir?” sorularının yanıtlarını konuşacağız.

Yaşlanma ile elastikiyet kaybı yaşayan cilt, bu kaybın belirtilerini ilk olarak göz çevresinde göstermektedir. Bu belirtiler ise; göz kapağı düşüklüğü, dış kenarlarda oluşan kazayağı çizgileri, gözaltı torbaları ve göz kapaklarında oluşan kırışıklıklardır. Özellikle göz kapağı düşüklüğü, bazı durumlarda çok fazla rahatsızlık yaratır, hatta kişilerin görme yetisini engelleyecek boyutta bile olabilmektedir. Göz kapağı ameliyatı olmak isteyen kişiler bu operasyonu estetik ya da yaşam konforunu artıracak nedenler için tercih etmektedir.

Göz kapağı ameliyatı alt ve üst göz kapaklarına uygulanan işlemleri içermektedir. Kişinin ihtiyacı ve isteği doğrultusunda aynı anda her iki göz kapağına ya da sadece birine göz kapağı estetiği uygulanabiliyor.

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Üst göz kapağı estetiği, göz kapağı düşüklüğü nedeniyle yapılmaktadır. Göz kapağındaki fazla deri ve kas dokusu alınarak gerçekleştirilir. Daha etkili bir sonuç için çoğu kişi alın ve kaş estetik operasyonları ile beraber üst göz kapağı ameliyatını yaptırmaktadır. Göz kapağı kıvrım çizgisine kesi atıldığından dolayı ameliyat izi de görülmemektedir.

Alt göz kapağı estetiği ise yaş aldıkça yer çekimine dayanamayan yağ yastıkçıklarına müdahale edilmesidir. Genç kişilerde elmacık kemiklerinin üzerinde bulunan bu yağ yastıkçıkları ilerleyen yaşla beraber aşağı doğru iner. Alt göz kapağı estetiğinde de yağ yastıkçıkları yukarıya yani olması gereken yerine asılır. Bu işlem sonrasında eğer ihtiyaç duyuluyorsa kirpik altından kesi atılır, yağ yastıkçıkları bölgeye yayılarak alt göz kapağı ameliyatı gerçekleştirilir. Son olarak da fazla deri ve kas dokusu alınır. Kirpik altından kesi atıldığı için bu ameliyatta da iz kalmamaktadır.

göz kapağı ameliyatı

Göz Kapağı Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi yaşlanma ile beraber cildin elastikliğini kaybetmesi ilk olarak göz çevresinde kendini belli ediyor. Bu nedenle göz kapağı ameliyatı 35 yaş ve üzeri kişiler tarafından tercih ediliyor. Elbette ki başka sebepler, farklı medikal zorunluluklar neticesinde de göz kapağı ameliyatı yapılabiliyor. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında her yaşta göz kapağı ameliyatının yapılabildiğinin de altını çizelim. Zaman aktıkça cildimiz de canlılığını ve dinçliğini kaybetmeye devam edecektir. Buna rağmen göz kapağı ameliyatı ortalama 7-8 yıl yüzünüzde etkisini gösterecektir.

göz kapağı ameliyatı

Göz Kapağı Ameliyatı Ne Kadar Sürede İyileşir?

Göz kapağı ameliyatı yani blefaroplasti yaklaşık 1-2 saat süren küçük denilebilecek bir ameliyattır. Ameliyat sonrası iyileşme ise ortalama bir hafta evde istirahat ederek tamamlanır. Hastanın hastanede kalmasını gerektiren bir durum yoksa genellikle ameliyattan bir gün sonra hasta taburcu edilir.

Göz kapağı ameliyatı yaptıran kişiler, ameliyat sonrası daha dinç ve canlı bir yüze kavuşmaktadır. Kadın ya da erkek fark etmeksizin daha genç görünüyor olmak kişinin özgüvenini yükseltir. Göz kapağı ameliyatı sonrasında da bireyler bu özgüveni ve mutluluğu hissetmektedir. Önemli olan ise doğru yerde doğru işlemlerin yapılmasıdır. Küçük bir ameliyat ya da estetik operasyon olarak görülse de göz kapağı ameliyatı işin uzmanı cerrahi doktorlar tarafından donanımlı kliniklerde gerçekleştirilmelidir.

Siz de yeni bir görünüme sahip olmak istiyorsanız hemen randevu alın
COVİD-19 (KORONA) AŞISI SONRASI CERRAHİ OPERASYON
COVİD-19 (KORONA) AŞISI SONRASI CERRAHİ OPERASYONLAR NE ZAMAN YAPILABİLİR?

COVİD-19 (KORONA) AŞISI SONRASI CERRAHİ OPERASYONlar ne zaman yapılabİlir?

Covid 19 Aşısı Sonrası Ameliyat Süreci :  Aralık 2019’dan beri tüm dünya gibi ülkemizi de Covid-19 virüsünün neden olduğu hastalık kasıp kavurdu. Mart 2020 den sonra acil ameliyatlar dışındaki cerrahi operasyonlar sağlık bakanlığının önerisiyle durduruldu. Haziran ayı gibi ameliyatlar tekrar başladı. Ancak korona hastalığı geçirmiş olanlarda en az 14 gün süre cerrahi operasyon yapılmaması önerildi. Günümüzde ise Covid-19 aşısının yapılmaya başlanması ile birlikte cerrahi operasyonların yapılıp yapılmayacağı, yapılacaksa da korona aşısından kaç gün sonra aşının yapılacağı sorusu gündeme geldi.

KORONA AŞISI NEDİR?

Aşı vücudun bağışıklığını artırmak için vücuda hastalık yapıcı organizmanın zayıflatılmış veya ölü halinin veya bir protein parçasının verilmesi işlemidir. Aşı yapıldıktan sonra vücudumuzdaki bağışıklık sistemi devreye girer ve antikor üretmeye başlarız. Antikorlarımızın oluşması ortalama olarak 14 gün sürer. Covid-19 aşısı uygulandıktan sonrada yeterli antikor oluşuna 14 . Günde yapılan antikor testiyle bakarız. Ancak aşı yapıldıktan sonraki bu dönemde antikorların yeterli oranda oluşabilmesi için bazı dikkat edilecek hususlar vardır. Genel anestezi altında yapılacak cerrahi operasyonlar ve bu sırada kullanılması gereken bazı ilaçlar konusunda dikkat edilecek hususlar vardır.

Covid 19 Aşısı Sonrası Ameliyat Süreci

Covid 19 Aşısı Sonrası Ameliyat Sürecİ

Korona aşısı yapıldıktan sonraki ilk birkaç gün ateş yüksekliği, halsizlik, kırgınlık ve kas ağrıları olabilir. Aşıdan hemen sonraki birkaç gün içinde eğer ameliyat olunursa, genel anesteziye bağlı komplikasyonlar veya ameliyat sonrası olabilecek muhtemel enfeksiyonlar aşının neden olabileceği bulgularla karışabilir. Hastada ayırıcı tanı ve komplikasyon yönetimi düzgün yapılamazsa beklenmeyen sıkıntılar yaşanabilir.

Genel anestezide kullanılan bir kısım ilaçlar veya cerrahinin kendisi bağışıklık sisteminin vereceği cevabı bozabilir. Aynı zamanda cerrahi operasyon sonrası kullanılan ve nonsteroid antiinflamatuar ilaçlar (NSAİİ) dediğimiz ağrı kesici ilaçlar immün cevabı bir miktar azaltabilir.  Aşı sonrası ilk 14 günde antikor yanıtının oluşacağını göz önünde bulundurursak bu dönem zarfında planlı (elektif-acil olmayan) cerrahi operasyonları ertelemek daha iyi olabilir.

Sonuç olarak;

-Aşı sonrası dönemde her türlü acil ameliyat yapılabilir, bunun için bir kısıtlama yoktur.

– Aşı sonrası planlı (elektif-acil olmayan) ameliyatlarda immün cevabın etkilenebileceğini göz önünde bulundurarak yaklaşık 14 gün operasyonu ertelemek mantıklı olacaktır.

Cerrahi operasyon sonrası eğer NSAİİ dediğimiz ağrı kesiciler kullanılmayacaksa, hasta stabil olduktan sonra aşı olabilir. Ama cerrahi operasyonların komplikasyonlarında ayırıcı tanı yapılabilmesi için ertelenmesi daha doğru olacaktır.

 

Siz de yeni bir görünüme sahip olmak istiyorsanız hemen randevu alın

 

 

 

Meme Dikleştirme
Neden Meme Dikleştirme Ameliyatına İhtiyaç Duyulur

Neden Meme Dikleştirme Ameliyatına İhtiyaç Duyulur

Birçok kadın için göğüslerinin sahip olduğu estetik görüntü önem taşır. Memelerinde farklı sebeplerden dolayı doku ve esneklik kaybı yaşayanlar için meme dikleştirme operasyonu gerekli olmaktadır. Meme estetiği; her geçen gün daha da popüler olsa da bilhassa meme dikleştirmenin birçok kadının hayallerini süsleyen bir ameliyat olduğunu dile getirmeliyiz. 

Meme Dikleştirme Ameliyatı

 

Meme Dikleştirme Ameliyatının Nedenleri Nelerdir? 

Mevcut meme yapısından ve estetik görüntüsünden memnun olmayan kadınlar için meme dikleştirme ameliyatı gerekli olmaktadır. Daha önce de söylediğimiz gibi meme bölgesinin görüntüsü kadınlar için oldukça önemlidir. Yaşlanmaya ve kilo almaya bağlı olarak meydana gelen değişimlerin önemli bir kısmı memelerde olmaktadır. Bu tür değişimlerin kadınlar için son derece can sıkıcı olduğunu ifade etmeliyiz. 

Kadın memesinde meydana gelen değişimler; meme katlantı çizgisi adı verilen ve içerisinde meme hacmini bulunduran bölgeye bakılarak değerlendirilmektedir. Meme uçlarının meme katlantı çizgisinin üzerinde olması; kişinin normal bir meme görüntüsüne sahip olduğunu gösteren bir detaydır. Fakat, meme uçları; meme katlantı çizgisinin altına inmişse ortada anormal bir durum olduğunu söylemeliyiz. Bir başka deyişle, meme sarkması meydana gelmiş demektir. Bilhassa meme uçlarının tam olarak aşağı bakması; meme sarkmasının en ileri seviyede olduğunu gösteren detaylardan birisi olacaktır. 

Her insanın vücuduyla ilgili olarak beğenmediği noktalar vardır. Ancak, kadınların memelerinin görüntüsünden hoşlanmıyor oluşları; çok daha can sıkıcı bir husustur. Meme görünümünün istenildiği gibi olmaması yüzünden meme dikleştirme ameliyatına başvurulmaktadır. Meme dikleştirme ameliyatının bir numaralı sebebi olan meme sarkmasının ve deformasyonun meydana gelmesinin ise farklı sebepleri yer alır. 

  • Hızlı kilo alımı ve yine hızlı bir şekilde kilo kaybedilmesi; vücudun her bölgesinin yapısını bozduğu gibi memelerin de sarkmasına sebebiyet verecektir. 
  • Yaşlanma; her insanda doğal bir değişim meydana gelmesine sebebiyet verir. Geçen zamanın vücut üzerinde bırakmış olduğu tahribat; meme bölgesinde de sarkmalar şeklinde kendisini göstermektedir. Memelerdeki ciddi hacim kayıplarını telafi etmek adına meme dikleştirme operasyonuna ihtiyaç duyulur. 
  • Bir diğer faktör ise yerçekimi olmaktadır. Hem zamana hem de yerçekimine bağlı olarak meydana gelen deformasyonlar etkisini memeler üzerinde de göstermektedir. 
  • Birçok kadının yaşamış olduğu gebelik, doğum ve emzirme sürecinin ardından memelerde sarkmalar meydana gelmesi muhtemeldir. Hamilelik döneminin ardından yaşanan fiziksel değişimlerden dolayı meme dikleştirme ameliyatına sıklıkla başvurulmaktadır. Aynı şekilde, emzirmeden dolayı memelerde süt üretiminin artması da meme hacminin artmasına sebep olmaktadır. 

Sonuç olarak, yukarıda saydığımız sebeplerden dolayı meme dikleştirme ameliyatı gerekli olmaktadır. 

Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme Ameliyatının Öncesinde Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Meme estetiği konusunda teknolojinin de etkisiyle her geçen gün yenilikler yaşanmaktadır. Memedeki her bölgenin ölçü standartları belirlenerek buna uygun en ideal ve güzel görüntü sağlayan meme görünümü tespit edilmelidir. Bir başka deyişle, meme dikleştirme ameliyatında kişiye en doğru ölçülerde ve tekniklerde uygulama gerçekleştirilmesi amaçlanmaktadır. 

Diğer estetik ameliyatlarda olduğu meme dikleştirme ameliyatı öncesinde de hastaya doktoru tarafından birtakım muayene işlemleri uygulanmaktadır. Bu sayede, memelerde meydana gelen sarkmanın boyutu ve büyüklüğü değerlendirilecektir. Ayrıca, meme bezi miktarına da bakılır. Sonuç olarak, hastanın da beklentileri dikkate alınarak en uygun meme dikleştirme ameliyatına karar verilir. 

Meme dikleştirme ameliyatı sırasında uygulanacak olan teknikler memedeki sarkıklık miktarına göre belirlenir. Bu ameliyatlar; genellikle genel anestezi altında uygulanır. Hastanın memesinde aşırı sarkma durumu yoksa yalnızca protez kullanılarak dikleştirme hedeflenmektedir. Son olarak, meme dikleştirme; sadece cerrahi bir operasyon ile yapılmaktadır. 

Siz de yeni bir görünüme sahip olmak istiyorsanız hemen randevu alın
× Hemen İletişime Geç