fbpx
İçeriğe geç

Boyun Germe Egzersizleri

Op. Dr. Serif Yavuz

Son zamanlarda kişiler ders çalışmaktan ya da iş hayatından dolayı masa başında oldukça fazla zaman geçirmeye başlamıştır. Evden çalışmak rahatlığından dolayı birçok kişiye cazip gelen bir durumdur. Ancak bu durumlarda kişilerin boynunun tutulması ve ağrıması sürpriz değildir. Kişiler saatlerce bilgisayar başında durdukları zaman şiddetli ağrılar yaşayabilirler. Bunu önlemek adına evde yapılabilecek boyun germe egzersizleri ile kişiler ağrılarından kurtulabilirler. İş yaparken mola vermek ve bu molada egzersiz yapmak kişilerin ağrısını azaltacaktır.

Başlıklar

Omuzları Hareket Ettirmek

Omuzları hareket ettirmek boyun ile doğrudan etkili olacaktır. Boyun kaslarının rahatlamasına yardımcı olacak bu hareketi yapmak için kişilerin ayağa kalkması gereklidir. Ardından parmak uçları ile iki omuz da tutulmalıdır. Sonrasında bir müddet öne doğru bir müddet de geriye doğru omuzlar çevrilebilir. Bu işlem sonucunda kişilerin boyun kası gevşeyecektir.

Gizlilik

Doktor veya sağlık ekibi ile paylaşılan tüm bilgiler sadece hastanın kişisel onayı ile paylaşılmaktadır.

Şeffaflık

Ameliyattan sonra ne bekleyeceğini bilmesi için hastayı ameliyatın tüm detaylarını bilmesini sağlamak için çalışıyoruz.

Profesyonellik

Istisnasız tüm hastalara en yüksek kalitede profesyonel hizmet sunmak için her zaman gerekli çabayı göstermeye çalışıyoruz.

Omzu Yukarı Kaldırma

Omuzları hareket ettirmenin direkt olarak boyunla etkili olduğu bilinmelidir. Bu nedenle omzu rahatlatmak boynun da rahatlamasına neden olacaktır. Yine ayakta yapılması gereken bu hareket için vücut dik tutulmalıdır. Omuzlar yukarı kaldırılmalı ve 10 saniye beklenmelidir. Bu işlem birkaç kez tekrar edilmelidir.

Kürek Kemiklerini Hareket Ettirme

Eğer boyun ağrıyor ise sırt ile de ilgisi olabilmektedir. Bu nedenle kürek kemiklerini hareket ettirmek de boynu rahatlatacak egzersizler arasında yer alır. Öncelikle kişiler dik durmalı ve ellerini beline koymalıdır. Ardından kolları sıra ile dolayarak arkaya doğru götürmelidir.

Diğer bir hareket ise eller belde iken kolları geriye doğru itmektir. Boyun germe egzersizi için en çok tercih edilen hareketlerden birisidir. Bu hareket 10 saniye aralıklar ile 5 kez tekrarlanmalıdır.

Başı Yana Eğme

Kişiler masadan kalkmadan da egzersiz yapabilirler. Eğer boyun ağrıyor ise kafayı yana yatırmak etkili bir çözüm olacaktır. Kafa sağa doğru yatırılır ve sağ el ile desteklenir. Bu sayede boynun gevşemesi sağlanır. Aynı işlem sol taraf için de yapılır.

Başı Arkaya Eğme

Boynu rahatlatacak diğer bir hareket ise geriye doğru başı eğmektir. Bu sayede boyun esneyecek ve ağrıları azalacaktır.

yuze-yag-enjeksiyonu-serif-yavuz

Yüze Yağ Enjeksiyonu

Yüze Yağ Enjeksiyonu Op. Dr. Serif Yavuz Yaşlanma başta olmak üzere farklı sebeplerden dolayı yüz ile ilgili birçok probleme rastlanmaktadır. Bu noktada, imkanların gelişmesi sayesinde bilhassa

devamını oku »
yuz-germe-islemleri-serif-yavuz

Yüz Germe

Yüz Germe Op. Dr. Serif Yavuz Teknolojinin gelişmesiyle beraber estetik operasyonların sayısı her geçen gün artıyor. Daha çeşitli estetik operasyonları yüzünden insanların önünde farklı seçenekler yer

devamını oku »

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği Op. Dr. Serif Yavuz  Burun Ucu Estetiği Burun Estetiği Revizyon Burun Estetiği Primer Burun Estetiği Boyun Germe Yüz Germe Kepçe Kulak Estetiği Göz Kapağı

devamını oku »
Seninle iletişime Geçelim

profesyonel ekibimiz sizinle kendi dilinizle iletişime geçecektir.