Op. Dr. Şerif Yavuz'un Web sitesine hoşgeldiniz!
Burun estetiği

Burun Estetiği ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Burun estetiği ameliyatı, uzun yıllardır en çok tercih edilen estetik ameliyatlardan biridir. Teknolojinin ilerlemesi ile eskiye nazaran çok daha farklı teknikler geliştirilmekte ve burun estetiği operasyonları daha pratik çözümler sunmaktadır. Yüz simetrisinde önemli bir yere sahip olan burunda şekil bozukluğu varsa ya da olağandan daha büyük olup kişiye rahatsız veriyorsa burun ameliyatı gerçekleştirilebiliyor. Ayrıca estetik kaygıların yanında burunla ilgili sağlık sorunları yaşayan birçok kişi de çözümü burun estetiğinde bulmaktadır.

Günümüzde rinoplasti yani burun estetiği, açık ve kapalı rinoplasti olarak iki farklı yöntem ile gerçekleştirilir. Yaşanan rahatsızlığın ve şekil bozukluğunun boyutuna göre cerrah hangi yöntemi uygulayacağına karar vermektedir. Teknolojinin bu denli ilerlemiş olmasına rağmen bazı kişilerin burun ameliyatı hakkında endişeleri oluyor. Bu endişeleri gidermek ve merak edilenleri cerrah ile birebir görüşmek yararlı olacaktır; ancak biz bu yazımızda burun estetiği ile ilgili sık sorulan sorular ve cevaplarına yer vereceğiz. Sizin de aklınızdaki soruların birçoğuna bu makale ile yanıt bulacağınıza inanıyoruz.

burun estetiği
 

 

Burun estetiği ameliyatı olmak için doğru zaman nedir?

Burun ameliyatı için doğru olarak nitelendirilen bir zaman yoktur, her mevsimde ya da ayda burun ameliyatı olabilirsiniz. Ancak belli bir süre güneşten korunmak, gözlük takmamak, yüze darbe gelme ihtimali olan sporları yapmamak gerekiyor. Eğer özel yaşantınızı bu kısıtlamalar etkileyecek ise cerrahınız ile paylaşıp ameliyat zamanını kendi özelinizde belirleyebilirsiniz.

Burun estetiği sonrası işe/okula ne zaman dönebilirim?

Burun estetiği ameliyatları genel ya da lokal anestezi altında gerçekleşen ameliyatlardır. Hastanın durumu ve operasyonun büyüklüğüne göre her hastanın iyileşme süreci farklılık gösterir. Operasyondan sonraki ilk 4-6 saat içerisinde hasta ayağa kalkar ve eğer bir sorun görülmüyorsa aynı gün içinde de hastaneden taburcu edilebilir. İşiniz masa maşı ya da az insanla temas edeceğiniz bir ortamda ise 3-4 gün içerisinde işe dönebilirsiniz. Kalabalık bir ortamda çalışıyorsanız ve burnunuza darbe gelme ihtimali yüksek ise bir iki hafta beklemek daha uygun olacaktır. Ameliyat sonrası gözaltı şişliği ve morluğu da yaşayacağınızı işe dönüş tarihi için göz önünde bulundurmalısınız.

İstediğim burun şeklini ameliyatla yaptırabilir miyim?

İstediğiniz burun şeklinin görselini cerrahınız ile paylaşmanız ne istediğinize dair net bir fikir verir; ancak bunun olup olamayacağını, sizin yüzünüze olan uygunluğu, varsa eğer riskleri cerrah ile özel görüşmeniz belirleyecektir.

burun estetiği

Burun ameliyatı sonrası ödem ne zaman geçer?

Burun ameliyatı sonrasında göz ve burun çevrenizde şişlikler meydana gelecektir. Bu şişlikler 3-4 gün içerisinde geçmektedir. Ancak burnunuzdaki ödem yavaş yavaş yok olacaktır. Altı ayda büyük oranda azalan ödem yaklaşık bir yılın sonunda tamamen geçmektedir. Bu sürenin uzayıp kısalmasında hastanın yapması gereken masajları ve dikkat etmesi gerekenleri yerine getirmesi de etkilidir.

Burun ameliyatı dikiş izi ne zaman geçer?

Hastanın kendine iyi bakması, kontrollerini aksatmaması ve cerrahın bilgi ve tecrübesi yara izinin ne kadar sürede iyileşeceğini belirler. Her şeyin yolunda olduğu durumlarda, birkaç ay içerisinde burun ameliyatı dikiş izi belirgin oranda azalacaktır. Zamanla da nerdeyse görünmez hale gelecektir.

Burun estetiği yaş sınırı nedir?

Sağlığı ve psikolojiyi etkileyecek çok büyük problemler yaşanmıyorsa kadınlarda 16-17, erkeklerde ise 18 yaşından sonra burun ameliyatı yapılması önerilmektedir.

Burun estetiği fiyatları 2021 nedir?

Burun estetiği fiyatlarını; operasyonun tekniği, hastanın durumu, kombine işlemlerin gerekliliği gibi faktörler etkilemektedir. Burun ameliyatı ve burun estetiği fiyatları 2021 hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen bizi arayın.

Siz de yeni bir görünüme sahip olmak istiyorsanız hemen randevu alın
× Hemen İletişime Geç