Çene büyütme egzersizleri

Op. Dr. Serif Yavuz

Kısa çene yapısına sahip olan kişiler çene büyütme egzersizleri ile istedikleri gibi bir görünüme sahip olabilirler. Vücudun her noktası için egzersizlerin yapılabileceğinin unutulmaması gereklidir. Doğru bir egzersiz ile birlikte kişiler istedikleri büyük çene görünümüne sahip olabilirler. Bu egzersizler ile birlikte yüzün hoş bir görünüm kazanması sağlanabilir. Çene egzersizleri ile birlikte sarkık görünümden uzak durulabilir. Gıdı bölgesinde oluşan yağlanmalardan kurtulmak için kişiler bu bölgeyi de çene görünümlerine ekleyecek egzersizler yapabilirler. Egzersiz yapmaya başlamadan önce kişilerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar mevcuttur. Bu noktalardan en önemlisi cildin nemli ve yumuşak olmasıdır. Bu nedenle egzersize başlamadan önce çene bölgesine kremin uygulanması gereklidir.

Başlıklar

Çene Masajı

Çene bölgesindeki kan akışının daha hızlı olması adına masaj yapılır. Bu masaj esnasında baş parmakları ya da parmakların dışı kullanılır. Eller yumruk yapılır ve çeneye baskı yapılır. Çene egzersizi sırasında çeneye baskı uygulanır ve yukarı doğru itilir. Eller kulaklara kadar götürülür ve yavaş bir şekilde uygulanır. Ortalama 30 kere bu işleme devam edilir. Bu işlemin her iki tarafa da uygulanması gereklidir.

Gizlilik

Doktor veya sağlık ekibi ile paylaşılan tüm bilgiler sadece hastanın kişisel onayı ile paylaşılmaktadır.

Şeffaflık

Ameliyattan sonra ne bekleyeceğini bilmesi için hastayı ameliyatın tüm detaylarını bilmesini sağlamak için çalışıyoruz.

Profesyonellik

Istisnasız tüm hastalara en yüksek kalitede profesyonel hizmet sunmak için her zaman gerekli çabayı göstermeye çalışıyoruz.

Çene Çizgisi Direnci

Çene çizgisini daha belirgin kılmak için bu egzersiz yapılır. Eller çenenin altına konulur ve çeneye baskı uygulanır. Ağız açılmaya çalışırken alttan baskı uygulamaya devam edilir. Bu sayede ağıza baskı uygulanmış olur ve çene güçlenir. Ağız her açıldığında elle yukarı doğru basınç uygulanır. İşlem 3 – 4 saniye boyunca uygulanır.

Çeneyi Yukarı İtmek

Bunun için öncelikle kafa geriye doğru yatırılmalıdır. Gözler ile yukarı bakılmalı ve çene öne itilmelidir. Çenenin hareket etmesi adına dudakları büzmek de gerekli olacaktır. Bu işlem sadece 10 saniye kadar yapılmalıdır. Ortalama 5 kere tekrarlama ile birlikte egzersiz tamamlanır.

Harflerle Çalışmak

Sesli harfleri söyleyerek çene egzersizi yapmak da mümkündür. Ancak bunun için ağzın oldukça belirgin bir şekilde gerçekleştirilmesi gereklidir. A, e, ı, i, o, ü , u  ve ö harfleri belirgin bir şekilde söylenir. Bu egzersiz sürekli tekrarlanır ise bir ay sonunda etkisi görülecektir.

yuze-yag-enjeksiyonu-serif-yavuz

Yüze Yağ Enjeksiyonu

Yüze Yağ Enjeksiyonu Op. Dr. Serif Yavuz Yaşlanma başta olmak üzere farklı sebeplerden dolayı yüz ile ilgili birçok probleme rastlanmaktadır. Bu noktada, imkanların gelişmesi sayesinde bilhassa

devamını oku »
yuz-germe-islemleri-serif-yavuz

Yüz Germe

Yüz Germe Op. Dr. Serif Yavuz Teknolojinin gelişmesiyle beraber estetik operasyonların sayısı her geçen gün artıyor. Daha çeşitli estetik operasyonları yüzünden insanların önünde farklı seçenekler yer

devamını oku »

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği Op. Dr. Serif Yavuz  Burun Ucu Estetiği Burun Estetiği Revizyon Burun Estetiği Primer Burun Estetiği Boyun Germe Yüz Germe Kepçe Kulak Estetiği Göz Kapağı

devamını oku »
Seninle iletişime Geçelim

profesyonel ekibimiz sizinle kendi dilinizle iletişime geçecektir.