fbpx
İçeriğe geç

Doğum Sonrası Karın Germe Ameliyatı

Op. Dr. Serif Yavuz

Karın Germe Ameliyatı ; Hamilelik süreci, birçok kadın için hayatının en özel zamanlarıdır. Ancak bu özel dönemde vücutlarında yaşadıkları değişiklikler onların endişe duymasına da neden olmaktadır. Karın bölgesinin genişlemesi nedeniyle doğumdan sonra karında sarkmalar ve çatlaklar meydana gelir. Doğumdan sonra liposuction ya da karın germe ameliyatı ile bu sorundan kurtulmak mümkündür. Anne olmayı planlıyor ancak bu konuda kaygılanıyorsanız ya da karın bölgenizde sarkmalar varsa yazımızı okumaya devam edin. “Karın germe ameliyatı nedir, karın germe ameliyatından sonra hamilelik mümkün mü, ameliyat sonrası iyileşme süreci nasıl oluyor?” sorularının tüm detaylarını bu yazımızda anlatacağız.

Öncelikle karın germe ameliyatının her kişiye uygun olmadığının altını çizelim. Çok fazla ve sık kilo alıp veren kişilerde ve hamilelik nedeniyle karın bölgesinde sarmalar yaşayan kişiler bu ameliyatı olmaktadır. Gebelik döneminde çok fazla kilo alan kadınlar karın bölgesinde sarkma yaşamaktadır. Her hamilelik sonrasında bu sorun yaşanmaz. Yazımızı okuyan anne adaylarının gereksiz endişe duymasını istemeyiz.

Başlıklar

Gebelik döneminde çok fazla kilo alan kişiler hamilelik sonrası bu kiloların bir kısmını veremiyor. Emzirme dönemini diyet ve spor ile birleştirmek fazla kiloların gitmesini sağlasa da özellikle karın bölgesinde yağlanma yaşanıyor. Liposuction ise bu şekilde bölgesel yağlanmalara çözüm olmaktadır. Liposuction sadece karın değil basen ve bel gibi bölgesel yağlanmanın fazla olduğu bölgelerde de oldukça etkili çözümler sunmaktadır.

Karın germe ameliyatı ise liposuction ile giderilemeyecek, fazla kilolar nedeniyle deride yaşanan sarkmaları düzelten bir ameliyattır. Hastanın durumuna göre karın kasları sıkılaştırılır, fazla olan yağ alınır ve sarkan deri vücuttan çıkartılır. Ameliyattan sonra ise hastaya büyük bir mutluluk kalır çünkü sarkan karın bölgesi kadınların özgüveni sarsan, özel ve sosyal yaşantısını etkileyen büyük bir sorundur. Gebelik sonrasını anlattığımız için kadınlar diye bahsediyoruz ancak bu ameliyatı tercih eden çok sayıda erkek hasta da bulunuyor.

Gizlilik

Doktor veya sağlık ekibi ile paylaşılan tüm bilgiler sadece hastanın kişisel onayı ile paylaşılmaktadır.

Şeffaflık

Ameliyattan sonra ne bekleyeceğini bilmesi için hastayı ameliyatın tüm detaylarını bilmesini sağlamak için çalışıyoruz.

Profesyonellik

Istisnasız tüm hastalara en yüksek kalitede profesyonel hizmet sunmak için her zaman gerekli çabayı göstermeye çalışıyoruz.

Karın Germe Ameliyatından Sonra Hamilelik

Fazla kilo ya da hamilelik nedeniyle bu ameliyatı olmak isteyen kadınlar, karın germe ameliyatından sonra hamileliğin mümkün olup olmadığını merak ediyor. Karın germe ameliyatı elbette ki hamileliği engellemez ancak bu ameliyatı yaptırmak isteyen kişiler hayatlarını da buna göre planlamalıdır. Ameliyattan hemen sonra gebelik olmamalı, genel olarak en az 1,5-2 yıl gebelik için beklenmelidir. Ancak bu sürenin uzayıp kısalmasını ameliyatınızı yapan cerrah belirleyecektir.

Hamilelik sonrasında karın bölgesinde sarkma ve çatlakların yaşanmaması için anne adaylarının bilinçli olması gerekir. Düzenli egzersiz ve yürüyüşler, aksatmadan kullanılan çatlak kremleri ve kontrollü bir kilo alımı sorun yaşanmasını engelleyecektir. Ancak farklı sağlık sorunları nedeniyle bu kuralları uygulamak mümkün olmayabilir. Böyle durumlarda da karın germe ameliyatı ile çözüm sağlanabilir.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılıyor?

Karın germe ameliyatı genel anestezi altında gerçekleşen ve hastanın durumuna göre yaklaşık 4-6 saat süren bir ameliyattır. Göbek deliğinin yaklaşık 10 cm altından bir kesi atılarak ameliyat gerçekleşir. Sarkan fazla deri kesilir ve fazla yağlar da alınır. Göbek deliğinin yeri belirlenir ve bunun için bir kesi daha atılır. Son olarak deri yukarıdan aşağıya olacak şekilde gerilerek dikiş atılır. Hastada göbek fıtığı varsa eğer fıtığa da müdahale edilebilmektedir. Ameliyat sonrasında hasta hemen korse giymeye başlamaktadır.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme

Karın germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci hastaları biraz zorlayabilir. Hastanın durumuna ve hekimin kararına göre bir ya da iki gün hastanede kalınmaktadır. İyileşme sürecinin çok hızlı olmadığını belirtelim. Ameliyattan hemen sonra giyilen korse ödem ya da kanama olmasını engellemektedir. Korse haricinde bir de drenler takılmaktadır. Dren tüpleri de birkaç gün içerisinde çıkarılmaktadır. Karın germe ameliyatı, iyileşme süreci sonrasında ise tüm hastaların yüzünü güldüren, hayatlarını daha konforlu yaşamalarını sağlayan önemli bir ameliyattır.

yuze-yag-enjeksiyonu-serif-yavuz

Yüze Yağ Enjeksiyonu

Yüze Yağ Enjeksiyonu Op. Dr. Serif Yavuz Yaşlanma başta olmak üzere farklı sebeplerden dolayı yüz ile ilgili birçok probleme rastlanmaktadır. Bu noktada, imkanların gelişmesi sayesinde bilhassa

devamını oku »
yuz-germe-islemleri-serif-yavuz

Yüz Germe

Yüz Germe Op. Dr. Serif Yavuz Teknolojinin gelişmesiyle beraber estetik operasyonların sayısı her geçen gün artıyor. Daha çeşitli estetik operasyonları yüzünden insanların önünde farklı seçenekler yer

devamını oku »

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği Op. Dr. Serif Yavuz  Burun Ucu Estetiği Burun Estetiği Revizyon Burun Estetiği Primer Burun Estetiği Boyun Germe Yüz Germe Kepçe Kulak Estetiği Göz Kapağı

devamını oku »
Seninle iletişime Geçelim

profesyonel ekibimiz sizinle kendi dilinizle iletişime geçecektir.