Op. Dr. Şerif Yavuz'un Web sitesine hoşgeldiniz!

Göz kapağı estetiği ameliyatı göz kapağının daha farklı bir duruşa sahip olması için yapılan estetik operasyondur. Bu operasyon alt ve üst kapakların hepsine uygulanabilir. Aynı anda iki kapağa birden estetik ameliyat yapılması da mümkündür. Daha iyi bir göz kapağı görünümü ya da yaşanılan herhangi bir rahatsızlığı önlemek amacı ile uygulanabilen bir operasyondur.

Kimlere Göz Kapağı Estetiği Yapılabilir?

Göz kapağı ameliyatını isteyen hemen hemen herkes yaptırabilmektedir. Ancak bazı şartlara sahip olan kişiler bu operasyon için uygun değildir. Bu kişiler arasında ilk olarak ciddi bir göz rahatsızlığına sahip kişiler yer alır. Ciddi bir şekilde göz problemi yaşayan kişiler göz kapağı estetiğine uygun değildir.

Herhangi bir sağlık sorunu nedeni ile geç iyileşme ihtimali olanlar da estetik ameliyat için uygun değildir. İyileşme sürecinde tamamen sağlıklı olabilecek kişiler göz kapağı estetiği olabilirler. İki koşula sahip olmayan herkes göz kapağı estetiği ameliyatı olabilecektir. Ameliyat öncesi kişilere bazı testler yapılır. Operasyon öncesi kişilerin kullanması gereken bazı ilaçlar vardır. Bu ilaçlar verilir ve düzenli olarak kullanılan diğer ilaçlar değerlendirilir. Eğer kişi sigara içiyor ise ameliyat öncesi sigarayı bırakmalıdır.

Bitkisel ilaç, aspirin ve bitki çaylarının tümü operasyon öncesi kesilir. Bu durumun asıl sebebi morarmaların olabildiğince az olmasını sağlamaktır. En önemlisi de kişilerin operasyon için alanında uzman bir doktor tercih etmesidir. Güvenilir bir hastanede, tecrübeli bir doktora ameliyat olmak daha güvenilir olacaktır.

Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci

Göz kapağı ameliyatı sonrası süreci ortalama 10 ile 14 gün arasında sürer. Bu süre içerisinde genel olarak bir iyileşme gözlemlenir. Ancak kişilerin tam olarak iyileşme göstermesi birkaç ay devam edebilir. Ameliyattan ilk çıkıldığı zaman morluk ve şişlikler olacaktır, bu etkiler gittikten sonra göz kapağı şekli ortaya çıkar. Göz yapısına bağlı olarak doktorlar farklı tedavi süreçleri tavsiye edecektir. Bu süreçlere adım adım uyulması gereklidir. Ameliyat sonrasında göze soğuk kompres uygulanması gereklidir ve göz güneşten korunmalıdır. Bir müddet güneş gözlüğü kullanmak gereklidir.

× Hemen İletişime Geç