Göz Kapağı Estetiği Ameliyat Sonrası Süreci

Op. Dr. Serif Yavuz

Göz kapağı estetiği ameliyatı göz kapağının daha farklı bir duruşa sahip olması için yapılan estetik operasyondur. Bu operasyon alt ve üst kapakların hepsine uygulanabilir. Aynı anda iki kapağa birden estetik ameliyat yapılması da mümkündür. Daha iyi bir göz kapağı görünümü ya da yaşanılan herhangi bir rahatsızlığı önlemek amacı ile uygulanabilen bir operasyondur.

Başlıklar

Kimlere Göz Kapağı Estetiği Yapılabilir?

Göz kapağı ameliyatını isteyen hemen hemen herkes yaptırabilmektedir. Ancak bazı şartlara sahip olan kişiler bu operasyon için uygun değildir. Bu kişiler arasında ilk olarak ciddi bir göz rahatsızlığına sahip kişiler yer alır. Ciddi bir şekilde göz problemi yaşayan kişiler göz kapağı estetiğine uygun değildir.

Herhangi bir sağlık sorunu nedeni ile geç iyileşme ihtimali olanlar da estetik ameliyat için uygun değildir. İyileşme sürecinde tamamen sağlıklı olabilecek kişiler göz kapağı estetiği olabilirler. İki koşula sahip olmayan herkes göz kapağı estetiği ameliyatı olabilecektir. Ameliyat öncesi kişilere bazı testler yapılır. Operasyon öncesi kişilerin kullanması gereken bazı ilaçlar vardır. Bu ilaçlar verilir ve düzenli olarak kullanılan diğer ilaçlar değerlendirilir. Eğer kişi sigara içiyor ise ameliyat öncesi sigarayı bırakmalıdır.

Bitkisel ilaç, aspirin ve bitki çaylarının tümü operasyon öncesi kesilir. Bu durumun asıl sebebi morarmaların olabildiğince az olmasını sağlamaktır. En önemlisi de kişilerin operasyon için alanında uzman bir doktor tercih etmesidir. Güvenilir bir hastanede, tecrübeli bir doktora ameliyat olmak daha güvenilir olacaktır.

Gizlilik

Doktor veya sağlık ekibi ile paylaşılan tüm bilgiler sadece hastanın kişisel onayı ile paylaşılmaktadır.

Şeffaflık

Ameliyattan sonra ne bekleyeceğini bilmesi için hastayı ameliyatın tüm detaylarını bilmesini sağlamak için çalışıyoruz.

Profesyonellik

Istisnasız tüm hastalara en yüksek kalitede profesyonel hizmet sunmak için her zaman gerekli çabayı göstermeye çalışıyoruz.

göz kapağı ameliyat sonrası dönem

Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci

Göz kapağı ameliyatı sonrası iyileşme süreci ortalama 10 ile 14 gün arasında sürer. Bu süre içerisinde genel olarak ilk 1 haftada alt ve üst göz kapağındaki kaba şişlikler iner. üst göz kapağı iyileşme süreci alt göz kapağına göre daha hızlı olmaktadır, üst göz kapağında kesi yerindeki kızarıklık yaklaşık 3-4 ay içerisinde solarak cilt rengine dönmektedir.Ancak kişilerin tam olarak iyileşme göstermesi birkaç ay devam edebilir. Ameliyattan ilk çıkıldığı zaman morluk ve şişlikler olacaktır, bu etkiler gittikten sonra göz kapağı şekli ortaya çıkar. Özellikle alt göz kapağında ameliyat sonrası ilk aylar gözler daha çekik gözükmektedir, yara iyileşimi tamamlandıkça çekiklik düzelerek normale döner. Göz yapısına bağlı olarak doktorlar farklı tedavi süreçleri tavsiye edecektir. Bu süreçlere adım adım uyulması gereklidir. Ameliyat sonrasında göze soğuk kompres uygulanması gereklidir ve göz güneşten korunmalıdır. Bir müddet güneş gözlüğü kullanmak gereklidir.

yuze-yag-enjeksiyonu-serif-yavuz

Yüze Yağ Enjeksiyonu

Yüze Yağ Enjeksiyonu Op. Dr. Serif Yavuz Yaşlanma başta olmak üzere farklı sebeplerden dolayı yüz ile ilgili birçok probleme rastlanmaktadır. Bu noktada, imkanların gelişmesi sayesinde bilhassa

devamını oku »
yüz germe ameliyatı

Yüz Germe

Yüz Germe Op. Dr. Serif Yavuz Yüz germe, hem estetik kaygılar, hem de tıbbi bir gereklilik için yapılan işlemdir. Genetik ve yaşlanma sebebiyle yüzde oluşan sarkmalar

devamını oku »

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği Op. Dr. Serif Yavuz  Burun Ucu Estetiği Burun Estetiği Revizyon Burun Estetiği Primer Burun Estetiği Boyun Germe Yüz Germe Kepçe Kulak Estetiği Göz Kapağı

devamını oku »
Seninle iletişime Geçelim

profesyonel ekibimiz sizinle kendi dilinizle iletişime geçecektir.

İletişim Formu