fbpx
İçeriğe geç

Karın Estetiği Neden Gerekli Olur?

Op. Dr. Serif Yavuz

Kadınlar için estetik görünüm her şeyden önce gelmektedir. Birçok kadının favorisi olan estetik operasyonları sayesinde çok daha iyi bir vücut görünümü elde edilir. Karın estetiğinin de özellikle son yıllarda neredeyse burun estetiği kadar popüler olduğundan bahsetmeliyiz. Doğum başta olmak üzere çeşitli sebeplerden dolayı kilo alıp veren insanların karınlarında istenmeyen görüntüler meydana gelir. Doğum sayısının artması ve alınıp verilen kilo miktarının en az beş kilo olması sebebiyle karın derisinde dışarıdan dahi belli olan bir gevşeme meydana gelir. Bu görüntüden kurtulmak adına ideal kilonun altına düşenler için değişen bir şey olmaz. Bu yüzden, karın estetiğinin gerekli olduğunu söyleyebiliriz.

Başlıklar

Karın Estetiğine Yol Açan Sebepler

Kadınlar için doğum süreci sıkıntılı geçmektedir. Doğum sırasındaki hormon değişimlerinden dolayı bulantı ve kusma başta olmak üzere birçok sorun yaşanır. Fakat, ilk kez doğum yapılıyorsa bilhassa karında herhangi bir estetik olumsuzluğun olmayacağını söyleyebiliriz. Çok zayıf kadınlarda ya da ikiz çocuklara hamile olan kadınlarda bazı sıkıntılar meydana gelebilir. İdeal kilosunun altında olan kadınlarda karın çatlaklarının yanı sıra öne eğilmeyle beraber ortaya çıkan deri sarkması meydana gelebilir. Karnın öne doğru çıkık görüntüsü ciddi anlamda can sıkıcı bir detaydır.

Birinci doğumun ardından bahsettiğimiz kişilerde sorunlar yaşansa da ikinci doğum ile beraber kadınların genelinde ciddi estetik sorunları meydana gelir. Bir başka deyişle, ikinci çocuğunu doğuran tüm kadınların karın derisinde gevşeme oluşacaktır. Ancak, bazı kadınlar, bu görüntüden kurtulabilirler. Bilhassa derinin alt tabakası olan dermis tabakası güçlü olan kadınların düzenli olarak spor yaptıkları takdirde bu görüntüden en kısa sürede kurtulacaklarını ifade etmek gerekir. Fakat, her kadının spor yapma imkanı olmadığı için yine karın estetiği gerekli olur.

İkiden çok doğum yapan kadınlarda ise ortaya çıkan deformasyonlar çok daha ciddidir. Diğer kadınlara kıyasla derilerinde ciddi bir gevşeme meydana gelir. Göbek altında ortaya çıkan yağlanma ve sarkmanın yanı sıra sezaryen ile doğum yapan kadınlarda sezaryen izi kalıcı olarak karındaki yerini alacaktır. Çok doğum yapan kadınlarda kötü karın görüntüsüne ek olarak kadın genital organının da aşağı sarkması söz konusudur. Bu durum; kadınların özgüvenini aşağıya çektiği gibi genital bölge temizliğinde de sorun yaratacaktır.

Karın estetiğine ihtiyaç duyan insanlar yalnızca birden çok kez doğum yapmış kadınlar değildir. Sıklıkla kilo alıp verenler için de aynı durum söz konusudur. Bilhassa on kilonun üzerinde kilo alıp verenler; iki doğum yapmış bir kadın kadar karın gevşemesi yaşamaktadır. Karın kaslarının zarar görmemesi haricinde doğum yapmış kadınlar ile aynı duruma sahip olduklarını söyleyebiliriz. Karın içi organ yağlanması da alkol tüketenlerin başına gelen bir durumdur. Bu kişilerin karın kasları da zayıflamaktadır.

Gizlilik

Doktor veya sağlık ekibi ile paylaşılan tüm bilgiler sadece hastanın kişisel onayı ile paylaşılmaktadır.

Şeffaflık

Ameliyattan sonra ne bekleyeceğini bilmesi için hastayı ameliyatın tüm detaylarını bilmesini sağlamak için çalışıyoruz.

Profesyonellik

Istisnasız tüm hastalara en yüksek kalitede profesyonel hizmet sunmak için her zaman gerekli çabayı göstermeye çalışıyoruz.

Karın Estetiği Konusunda Neler Yapılabilir?

Yukarıdaki sebeplerden dolayı karın estetiği gerekli olmaktadır. Tıbbın ve teknolojinin gelişmesi sayesinde karın estetiğinde eskiye kıyasla yeni ve verimli yöntemler uygulanmaktadır. Liposuction; bu yöntemlerden birisidir. Klasik liposuction dışında lazer yöntemi ile de işlemler yapılır. Mini karın germe de birçok kişinin tercihi olmaktadır. Göbek deliğinin altındaki deri bolluğunun alınması ile mini karın germe işlemleri en iyi şekilde yapılmaktadır. Bunun yanı sıra, tam karın germenin de birçok kadının kurtarıcısı olduğunu söylemeliyiz. Meme altına kadar tüm karnın düzeltilebildiği germe yöntemi olan tam karın germe; en verimli yöntemlerden birisidir. Son olarak, kilo fazlası olan kadınlarda hem liposuction hem de karın germenin beraber uygulandığını ifade edebiliriz.

yuze-yag-enjeksiyonu-serif-yavuz

Yüze Yağ Enjeksiyonu

Yüze Yağ Enjeksiyonu Op. Dr. Serif Yavuz Yaşlanma başta olmak üzere farklı sebeplerden dolayı yüz ile ilgili birçok probleme rastlanmaktadır. Bu noktada, imkanların gelişmesi sayesinde bilhassa

devamını oku »
yuz-germe-islemleri-serif-yavuz

Yüz Germe

Yüz Germe Op. Dr. Serif Yavuz Teknolojinin gelişmesiyle beraber estetik operasyonların sayısı her geçen gün artıyor. Daha çeşitli estetik operasyonları yüzünden insanların önünde farklı seçenekler yer

devamını oku »

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği Op. Dr. Serif Yavuz  Burun Ucu Estetiği Burun Estetiği Revizyon Burun Estetiği Primer Burun Estetiği Boyun Germe Yüz Germe Kepçe Kulak Estetiği Göz Kapağı

devamını oku »
Seninle iletişime Geçelim

profesyonel ekibimiz sizinle kendi dilinizle iletişime geçecektir.