fbpx
İçeriğe geç

Karın Germe

Op. Dr. Serif Yavuz

Teknolojinin gelişmesi sayesinde sağlık alanındaki imkanların her geçen gün arttığını söyleyebiliriz. Yalnızca burun ve kulak estetiği olmamakla beraber neredeyse vücudun her bölgesi için estetik operasyonlar uygulanmaktadır. Son günlerde popüler olan estetik operasyonların başında karın germe ameliyatı gelmektedir.

Karın germe ameliyatı sayesinde her şeyden önce sarkma derdine son verebilirsiniz. Doğumun ardından veya kilo alıp vermeye bağlı olarak ortaya çıkan sarkma sorununu çözmek adına karın germe estetiğinden faydalanmak gerekir.

Başlıklar

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Karın germe ameliyatı; tıpta abdominoplasti olarak bilinmektedir. Orta ve alt karın bölgesindeki yağ dokusunun ve fazla derinin alınmasını içeren bir operasyon olduğunu söyleyebiliriz. Bu ameliyat sırasında karın duvarı kaslarının sıklığı ve gerginliği sağlanmaktadır. Bu sayede, birçok kişinin hayali olan dümdüz bir karın görünümünün yaratıldığını ifade etmeliyiz. Günümüzde birçok kişi karın germe ameliyatı için başvuruyor olsa da bu operasyonun herkes için uygun olmadığını söylemeliyiz. Bilhassa hamilelik ve sıklıkla kilo alıp verme sonucunda meydana gelen karın derisi ve kaslarındaki deformasyon; bu ameliyatı gerekli kılmaktadır. Bir başka deyişle, bu sorundan muzdarip olanlar için son derece uygun bir ameliyat olduğunu ifade etmeliyiz.

İnsanlar hem fiziksel hem de psikolojik sebeplerden dolayı hızlı bir şekilde kilo alıp verebilirler. Ancak, metabolizmada meydana gelen sorunların yansıması farklı şekilde olur. Karın bölgesindeki deri gevşeyebilir. Bollaşan deri bir süre sonra sarkacaktır. Bu durumun fiziksel açıdan hoş bir görüntü yaratmadığını ifade etmeliyiz. Bilhassa kısa süre önce doğum yapan anneler için sarkma problemi ciddi bir etki yaratmaktadır. Hamileliğin ardından hali hazırda gergin olan annelerin fiziksel sorunlarından dolayı depresyona girmeleri mümkündür. Bu noktada, karın germe ameliyatının bu sorunu yaşayan anne adayları için bir çözüm olduğundan bahsetmeliyiz. Daha fit ve sıkı bir karın görünümüne sahip olmak isteyen anneler için kurtarıcı olarak ortaya çıkan bir operasyondur.

Karın germe estetiği; insanların hayal ettikleri vücuda sahip olmaları noktasında işe yarar. Karın derisini sıkılaştırmak, deforme olan kasları onarmak adına karın germe ameliyatına başvurabilirsiniz. Bu ameliyatın yan etkilerinden korkmaya gerek yoktur. Çünkü, son derece normal şartlar altında uygulanan ve herhangi bir negatif etkisi bulunmayan ameliyat olarak dikkat çekmektedir.

Gizlilik

Doktor veya sağlık ekibi ile paylaşılan tüm bilgiler sadece hastanın kişisel onayı ile paylaşılmaktadır.

Şeffaflık

Ameliyattan sonra ne bekleyeceğini bilmesi için hastayı ameliyatın tüm detaylarını bilmesini sağlamak için çalışıyoruz.

Profesyonellik

Istisnasız tüm hastalara en yüksek kalitede profesyonel hizmet sunmak için her zaman gerekli çabayı göstermeye çalışıyoruz.

Karın Germe Ameliyatı Kimler İçin Uygun?

Karın germe ameliyatı; yukarıda belirttiğimiz üzere birçok insan için kurtarıcı olarak görülen bir operasyon olsa da herkesin bu operasyon için uygun olmadığını ifade etmeliyiz. Her şeyden önce, bu ameliyat ile gevşeyen cilt görünümü hedef alınmaktadır. Karın bölgesindeki ayrılan ve yırtılan kaslar için en uygun seçenek olduğunu söylemeliyiz. Son olarak, sarkan derinin eski haline getirilmesi adına da faydalı olmaktadır.

Karın germe ameliyatı; genellikle yüzde yüz olumlu sonuçlar vermektedir. Operasyonun ardından sarkan karın derisi düzeltilerek vücuttan atılmaktadır. Bunun yanı sıra, karın derisi gerilerek birçok kişinin hayal ettiği gibi daha düz bir karna sahip olunur. Ayrıca, göbek deliği daha iyi bir şekilde konumlandırılır. Bu süreçte ayrılan rektus abdominis kasları sıkılaştırılır.

Karın germe ameliyatı; bilhassa kısa sürede çok fazla kilo veren kişiler için uygun bir operasyondur. Karın derisinde sarkma ve gevşeme meydana geldiyse bu duruma kısa süre içerisinde çözüm bulunmalıdır. Günümüzde kötü ve sağlıksız yaşam şartlarından dolayı normal kiloya sahip olan insanlarda dahi karında bir miktar fazlalığa rastlanmaktadır. Buna ek olarak, sarkma ve gevşeklik durumu da yaşanabilir. Karın bölgesinde yaşanan bu sorunların genetik faktörler başta olmak üzere çoğul gebelikler, kilo değişiklikleri ve yaşam boyunca geçirilen cerrahi operasyonlar ile yakından alakası bulunur. Deri ve derialtı yağ dokusunun çıkarılması başta olmak üzere kasların sıkılaştırılması da karın germe ameliyatının içeriği arasında yer alır. Sonuç olarak, karın bölgesinin sarkık hali estetik bir şekilde düzeltilir.

Sıkı ve düz bir karın görüntüsüne sahip olmak isteyenler için karın germe ameliyatının en uygun seçenek olacağını ifade etmeliyiz. Aşırı yağın ve fazla derinin alınmasını kapsayan bu operasyon sırasında gevşemiş ve ayrışmış olan kasları onarmak gerekli olabilir. Bu işlem de yine daha düz ve gergin bir karın görünümünün elde edilmesinde işe yarayacaktır.

"karın germe ameliyatı; sorunsuz geçen ve büyük verim alınan bir operasyondur."

Op. Dr. Serif Yavuz

Karın Germe Ameliyatının Riskleri Var Mı?

Karın germe ameliyatı özellikle kadınlar tarafından tercih edildiği için zaman zaman akıllarda operasyonun riskleri hakkında soru işaretleri oluşmaktadır. Bilhassa karın germe ameliyatının ardından tekrardan hamile kalmanın mümkün olup olmayacağı merak edilir. Bu ameliyat ile hamile kalma arasında herhangi bir ilişki bulunmaz. Ancak, kısa süre içerisinde çocuk sahibi olmak isteyenlerin bu ameliyatı ertelemesi gerekir. Ayrıca, sigara kullanan kadınların sigarayı bırakması da operasyon adına olumlu bir gelişme olacaktır. Sigaranın vücuttaki damarları daraltması ve kan akımını azaltması dolayısıyla operasyonun ardından iyileşme sürecini olumsuz etkilediği bilinmektedir.

Diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi karın germe ameliyatında da aspirin gibi ağrı kesicilerin kanamayı arttırmasından dolayı operasyondan önce kesilmesi gerekir. Bunun yanı sıra, operasyon geçirecek olanların her şeyden önce fiziksel muayeneye başvurması şarttır. Karın germe ameliyatı ile merak edilen bir diğer husus ise bu operasyonun ardından kilo vermenin mümkün olup olmadığıdır. Ancak, kilo verme gibi bir durum söz konusu olamaz. Yalnızca vücut hatlarını düzeltmek amacıyla yapılan bir operasyon olduğunu söylemeliyiz.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın germe ameliyatı yaptırmayı tercih ediyorsanız iyi bir hastanede iyi bir doktor eşliğinde yapılması uygun olacaktır. Ameliyat sırasında genel anestezi tercih edilir. Ayrıca, mini karın germe için sedasyon uygulanır. Bu noktada, sizin için hangi operasyonun ve tekniğin uygun olacağı cerrah tarafından yapılan muayene sonucunda belirlenecektir. Karın germe ameliyatının süresi ise sarkan alanın büyüklüğüne göre değişir. Bu yüzden, operasyonun süresinin dört ila altı saat arasında değişeceğini ifade etmeliyiz.

Karın germe ameliyatı sırasında iç çamaşırı altında gizlenebilen ve göbeğin genel olarak 8-10cm altında kalan kısmından kesi hattı yapılır. Bu noktada, operasyonun ciddiyetine göre göbek deliği tekrardan şekillenir. Operasyon sırasında sarkan deri kesilerek vücuttan atılır. Ayrıca, fazla bölgesel yağlar dışarı çekilir. Buna ek olarak, göbek çevresine göbek deliği transferinin yapılması için ikinci bir kesi daha yapılır. İşlem sonucunda karın derisi yukarıdan aşağıya doğru gerilir. Son olarak, bölge dikilerek ameliyat tamamlanır. Ameliyatın bitmesinin ardından hastaya korsesi giydirilerek ameliyatın yaratmış olduğu etkiler en aza indirgenmeye ve hasta korunmaya çalışılır.

Karın Germe Ameliyatının Ardından İyileşme Süresi Ne Kadar?

 

Karın germe ameliyatının ardından hastanın hayatı biraz olsun değişecektir. Karnın çevresinde baskılı bir sargı olması zorlayan bir husus olacaktır. Ancak, sargı sayesinde ameliyat sonrası oluşması muhtemel ödem, şişlik ve kanamanın azaltılması ve önlenmesi hedeflenmektedir. Buna ek olarak, cildin altına yerleştirilmiş dren tüpleri de zorlayıcı bir husus olarak dikkat çekecektir. Bu tüplerin 24-48 saat içerisinde alınacağını söyleyebiliriz.

Karın germe ameliyatı geçiren hastaların operasyondan sonra dizlerinin arkasında 1-2 yastık olacak şekilde yatması önerilir.

Sonuç olarak, karın germe ameliyatı; sorunsuz geçen ve büyük verim alınan bir operasyondur.

 

yuze-yag-enjeksiyonu-serif-yavuz

Yüze Yağ Enjeksiyonu

Yüze Yağ Enjeksiyonu Op. Dr. Serif Yavuz Yaşlanma başta olmak üzere farklı sebeplerden dolayı yüz ile ilgili birçok probleme rastlanmaktadır. Bu noktada, imkanların gelişmesi sayesinde bilhassa

Read More »
yuz-germe-islemleri-serif-yavuz

Yüz Germe

Yüz Germe Op. Dr. Serif Yavuz Yüz germe, hem estetik kaygılar, hem de tıbbi bir gereklilik için yapılan işlemdir. Genetik ve yaşlanma sebebiyle yüzde oluşan sarkmalar

Read More »

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği Op. Dr. Serif Yavuz  Burun Ucu Estetiği Burun Estetiği Revizyon Burun Estetiği Primer Burun Estetiği Boyun Germe Yüz Germe Kepçe Kulak Estetiği Göz Kapağı

Read More »
Sorular ve Cevaplar

Ameliyattan sonra bir veya iki gece gözlem amaçlı, ameliyattan sonra da en az 7 gün doktor tarafından muayene ve inceleme için hastanede kalınması

En az 10 gün sonra, dikkatli olunarak ve doktor tarafından açıklanan talimatlara uyarak günlük hayata dönmek mümkündür.

Süre her hastanın durumuna göre 3-6 saat arasında değişmektedir.

Kişinin 18 yaşından büyük olması ve sağlık durumunun ameliyata izin vermesi, kişinin vücudunda karın, yanlar ve sırttan sarkmalar olması, ameliyata karar verilmeden önce plastik cerraha danışılması gerektiği için ameliyata karar verilmemelidir. herkes için uygun

Seninle iletişime Geçelim

profesyonel ekibimiz sizinle kendi dilinizle iletişime geçecektir.

İletişim Formu