fbpx
İçeriğe geç

Kemerli burun ameliyatsız nasıl düzeltilir

Op. Dr. Serif Yavuz

Bir insana, kemerli, eğri, geniş, dar, kalkık vb. gibi değişik şekillerde var olarak karakteristik özelliğimize katkıda bulunan organımız burundur. Dış görünüş üzerinde büyük etkiye sahip burun, yüz güzelliğine de olan katkısı göz ardı edilemez. Burun şeklindeki bozukluklar insanların psikolojileri üzerinde olumsuz etkilere yol açabilir. Özgüvenin kaybolmasına dahi neden olacak kadar etkili olan kemerli burun ameliyatsız nasıl düzeltilir en merak edilen konuların başında geliyor.

Başlıklar

Kemerli burun ameliyatsız düzelir mi?

Günümüzde teknolojik gelişmelere rağmen, toplumda oldukça sık rastlanılan kemerli burunların düzeltilmesi büyük çoğunlukla  ameliyat gerektirse de bazı vakalarda ameliyatsız girişimlerde yapılabilmektedir.

Ameliyatsız bir şekilde kemerli burun düzeltme yöntemleri genellikle iki şekilde yapılmaktadır. İlk yöntem uzun yıllardır dudak, yüz ve vücuda şekil vermek için kullanılan hyalüronik asit dolgularıdır. Bu dolgular ile kemerli yapının yukarı ve aşağısı doldurularak burun kemeri kamufle edilir.

Diğer bir yöntem lokal anestezi ile yapılabilen burun ucunu kaldırmayı hedefleyen ip uygulamalarıdır. İp ve dolgu aynı zamanda birbirini destekleyerek kullanılabilir. Fakat bu yöntemler herkes için uygun değildir. Kemerli burun yapısını düzeltmek için kullanılan yöntemlerin, kişide nefes almayı olumsuz etkileyen fonksiyonel bir problemi varsa bunu düzeltmeye olumlu etkisi olmaz. Bu kişilerin ameliyat olması daha uygundur.

Bu yöntemlerin buruna şekil vermede sınırlı etkileri vardır, bir kısım uygulama sonrası burun olduğundan daha uzun gözükebilir. Ayrıca ameliyatsız bu yöntemlerin  dezavantajı geçici olması ve bazı kişilerde cilt altında istenmeyen reaksiyonlara sebep olabilmesidir. Kemerli burun yapısına sahip kişi ameliyat olmayı düşünüyorsa geçici dahi olsa bu yöntemlere başvurmasını önermeyiz.

 

Törpüleme ile kemer düzeltme

Burunlardaki kemeri törpü ile düzeltme işlemi sanıldığı gibi basit ameliyatsız bir işlem değildir. Kişinin burun yapısına ve burun sırtındaki kemer büyüklüğüne göre yapılacak işlemler değişmekte ve çoğunlukla burun kemiklerini kırmayı veya ultrasonik kesici ile müdahaleyi gerektirmektedir. Kemerin törpülenmesi burun  estetiği ameliyatlarında sıkça yapılan bir işlemdir. Sadece törpü ile müdahale edilebilecek hasta sayısı oldukça azdır. Her ne kadar lokal anestezi ile yapılabilirse de hasta konforu açısından en azından sedasyon ile desteklenerek yapılmalıdır.

Gizlilik

Doktor veya sağlık ekibi ile paylaşılan tüm bilgiler sadece hastanın kişisel onayı ile paylaşılmaktadır.

Şeffaflık

Ameliyattan sonra ne bekleyeceğini bilmesi için hastayı ameliyatın tüm detaylarını bilmesini sağlamak için çalışıyoruz.

Profesyonellik

Istisnasız tüm hastalara en yüksek kalitede profesyonel hizmet sunmak için her zaman gerekli çabayı göstermeye çalışıyoruz.

yuze-yag-enjeksiyonu-serif-yavuz

Yüze Yağ Enjeksiyonu

Yüze Yağ Enjeksiyonu Op. Dr. Serif Yavuz Yaşlanma başta olmak üzere farklı sebeplerden dolayı yüz ile ilgili birçok probleme rastlanmaktadır. Bu noktada, imkanların gelişmesi sayesinde bilhassa

devamını oku »
yuz-germe-islemleri-serif-yavuz

Yüz Germe

Yüz Germe Op. Dr. Serif Yavuz Teknolojinin gelişmesiyle beraber estetik operasyonların sayısı her geçen gün artıyor. Daha çeşitli estetik operasyonları yüzünden insanların önünde farklı seçenekler yer

devamını oku »

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği Op. Dr. Serif Yavuz  Burun Ucu Estetiği Burun Estetiği Revizyon Burun Estetiği Primer Burun Estetiği Boyun Germe Yüz Germe Kepçe Kulak Estetiği Göz Kapağı

devamını oku »
Seninle iletişime Geçelim

profesyonel ekibimiz sizinle kendi dilinizle iletişime geçecektir.