Kol germe ameliyatının ardından hastanın kendisine dikkat etmesi gerekir. Bilhassa operasyon ertesinde bir hafta veya on gün boyunca kol korsesi takılması zorunludur. Korse sayesinde daha az şişlik olacaktır. Bunun yanı sıra, derinin altında kalan dokulara yapışarak küçülmesi sağlanacaktır. Kol germe ameliyatının ardından herhangi bir iz olmaması mümkün değildir. Ancak, izin çok iyi bir yerde gizli olması ciddi bir avantajdır. Önden ve arkadan görülmeyen izin kolların iç tarafına yerleştiğini söylemeliyiz. Buna ek olarak, izlerin bir süre sonra ortadan kaybolacağını ifade etmek gerekir. Bir başka deyişle, belirginliği daha az hale gelecektir.

Bu ameliyatı yaptırmayı düşünenlerin bilmesi gereken bir diğer husus ise operasyondan sonra ortaya çıkan izlerin tamamen geçmesinin mümkün olmadığıdır. İnsan derisi iyileşirken muhakkak iz bırakır. Fakat, uzun dönemde izlerin fark edilmeyecek seviyeye geldiğini de söylemeliyiz. Sonuç olarak, bir ay geçmesiyle beraber operasyon izi ortadan kaybolacaktır. Yaklaşık bir sene sonra ise herhangi bir izin kalmayacağını ifade etmeliyiz.

Operasyonun ardından bir süre dinlenmek gereklidir. Ancak, dört beş gün geçmesiyle beraber hastanın normal hayatına dönmesi mümkündür. Dikişlerin ise 8-10 gün sonra iyileşeceğini ifade etmeliyiz. Son olarak, kol germe ameliyatı olanların tekrardan aynı sorunla karşılaşması mümkün değildir. Deride fazlalaşma olma ihtimali son derece düşüktür.