Meme Büyütme Ameliyatı Riskli Midir?

Op. Dr. Serif Yavuz

Meme Büyütme Ameliyatının Herhangi Bir Riski Var Mı?  Dolgun memelere sahip olmak; hiç şüphesiz her kadının hayalidir. Birçok kadın göğüslerinin küçük olmasından şikâyet eder. Geçmiş yıllarda çok fazla popüler olmayan meme büyütme operasyonu; gelişen teknoloji ve insanların daha bilinçli olması sayesinde diğer estetik operasyonlarına kıyasla ön sıralarda yer almaktadır. Ancak, bu operasyon geçirmeyi düşünenlerin aklında operasyonun risklerine dair soru işaretleri vardır.

 

Başlıklar

Meme Büyütme Ameliyatının Herhangi Bir Riski Var Mı? – Meme Büyütme Operasyonunun Riskleri Nelerdir?

Meme büyütme ameliyatının ardından ortaya çıkan risklerin görülme olasılığı son derece düşüktür. Ayrıca, insanların sağlığını tehlikeye sokması mümkün değildir. Meme büyütme ameliyatında kullanılan silikonların herhangi bir tehlikesi bulunmaz. Vücut ile hiçbir etkileşimleri yoktur. Bunun yanı sıra, silikonun kansere sebep olduğuna dair kanıtlanmış herhangi bir veri bulunmaz. 2010’lu yıllarda ortaya çıkan silikonun kansere sebep olduğuna dair haberler ise bundan uzun seneler önce kapanmış bir Fransız firmasının tıbbi olmayan silikon üreterek elde etmiş olduğu meme protezlerini içermektedir. Bir başka deyişle, meme büyütme operasyonunda kullanılan silikonlar ile hiçbir alakası bulunmaz. Bu operasyonlarda kullanılan silikonlar; ABD tarafından FDA onaylı olmakla beraber kanser başta olmak üzere herhangi bir sağlık sorununa sebep olmaz.

Meme büyütme ameliyatının ardından farklı riskler meydana gelebilir. Birçok kişinin korkulu rüyası olan silikon patlaması veya delinmesi; yaşanması binde bir olan durumlar arasındadır. Çünkü, silikonlar; üretimleri esnasında defalarca kez olmak üzere kalite kontrol testinden geçer. Dışarıdan gelecek basınç etkisine karşı son derece dayanıklı olduğunu söylemeliyiz. Bir başka deyişle, silikonlara istenildiği kadar baskı uygulansın, herhangi bir şekilde zarar görmeleri mümkün değildir. Silikonların delinmesi yalnızca ateşli silah veya yaralayıcı bir cisim etkisinde gerçekleşebilir. Takdir edersiniz ki, böyle bir durumun yaşanma ihtimali son derece azdır. Buna ek olarak, silikon patlaması yaşansa dahi duruma kısa sürede çözüm bulunur. Patlamış olan silikon çıkartılarak yerine sağlam olanı takılır. Sonuç olarak, silikon patlaması meydana gelse dahi insanların sağlığını tehdit edici herhangi bir etkisi yoktur. Silikonun içeriğindeki maddenin ne olduğu ise bu gibi hallerde ortaya çıkar.

Gizlilik

Doktor veya sağlık ekibi ile paylaşılan tüm bilgiler sadece hastanın kişisel onayı ile paylaşılmaktadır.

Şeffaflık

Ameliyattan sonra ne bekleyeceğini bilmesi için hastayı ameliyatın tüm detaylarını bilmesini sağlamak için çalışıyoruz.

Profesyonellik

Istisnasız tüm hastalara en yüksek kalitede profesyonel hizmet sunmak için her zaman gerekli çabayı göstermeye çalışıyoruz.

Meme Büyütme Ameliyatının Herhangi Bir Riski Var Mı? – Meme Büyütme Ameliyatına Dair Eksik veya Yanlış Bilinen Hususlar

Meme büyütme ameliyatının herhangi bir riskinin olmadığını yukarıda ifade ettikten sonra bu operasyona dair yanlış bilinen başka detaylardan bahsetmeliyiz.

  • Meme büyütme ameliyatının ne kadar kalıcı olduğu tartışılmaktadır. Bu noktada, operasyonun ardından göğüslerin asla sarkmadığı ve her zaman dik kaldığı iddia edilmektedir. Bu noktada, operasyon sırasında yerleştirilen silikon protezler kalıcı olur. Ancak, bu konuda uzman olan bir doktor tarafından doğru bir şekilde yerleştirilmiş silikon protez kullanıldığında göğüslerde herhangi bir deformasyon meydana gelmeyecektir. Fakat, ameliyatın ardından hasta çok fazla kilo alırsa veya silikon protez hastanın vücuduyla uyum sağlamazsa birtakım sarkmalar meydana gelir. Bu noktada, ameliyat geçirmesine rağmen göğüs bakımına ve genel sağlığına dikkat eden bir hasta için sarkma gibi durumlar söz konusu olmaz.
  • Meme büyütme operasyonunun süt kanallarına zarar verdiğine dair bir inanış vardır. Bu yüzden, bu operasyonu geçiren kadınların bebeklerini emziremeyecekleri iddia edilir. Bu iddianın herhangi bir dayanağı olmasa da birçok kadın meme büyütme operasyonu geçirmekten vazgeçer. Fakat, meme büyütme başta olmak üzere herhangi bir meme estetiği operasyonunun böyle bir etkisi bulunmaz. Göğüs bölgesine yerleştirilen silikon protezin süt kanallarına zarar verme gibi bir özelliği yoktur. Bir başka deyişle, bir kadın, meme büyütme operasyonu geçirse dahi çocuğunu emzirmekte herhangi bir sıkıntı yaşamayacaktır.

Vücut Estetiği

Vücut Estetiği Op. Dr. Serif Yavuz  Karın Germe 360° Germe Post Bariatrik Cerrahi Sırt Germe Bacak Germe Kol Germe Annelik Estetiği Ele Yağ Enjeksiyonu Vajinoplasti Sizinle

devamını oku »
vajina-daraltma

Vajinoplasti

Vajinoplasti Op. Dr. Serif Yavuz 2020’li yıllarda olduğumuz şu günlerde estetik operasyonların sayısı her geçen gün artmaktadır. İnsanların estetik ameliyatlara olan bakış açısı değişmektedir. Geçmiş yıllarda

devamını oku »
sirt-germe

Sırt Germe

Sırt Germe Op. Dr. Serif Yavuz Günümüz şartları dikkate alındığında insanların yaşamış oldukları sıkıntıları bir kader olarak görmediklerini söyleyebiliriz. Geçmiş yıllarda burun ve kulak görüntüsünden dolayı

devamını oku »
Seninle iletişime Geçelim

profesyonel ekibimiz sizinle kendi dilinizle iletişime geçecektir.