fbpx
İçeriğe geç

Meme Büyütme Ne Zaman Yapılmalıdır?

Op. Dr. Serif Yavuz

Birçok kadın için küçük memeli olmanın yaratmış olduğu özgüven kaybı söz konusudur. Ancak, meme büyütme operasyonu; toplumda ön yargıyla karşılanan bir operasyondur. Bu noktada, bilhassa son yıllarda bu düşünce tarzı değişmektedir. Bu yüzden, meme büyütme operasyonu; bu konuda sıkıntı yaşayan kişilerin tercihi olmaktadır. 

Meme büyütme operasyonu için hangi zamanın uygun olduğu merak edilir. Bu noktada, doğum ve evlilik süreçleri önem taşır. Bir başka deyişle, meme büyütme operasyonu için en uygun zamanın beklenmesi şarttır. 

Başlıklar

Meme Büyütmeye Dair Bilinmesi Gerekenler

Anne adayları; istedikleri takdirde doğumdan önce meme büyütme operasyonu geçirebilirler. Bu noktada, 18 yaşında olmak ve operasyona engel farklı bir sağlık sorunu olmamak haricinde herhangi bir şart yoktur. Meme büyütme operasyonu; bazı durumlarda genetik sorunların çözümü için gerekli olur. 18 yaşını bitirmesine rağmen memeleri gelişmemiş veya az gelişmiş kadınlar için bu operasyon son derece gereklidir. Meme dokusunun vücuda oranla küçük olması halinde operasyona ihtiyaç duyulur. Meme büyütmenin cerrahi bir yöntem dışında yapılması mümkün değildir. Meme implantları sayesinde memeler büyütülmektedir. 

Meme büyütmenin gerekli olduğu başka durumlar da bulunur. Yukarıdaki örneğin tam aksine 18 yaşına gelmesine ve memelerinde gelişim açısından herhangi bir sorun olmamasına rağmen bu operasyona ihtiyaç duyanlar olabilir. Memedeki bazı şekil bozukluklarını düzeltmek adına bu operasyona başvurulabilir. Örneğin, meme başının büyük olması veya memenin alt kısmının gelişmemiş olması ciddi sorunlar olarak dikkat çeker. Meme implantları sayesinde bu sorun çözülür. Bunun yanı sıra, meme boyutunun kalçalar ile uyumsuz olması da bu operasyonu gerekli kılar. Bir başka deyişle, vücudun bir bütün halinde uyumlu olması için meme büyütme operasyonu yaptırılabilir. 

Meme büyütme; yukarıda bahsettiğimiz genetik sorunlar haricinde herhangi bir sorunu olmayan kadınlar tarafından da yaptırılabilir. Bazı kadınlar; meme boyları vücutlarıyla uyumlu olmasına rağmen daha kadınsı gözükmek adına bu operasyonu tercih ederler. 

Gizlilik

Doktor veya sağlık ekibi ile paylaşılan tüm bilgiler sadece hastanın kişisel onayı ile paylaşılmaktadır.

Şeffaflık

Ameliyattan sonra ne bekleyeceğini bilmesi için hastayı ameliyatın tüm detaylarını bilmesini sağlamak için çalışıyoruz.

Profesyonellik

Istisnasız tüm hastalara en yüksek kalitede profesyonel hizmet sunmak için her zaman gerekli çabayı göstermeye çalışıyoruz.

Meme Büyütme ile Doğum Süreci Arasındaki İlişki Nasıldır?

Meme büyütme operasyonu geçirmek isteyenlerin aklında bu operasyonun emzirmeyi olumsuz etkilediğine dair birtakım önyargılar bulunur. Ancak, operasyon sırasında işlemler meme veya kas altına uygulandığı için emzirmeye bir zarar vermesi ihtimaller dahilinde bile değildir. Bir başka deyişle, operasyonun süt vermeyi olumlu ya da olumsuz etkilemesi söz konusu olmaz. Bilhassa küçük memelerde operasyon ile beraber meme öne doğru itildiği için emzirme daha kolay hale bile gelebilir. Ancak, emzirmenin ardından memenin içinin boşalmasından dolayı silikon takmaya ihtiyaç duyulabilir. 

Anne olmaya hazırlanan hamile kadınların dokuz aylık süreçte meme büyütme operasyonu geçirmesi mümkün olmaz. Operasyon için sırasıyla annenin doğumunun sonlanması beklenir. Ardından, bebeğin emmeyi bırakması beklenmelidir. Son olarak, memeden artık süt gelmediğine bakılır. Tüm bu sürecin sonlanmasının ardından yeni doğum yapmış bir kadının meme büyütme için hazır hale geldiğini söyleyebiliriz. Operasyon için acele eden kadınlara işlemi yapacak doktor izin vermeyecektir. Aksi takdirde, meme bölgesinde ciddi deformasyonların yaşanacağını söylemek gerekir. 

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bebeğini emziren kadınların aynı anda bu operasyonu geçirmesine izin verilmez. Süt verme işleminin bitmesinin ardından ortalama üç dört ay beklenmelidir. Bir başka deyişle, memenin süt verme fonksiyonu ortadan kalkmalıdır. 

Meme büyütme için akıllarda yer alan bir diğer soru ise yaş ile alakalıdır. Burun ve kepçe kulak estetiği gibi operasyonların 18 yaşından önce yapılması mümkündür. Ancak, meme büyütme operasyonu; 18 yaşından önce yaptırılamaz. Çünkü, hastanın gelişim sürecini tamamlaması beklenir. 

yuze-yag-enjeksiyonu-serif-yavuz

Yüze Yağ Enjeksiyonu

Yüze Yağ Enjeksiyonu Op. Dr. Serif Yavuz Yaşlanma başta olmak üzere farklı sebeplerden dolayı yüz ile ilgili birçok probleme rastlanmaktadır. Bu noktada, imkanların gelişmesi sayesinde bilhassa

devamını oku »
yuz-germe-islemleri-serif-yavuz

Yüz Germe

Yüz Germe Op. Dr. Serif Yavuz Teknolojinin gelişmesiyle beraber estetik operasyonların sayısı her geçen gün artıyor. Daha çeşitli estetik operasyonları yüzünden insanların önünde farklı seçenekler yer

devamını oku »

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği Op. Dr. Serif Yavuz  Burun Ucu Estetiği Burun Estetiği Revizyon Burun Estetiği Primer Burun Estetiği Boyun Germe Yüz Germe Kepçe Kulak Estetiği Göz Kapağı

devamını oku »
Seninle iletişime Geçelim

profesyonel ekibimiz sizinle kendi dilinizle iletişime geçecektir.