Meme büyütme ameliyatı; her şeyden önce fiziksel ve psikolojik açıdan bu operasyona uygun olanlar için uygulanmalıdır. Fiziksel olarak herhangi bir sıkıntısı olmayanlar tarafından tercih edilecek bir operasyondur. Hamile olanlar, kanser hastalığına yakalanmış olanlar, obezite sorunu bulunanlar, şeker hastalığından muzdarip olanlar için bu operasyonun uygun olmadığını ifade etmeliyiz.

Küçük memeye sahip olmak; birçok kadının özgüven problemi yaşamasına sebep olur. Ancak, operasyonun da bir sınırları vardır. Bu yüzden, gerçekçi beklentilere sahip olmak gerekir. Dolgun ve çekici göğüslere sahip olmak gerekli olsa da operasyonun ardından herkes için aynı sonuçlar ortaya çıkmayabilir.

Meme büyütme ameliyatı yaptırmak için 20 yaşından büyük olunması bir başka gerekli husus olarak dikkat çekmektedir. Çünkü, 20 yaşına kadar memelerin gelişimi tamamlanmaktadır. 20 yaşından küçük olan kişilerde meme gelişimi henüz tamamlanmadığı için bu operasyonun yapılması uygun olmayacaktır.

Tüm bunlara ek olarak, kişinin bilinçli bir şekilde bu operasyon için uygun olduğuna karar vermesi gerekir. Göğüslerinin çok küçük olduğunu düşünen, deforme olan göğüslerinden şikayetçi olan veya göğüslerinin birbiriyle eşit olmadığını düşünenler için bu operasyon doğru bir tercih olacaktır. Son olarak, bu operasyonun tehlikeli olduğuna dair yapılan haberlere itibar etmemelisiniz.