Meme Büyütme

Op. Dr. Serif Yavuz

Kadınlar için estetik çok daha önemlidir. Bilhassa meme estetiğinin dış görünüş açısından hayati bir öneme sahip olduğunu söyleyebiliriz. Memesinin görünümünden memnun olmayan kadınların kendilerini kötü hissettiğini söylemek mümkün! Hatta, sırf bu sebepten dolayı kendilerini sosyal yaşamdan kısıtlayanlar dahi bulunur. Fakat, meme ile ilgili sorunların artık bir kader olmadığını söylemeliyiz. Meme büyütme operasyonu sayesinde normalden daha dolgun ve estetik gözüken göğüslere ulaşmak mümkündür. Dolgun ve büyük memelerin kadınların daha estetik, feminen ve çekici gözükmesinde önemli bir husus olduğundan bahsetmeliyiz.

Meme büyütme ameliyatının tarihi oldukça eskilere dayanmaktadır. İlk kez 1895 yılında meme implantı ameliyatı yapılmıştır. Almanya’daki Heidelberg Üniversitesi’nde yapılan bu operasyon ile hastanın kalçasından çıkarılan yağ dokusunun meme bölgesine yerleştirilmesi söz konusu olmuştur. Bir başka deyişle, tarihteki ilk meme estetiği yapılmıştır.

1950’li yıllarla beraber meme estetiğinde önemli gelişmeler yaşanmıştır. Göğüs protezlerinin kullanılması önemli bir gelişme olarak yerini almıştır. Bu yıllarda kullanılan protezler; polietilen maddesinden yapılıyordu. 1962 yılında ise ilk kez silikon meme implantı yapıldı. Bu ameliyat ile beraber hastanın göğüsleri B cup’tan C cupa yükseltildi.

Güncel tarih itibariyle meme protezlerinin yıllar içerisinde kendisini oldukça geliştirdiğini söyleyebiliriz. Uzun ömürlü meme protezleri ile beraber birçok kadın hayatı boyunca sorun yaşamayacağı türden kusursuz görüntülü göğüslere sahip olmaktadır.

Başlıklar

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme büyütme estetiği; bilhassa son yıllarda oldukça popüler olmuştur. Memesinin görüntüsünden memnun olmayan ve bu durumu bir an önce değiştirmek isteyenler için bu operasyonun anlamı fazladır. Silikon protezler veya kişinin kendi vücut yağı kullanılarak yapılan cerrahi bir işlem olduğunu söyleyebiliriz. Göğüs büyütmek için yıllardan bu yana yapılan bir operasyon olmaktadır.

Dolgun ve hacimli göğüslere sahip olmak hiç şüphesiz herkesin hayalidir. Bilhassa genetik olarak küçük göğüslere sahip olan kadınların dekolte kıyafet giymekten çekindiklerini ifade etmeliyiz. Çünkü, bu şekilde, kendilerini güvende hissetmezler. Ancak, estetik teknolojisinin gelişmesiyle beraber meme büyütme ameliyatının yaygın bir şekilde yapıldığını ifade etmeliyiz.

Meme büyütme ameliyatında küçük göğüsler dolgunlaştırılmaktadır. Bu sayede, kişinin hayalindeki görünüme sahip olması sağlanır. Ancak, meme büyütme estetiğinde kullanılacak olan protezler ve yağ miktarı; hastanın vücut ölçülerine ve doktorun tavsiyelerine göre farklılık gösterir. Bunun yanı sıra, meme büyütme estetiğinin kalıcı bir işlem olduğunu söylemeliyiz. Ancak, estetik yapılmasıyla beraber istenildiği takdirde silikonlar tekrar çıkartılabilir ve göğüsler eski haline dönülebilir.

Meme büyütme ameliyatı ile her şeyden önce kadınlar çok daha büyük göğüslere sahip olacaktır. Bunun yanı sıra, eşit olmayan meme görünümü olduğu takdirde ameliyatın ardından bu görünümün eşitleneceğini söylemeliyiz. Ameliyatın en büyük etkilerinden birisi de göğüslerin vücutlara göre orantılanmasıdır. Memede herhangi bir sarkıklık olduğu takdirde operasyonun ardından bu durumun düzeltileceğini söyleyebiliriz. Son olarak, meme büyütme ameliyatı ile özgüveniniz artacaktır. İstediğiniz kıyafeti giyme özgürlüğüne erişeceksiniz. Size sağlayacağı en büyük yarar belki de bu olacaktır.

Gizlilik

Doktor veya sağlık ekibi ile paylaşılan tüm bilgiler sadece hastanın kişisel onayı ile paylaşılmaktadır.

Şeffaflık

Ameliyattan sonra ne bekleyeceğini bilmesi için hastayı ameliyatın tüm detaylarını bilmesini sağlamak için çalışıyoruz.

Profesyonellik

Istisnasız tüm hastalara en yüksek kalitede profesyonel hizmet sunmak için her zaman gerekli çabayı göstermeye çalışıyoruz.

Meme Büyütme Ameliyatına Dair Bilinmesi Gerekenler

Meme büyütme operasyonu yukarıda bahsettiğimiz gibi detaylardan ibaret olsa da isteyen herkesin bu operasyonu geçirmeye uygun olmadığını söylemeliyiz. Meme büyütme ameliyatı geçirmek isteyenlerin belirli özelliklere sahip olması gerekir. Her şeyden önce, göğüslerden birisinin diğerinden daha büyük veya küçük olması istenmektedir. Göğüslerin vücudun genel yapısına kıyasla küçük oluşu da ameliyatı gerekli kılan bir diğer sebep olmaktadır. Göğüslerin hamilelik sonrası veya yaşa bağlı olarak küçülmesi veya sarkması halinde de operasyon uygulanabilir.

Sonuç olarak, meme büyütme operasyonu; yukarıdaki özelliklerden en az birisine sahip olan kişi tarafından yaptırılabilir. Bu operasyon sayesinde hastanın yaşam konforunu arttırması gündeme gelir. Kendine daha çok güvenmek isteyen ve dilediğini giymek adına ısrarlı olan kadınların bu operasyon fırsatını kaçırmaması gerekir. Meme büyütme operasyonu sırasında protezin büyüklüğüne karar verilirken hastanın genel vücut yapısına, boyuna ve kilosuna bakılır. Bu noktada, doğal olmayan bir görünüme sahip olmamak adına meme dokusu az olan bir protez tercih edilmelidir. Bir başka deyişle, protez seçimi sırasında doğal sonuç alınmasına önem verilmelidir.

Meme büyütme operasyonunun ardından bir gün boyunca hastanede kalınmalıdır. Ertesi gün hastaneden çıkılabilir. Ancak, hastanın normal hayatına devam etmesi risklidir. Bu yüzden, bir hafta boyunca evinde kalıp dinlenmesi gerekir. Ayrıca, memelerin herhangi bir şekilde zarar görmemesi adına sporcu sütyeni giyilmelidir. Diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi ödem ve morluklara rastlanacaktır. Ancak, ameliyatın ardından üç gün geçmesiyle beraber göğüs çevresindeki ödem ve morluklar yavaş yavaş ortadan kalkacaktır. Ameliyattan sonra iki hafta geçmesiyle beraber bandajlar açılacaktır. Bu tarihten itibaren operasyonu yapan doktor tarafından önerilen korseli sütyen giyilmelidir. Sonuç olarak, göğüslerin tam olarak iyileşmesi ve normal şeklini alması ise altı ayı bulacaktır.

Meme büyütme ameliyatı; zannedilenin aksine oldukça kısa sürmektedir. Bir ila 1.5 saat arasındaki bu operasyon ile istenilen sonuca ulaşılabilir. Tam anlamıyla iyileşmek için ise iki hafta geçmelidir. Bu noktada, kişinin ilk hafta boyunca dinlenmesi önerilse de ev işi yapması konusunda herhangi bir sorun olmayacaktır. İkinci haftanın ardından ise kişinin gerçek hayatına tam anlamıyla döneceğini söylemek gerekir. Buna ek olarak, meme büyütme ameliyatının sonuçlarının kalıcı olduğunu ifade etmeliyiz. Doğal yaşlılık süreçleri dışında operasyonun sonuçlarıyla ilgili herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Operasyon sırasında büyüklük istenildiği şekilde uygulanır. Ayrıca, yerleşimi de ameliyat sırasında kontrol edilir.

Bu operasyonu geçirmek isteyenlerin aklında ne şartlar altında en iyi sonucu alacaklarına dair sorular bulunur. Bilhassa meme protezlerinde başarılı sonuçlar almanın yolu istenilen ölçü ile doğal görünümü bir araya getirmektir. Memesinin küçük olmasından şikayet eden bir kadın için uygulanabilecek en uygun yöntem olan meme protezi; hızlı, güzel ve iz bırakmayan bir yöntem oluşuyla dikkat çekmektedir.

"Meme büyütme ameliyatının tarihi oldukça eskilere dayanmaktadır. İlk kez 1895 yılında meme implantı ameliyatı yapılmıştır. Almanya’daki Heidelberg Üniversitesi’nde yapılan bu operasyon ile hastanın kalçasından çıkarılan yağ dokusunun meme bölgesine yerleştirilmesi söz konusu olmuştur. Bir başka deyişle, tarihteki ilk meme estetiği yapılmıştır."

Op. Dr. Serif Yavuz

Meme Büyütme Ameliyatı Kimler İçin Uygun?

Meme büyütme ameliyatı; her şeyden önce fiziksel ve psikolojik açıdan bu operasyona uygun olanlar için uygulanmalıdır. Fiziksel olarak herhangi bir sıkıntısı olmayanlar tarafından tercih edilecek bir operasyondur. Hamile olanlar, kanser hastalığına yakalanmış olanlar, obezite sorunu bulunanlar, şeker hastalığından muzdarip olanlar için bu operasyonun uygun olmadığını ifade etmeliyiz.

Küçük memeye sahip olmak; birçok kadının özgüven problemi yaşamasına sebep olur. Ancak, operasyonun da bir sınırları vardır. Bu yüzden, gerçekçi beklentilere sahip olmak gerekir. Dolgun ve çekici göğüslere sahip olmak gerekli olsa da operasyonun ardından herkes için aynı sonuçlar ortaya çıkmayabilir.

Meme büyütme ameliyatı yaptırmak için 20 yaşından büyük olunması bir başka gerekli husus olarak dikkat çekmektedir. Çünkü, 20 yaşına kadar memelerin gelişimi tamamlanmaktadır. 20 yaşından küçük olan kişilerde meme gelişimi henüz tamamlanmadığı için bu operasyonun yapılması uygun olmayacaktır.

Tüm bunlara ek olarak, kişinin bilinçli bir şekilde bu operasyon için uygun olduğuna karar vermesi gerekir. Göğüslerinin çok küçük olduğunu düşünen, deforme olan göğüslerinden şikayetçi olan veya göğüslerinin birbiriyle eşit olmadığını düşünenler için bu operasyon doğru bir tercih olacaktır. Son olarak, bu operasyonun tehlikeli olduğuna dair yapılan haberlere itibar etmemelisiniz.

Vücut Estetiği

Vücut Estetiği Op. Dr. Serif Yavuz  Karın Germe 360° Germe Post Bariatrik Cerrahi Sırt Germe Bacak Germe Kol Germe Annelik Estetiği Ele Yağ Enjeksiyonu Vajinoplasti Sizinle

Read More »
vajina-daraltma

Vajinoplasti

Vajinoplasti Op. Dr. Serif Yavuz 2020’li yıllarda olduğumuz şu günlerde estetik operasyonların sayısı her geçen gün artmaktadır. İnsanların estetik ameliyatlara olan bakış açısı değişmektedir. Geçmiş yıllarda

Read More »
sirt-germe

Sırt Germe

Sırt Germe Op. Dr. Serif Yavuz Günümüz şartları dikkate alındığında insanların yaşamış oldukları sıkıntıları bir kader olarak görmediklerini söyleyebiliriz. Geçmiş yıllarda burun ve kulak görüntüsünden dolayı

Read More »
Sorular ve Cevaplar

Ameliyattan sonra bir veya iki gece gözlem amaçlı, ameliyattan sonra da en az 7 gün doktor tarafından muayene ve inceleme için hastanede kalınması

En az 10 gün sonra, dikkatli olunarak ve doktor tarafından açıklanan talimatlara uyarak günlük hayata dönmek mümkündür.

Süre her hastanın durumuna göre 3-6 saat arasında değişmektedir.

Kişinin 20 yaşından büyük olması ve sağlık durumunun ameliyata izin vermesi, kişinin vücudunda karın, yanlar ve sırttan sarkmalar olması, ameliyata karar verilmeden önce plastik cerraha danışılması gerektiği için ameliyata karar verilmemelidir. herkes için uygun

Seninle iletişime Geçelim

profesyonel ekibimiz sizinle kendi dilinizle iletişime geçecektir.