Op. Dr. Şerif Yavuz'un Web sitesine hoşgeldiniz!

Meme Estetiği Fiyatları 2021

Kadınlar için estetik detayların erkeklere kıyasla çok daha önemli olduğunu söylemeliyiz. Bu noktada, göğüslerinin şeklinden ve büyüklüğünden memnun olmayan kadınlar çareyi meme estetiği operasyonunda bulurlar. Meme estetiği; kadınların göğüslerine şekil verilmesi işlemlerinden ibarettir. Dolgunlaştırma, büyütme, küçültme, dikleştirme gibi işlemlerin meme estetiği operasyonları kapsamında olduğunu söylemeliyiz. Meme estetiği; plastik ve estetik cerrahi uzmanları tarafından gerçekleştirilmektedir. 

Kadınların birçoğu özellikle göğüslerinin görüntüsünden ve şeklinden memnun değildir. Bu yüzden, geçmiş yıllarda tabu olarak görülen meme estetiği operasyonları her geçen gün daha da yaygın hale gelmektedir. Yalnızca Türkiye’de değil dünyada da en çok tercih edilen estetik operasyon türünün meme estetiği olduğunu söylemeliyiz. Ancak, meme estetiği operasyonu geçirmek isteyenlerin aklında meme estetiği fiyatları yer alır. Bu operasyonun maliyetini belirleyen birden çok detay bulunur. 

Meme Estetiği Fiyatları 2021

Meme Estetiği Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Meme estetiği cerrahisi söz konusu olduğunda meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme ve meme ucu estetiği gibi operasyonlar akla gelir. Bu noktada, meme estetiği fiyatları; yapılacak operasyona bağlı olarak değişir. Bir başka deyişle, meme büyütme ve meme dikleştirme ameliyatının maliyeti aynı olmayacaktır. 

Meme estetiği fiyatlarını belirleyen etmenler arasında ilk sırada estetik için kullanılacak olan malzemenin çeşidi ve markası yer alır. Meme büyütme operasyonlarında yuvarlak veya damla şekilli silikon protezler kullanılır. Ancak, damla şekilli protezler ile yuvarlak protezler arasında ciddi bir fiyat farkı bulunur. Buna ek olarak, estetik operasyonunda kullanılan protezler sayısız marka tarafından üretilmektedir. Yapılan estetiğin uzun ömürlü olması ve operasyon sonucunda en iyi sonuçların alınması isteniyorsa kullanılan protezlerin kaliteli olması gerekir. Bu noktada, yeni nesil ve birinci sınıf olarak tabir edilen protezler tercih edilmelidir. Ömür boyu garantili, yüksek yoğunluğa sahip, patlama ve sızıntıya karşı korumalı malzemeler kullanılmalıdır. Sonuç olarak, meme estetiği operasyonu, asla riske atılamayacak bir operasyondur. Bu yüzden, operasyonda kullanılacak olan malzemelerin en kalitelisi olması şarttır. En kaliteli markaların seçilmesi de doğal olarak operasyonun genel maliyetini arttırmaktadır. 

Meme estetiği fiyatlarını etkileyen faktörlerden birisi de ameliyatta kullanılan anestezi türü olacaktır. Bu tür operasyonlarda genellikle genel anestezi kullanılır. Genel anestezi ile gerçekleştirilen operasyonlarda hastanın bir gece hastanede kalması gerekir. Bu noktada, hastanın bir gece boyunca hastanede kalması da operasyonun maliyetini arttıran etmenlerden birisi olacaktır. Genel anestezinin yerine lokal anestezi tercih edildiğinde ise hastanın hastanede kalmasına gerek olmaz. Bu yüzden, lokal anestezi tekniğinin daha uygun maliyetli olduğunu ifade etmeliyiz. Bunun yanı sıra, estetik ameliyatların nerede yapılacağı da fiyatları etkileyen bir diğer unsur olmaktadır. Özel veya devlet hastanesi tercihi fiyatların değişmesine sebep olacaktır. Tahmin edebileceğiniz üzere hastasının rahat etmesini amaçlayan ve ona bir otel konforu vaat eden özel hastaneler vardır. Bu tür hastanelerden hizmet almayı tercih ettiğinizde ödeyeceğiniz ücret daha fazla olacaktır. Son olarak, doktor seçiminin de fiyatları etkilediğini söylemeliyiz. Alanında uzman ve başarılı bir doktorun isteyeceği ücret daha fazladır. 

Meme Estetiği Operasyonu SGK Tarafından Karşılanır Mı?

Sağlık sigortası olan vatandaşların aklında meme estetiği operasyonu maliyetinin sigorta kapsamında olup olmadığına dair sorular yer alır. Ancak, estetik operasyonları; kişinin tercihine bağlı olarak yapılır. Bir başka deyişle, herhangi bir kaza veya hasar durumundan dolayı ortaya çıkması söz konusu değildir. Sonuç olarak, özel hastanelerin SGK anlaşması olsa dahi meme estetiği maliyetini karşılamadıklarını ifade etmeliyiz. Ayrıca, özel sağlık sigortalarının kapsamında da meme estetiği yer almaz. 

Siz de yeni bir görünüme sahip olmak istiyorsanız hemen randevu alın
× Hemen İletişime Geç