fbpx
İçeriğe geç

Neden Burun Estetiğine İhtiyaç Duyulur?

Op. Dr. Serif Yavuz

Neden Burun Estetiğine İhtiyaç Duyulur? – Burun estetiği; vücuda uygulanan tüm estetik operasyonları dikkate alındığında en çok tercih edilen operasyonların başında gelmektedir. Bu operasyon sayesinde insanlar yüzlerine uyumlu, kendileri ve başkaları tarafından beğenilen bir buruna sahip olmayı amaçlarlar. Burun estetiği; hem estetik hem de fonksiyonel sebeplerden dolayı yapılır. Ancak, bilhassa son yıllarda insanlar estetik amaçlardan ziyade doğal bir burun görünümü elde etmek adına bu operasyonu geçirmeyi tercih ederler. Bunun yanı sıra, burnun fonksiyonlarını eksiksiz olarak yerine getirmesi de son derece önemlidir.

Başlıklar

Burun estetiği operasyonundan beklentiler herkes için farklılık göstermektedir. Bu noktada, operasyon geçirmeyi düşünenlerin her şeyden önce beklentilerini netleştirmesi gerekir. Bunun yanı sıra, hasta ve doktor arasındaki iletişim de son derece önemlidir. Hastanın ne tür bir buruna ihtiyacı olduğunu doktoruyla paylaşması ve yine hep beraber hasta için en uygun burun şekline karar vermeleri gerekmektedir. Burun estetiği; genellikle açık ve kapalı teknik ile yapılır. Daha önce de söylediğimiz gibi hangi yöntemin hastaya uygun olduğuna bizzat doktor karar vermelidir.

Gizlilik

Doktor veya sağlık ekibi ile paylaşılan tüm bilgiler sadece hastanın kişisel onayı ile paylaşılmaktadır.

Şeffaflık

Ameliyattan sonra ne bekleyeceğini bilmesi için hastayı ameliyatın tüm detaylarını bilmesini sağlamak için çalışıyoruz.

Profesyonellik

Istisnasız tüm hastalara en yüksek kalitede profesyonel hizmet sunmak için her zaman gerekli çabayı göstermeye çalışıyoruz.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Bu operasyonun ardından yüzün tamamıyla uyumlu ve ideal nefes alma fonksiyonuna sahip bir burun elde edilmesi amaçlanmaktadır. Burun; nefes almaktan bir başka deyişle solunum fonksiyonundan sorumludur. Bu noktada, burnun sahip olduğu fonksiyonun korunması ve en iyi hale getirilmesi; insan sağlığı adına önem taşır. Bir başka deyişle, burun estetiği; hem görsel açıdan hem de sağlık açısından başvurulan ameliyatlardan birisi olmaktadır.

Burun estetiği kimlere uygulanır denildiği zaman herkesin aklına benzer bir cevap gelir. Bu operasyonu geçirenler arasında burnunun şeklinden memnun olmayanlar ilk sırada yer alır. Ancak, burnuyla ilgili herhangi bir isteği ya da beklentisi olan herkese bu işlem uygulanabilir. Bu noktada, hastanın sağlık durumunun da operasyon için elverişli olması gerekir. Burnun kemerli olması başta olmak üzere normalden daha uzun bir burnun varlığı, burun ucunun düşük olması, burun deliklerinin büyük olması, asimetri gibi etmenlerden dolayı burun estetiği operasyonu uygulanabilir.

Burun estetiği sayesinde burun boyutunu arttırmak veya azaltmak mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra, büyük burun delikleri küçültme imkanı vardır. İsteyenler burun ucunun şeklini de değiştirilebilir. Burnun alın ve dudak ile yapmış olduğu açı düzeltilebilir. Burunda nefes problemleri varsa buna sebep olan kemik ve kıkırdak eğrilikleri de düzeltilebilir. Birçok insanın burnunda sonradan meydana gelen kaza ve travmalardan dolayı şekil bozuklukları yer alır. Söz konusu şekil bozukluklarını ortadan kaldırmak adına burun estetiği ameliyatları da yapılabilir. Ayrıca, travmaların ardından gerekli olduğu takdirde burnun yeniden inşası da gündeme gelebilir.

Neden Burun Estetiğine İhtiyaç Duyulur? – Burun Estetiği İçin Doktor Tercihi Nasıl Yapılmalıdır?

Burun estetiği operasyonunun başarılı olması için tecrübeli ve uzman bir doktorun tercih edilmesi şarttır. Bu operasyondan faydalanmak isteyenlerin plastik cerrahi uzmanı ve kulak burun boğaz uzmanı arasında seçim yapması gerekir. Burun ile ilgili işlevsel bozukluklar için kulak burun boğaz uzmanı gerekli olurken estetik sorunları için plastik cerrahi uzmanı tercih edilir. Ancak, bu durumun istisnaları vardır. Her iki branşın tecrübeli cerrahlarının burun estetiği ameliyatlarını yapabileceğini söylemeliyiz.

Burun estetiği doktor seçiminde her şeyden önce hastaların burunlarında nelerin değişmesini istediklerini doktorlarına aktarması gerekir. Buna ek olarak, doktorun da hastanın burnunda neleri değiştirebileceğini dürüst bir şekilde anlatması şarttır. Çünkü, hastanın istekleri her zaman ameliyat sonrası sonuçlar ile örtüşmeyebilir. Sonuç olarak, burun estetiği fiyatları da uygun olduğu için isteyen herkes bu operasyondan faydalanabilir.

yuze-yag-enjeksiyonu-serif-yavuz

Yüze Yağ Enjeksiyonu

Yüze Yağ Enjeksiyonu Op. Dr. Serif Yavuz Yaşlanma başta olmak üzere farklı sebeplerden dolayı yüz ile ilgili birçok probleme rastlanmaktadır. Bu noktada, imkanların gelişmesi sayesinde bilhassa

devamını oku »
yuz-germe-islemleri-serif-yavuz

Yüz Germe

Yüz Germe Op. Dr. Serif Yavuz Teknolojinin gelişmesiyle beraber estetik operasyonların sayısı her geçen gün artıyor. Daha çeşitli estetik operasyonları yüzünden insanların önünde farklı seçenekler yer

devamını oku »

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği Op. Dr. Serif Yavuz  Burun Ucu Estetiği Burun Estetiği Revizyon Burun Estetiği Primer Burun Estetiği Boyun Germe Yüz Germe Kepçe Kulak Estetiği Göz Kapağı

devamını oku »
Seninle iletişime Geçelim

profesyonel ekibimiz sizinle kendi dilinizle iletişime geçecektir.