fbpx
İçeriğe geç

Saç Ekimi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Op. Dr. Serif Yavuz

Saç ekimi; birçok insanın kurtarıcı gözüyle baktığı operasyondur. Ancak, bu operasyona başvurmayı düşünenlerin aklında saç ekimi fiyatları ne kadar sorusu yer alır. Ancak, saç ekimi fiyatlarını etkileyen birden çok faktör bulunur. Bilhassa klinik seçiminin fiyatlar üzerinde ciddi bir etkisinin olduğunu söylemeliyiz. Saç ekimi kliniğinin bulunduğu semt başta olmak üzere şehir ve sunmuş olduğu imkanlar da fiyatları ciddi anlamda etkilemektedir. Bunun yanı sıra, aynı semtte olsa dahi iki klinik arasında popülarite farkı olabilir. Son olarak, hastanın beklentileri ve özellikleri de fiyatları etkileyen etmenler arasında yer alır. 

Başlıklar

Saç Ekimi Fiyatları Üzerinde Belirleyici Olan Faktörler

Saç ekimi tekniği; fiyatları etkileyen en önemli faktörlerden birisidir. Herkesin bildiği üzere FUE; en çok tercih edilen saç ekimi tekniklerinden birisi olmaktadır. Fakat, bu yöntemin teknik açıdan çok zorlayıcı olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra, ciddi süre isteyen bir tekniktir. Bu sebepten dolayı, FUE; geleneksel şerit tekniğinden daha pahalıdır. Bunun yanı sıra, bazı durumlarda, FUE tekniğinin uygulandığı saç ekimi işlemlerinin fiyatı; diğer yöntemlerin fiyatlarına kıyasla iki kat daha pahalı olmaktadır. Ancak, FUE tekniğinin sahip olduğu avantajlardan dolayı kendisi için ödenen parayı sonuna kadar hak ettiğini söyleyebiliriz. Her şeyden önce, iyileşme süresi son derece kısadır. Buna ek olarak, daha esnek tasarım seçeneklerine sahiptir. Ayrıca, nispeten daha yeni bir teknik olmasının da verimlilik açısından FUE tekniğini ön plana çıkardığını ifade etmeliyiz. 

Greft; içerisinde bir ila on arasında değişen saç telinin olduğu deri parçasına verilen isimdir. Bu noktada, saç ekimi operasyonlarından önce birçok kişi saç ekimi kliniklerine giderek fiyat sorar. Klinik çalışanlarının ve doktorlarının cevabı ise greft sayısına göre fiyatların değiştiği yönünde olmaktadır. Saç ekimi fiyatları; gerçekten de ekilen greft sayısına göre farklılık göstermektedir. Bu yüzden, ilk olarak, kişinin saçlarında detaylı bir inceleme yapılır. Bir başka deyişle, ne kadarlık bir ekim işlemine ihtiyacı olduğu saptanır. Ardından, kişiye özel bir fiyat sunulur. Bu yüzden, saç ekimi fiyatları ile greft sayısı arasında ciddi bir ilişki vardır. 

Birçok kişinin saçlarında ciddi kellik durumları vardır. Bu yüzden, ortalama 2000 greftin gerekli olduğunu söylemeliyiz. Bu sayı ile saç ekimi işlemlerini yapacak olan kliniğin greft başına talep ettiği ücret çarpıldığı zaman ortaya net fiyat çıkacaktır. Bunun yanı sıra, bazı kliniklerin belirli bir greft sayısı ve üzeri için özel indirimleri bulunur. Bir başka deyişle, avantajlı şartlarla saç ekimi operasyonundan faydalanmak mümkündür. 

Gizlilik

Doktor veya sağlık ekibi ile paylaşılan tüm bilgiler sadece hastanın kişisel onayı ile paylaşılmaktadır.

Şeffaflık

Ameliyattan sonra ne bekleyeceğini bilmesi için hastayı ameliyatın tüm detaylarını bilmesini sağlamak için çalışıyoruz.

Profesyonellik

Istisnasız tüm hastalara en yüksek kalitede profesyonel hizmet sunmak için her zaman gerekli çabayı göstermeye çalışıyoruz.

Saç Ekimi Fiyatları Doktora Bağlı Olarak Değişir Mi?

Saç ekimi fiyatları; prosedürü uygulayacak olan doktora göre de farklılık gösterir. Bir başka deyişle, doktordan doktora farklı fiyatlar talep edilmektedir. Hatta, dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan doktorların saç ekimi için talep etmiş oldukları ücretler de değişmektedir. Bilhassa Kuzey Amerika ve Batı Avrupa gibi ülkelerde hizmet veren ve saç ekimi üzerine yoğunlaşan doktorların diğer meslektaşlarına kıyasla daha yüksek ücretler talep ettiği doğrudur. Coğrafya ve yaşam standartlarına bakılarak da bu tip hizmetlerin ücretlerine karar verilir. 

Saç ekimi fiyatlarını etkileyen faktörlerin başında doktor seçimi gelse de bu işlemden faydalanmak isteyenlerin bilmesi gereken bir husus bulunur. Saç ekimi; son derece ciddi bir operasyondur. Bu yüzden, maliyeti düşürmek adına saç ekiminde yeterli tecrübesi bulunmayan bir doktordan hizmet alınmamalıdır. Ayrıca, teknolojinin gelişmesi sayesinde saç ekimi alanında son derece modern cerrahi cihazların kullanıldığını söylemeliyiz.

yuze-yag-enjeksiyonu-serif-yavuz

Yüze Yağ Enjeksiyonu

Yüze Yağ Enjeksiyonu Op. Dr. Serif Yavuz Yaşlanma başta olmak üzere farklı sebeplerden dolayı yüz ile ilgili birçok probleme rastlanmaktadır. Bu noktada, imkanların gelişmesi sayesinde bilhassa

devamını oku »
yuz-germe-islemleri-serif-yavuz

Yüz Germe

Yüz Germe Op. Dr. Serif Yavuz Yüz germe, hem estetik kaygılar, hem de tıbbi bir gereklilik için yapılan işlemdir. Genetik ve yaşlanma sebebiyle yüzde oluşan sarkmalar

devamını oku »

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği Op. Dr. Serif Yavuz  Burun Ucu Estetiği Burun Estetiği Revizyon Burun Estetiği Primer Burun Estetiği Boyun Germe Yüz Germe Kepçe Kulak Estetiği Göz Kapağı

devamını oku »
Seninle iletişime Geçelim

profesyonel ekibimiz sizinle kendi dilinizle iletişime geçecektir.

İletişim Formu