Op. Dr. Şerif Yavuz'un Web sitesine hoşgeldiniz!
Boyun Germe Egzersizleri

Son zamanlarda kişiler ders çalışmaktan ya da iş hayatından dolayı masa başında oldukça fazla zaman geçirmeye başlamıştır. Evden çalışmak rahatlığından dolayı birçok kişiye cazip gelen bir durumdur. Ancak bu durumlarda kişilerin boynunun tutulması ve ağrıması sürpriz değildir. Kişiler saatlerce bilgisayar başında durdukları zaman şiddetli ağrılar yaşayabilirler. Bunu önlemek adına evde yapılabilecek boyun germe egzersizleri ile kişiler ağrılarından kurtulabilirler. İş yaparken mola vermek ve bu molada egzersiz yapmak kişilerin ağrısını azaltacaktır.

Omuzları Hareket Ettirmek

Omuzları hareket ettirmek boyun ile doğrudan etkili olacaktır. Boyun kaslarının rahatlamasına yardımcı olacak bu hareketi yapmak için kişilerin ayağa kalkması gereklidir. Ardından parmak uçları ile iki omuz da tutulmalıdır. Sonrasında bir müddet öne doğru bir müddet de geriye doğru omuzlar çevrilebilir. Bu işlem sonucunda kişilerin boyun kası gevşeyecektir.

Omzu Yukarı Kaldırma

Omuzları hareket ettirmenin direkt olarak boyunla etkili olduğu bilinmelidir. Bu nedenle omzu rahatlatmak boynun da rahatlamasına neden olacaktır. Yine ayakta yapılması gereken bu hareket için vücut dik tutulmalıdır. Omuzlar yukarı kaldırılmalı ve 10 saniye beklenmelidir. Bu işlem birkaç kez tekrar edilmelidir.

Kürek Kemiklerini Hareket Ettirme

Eğer boyun ağrıyor ise sırt ile de ilgisi olabilmektedir. Bu nedenle kürek kemiklerini hareket ettirmek de boynu rahatlatacak egzersizler arasında yer alır. Öncelikle kişiler dik durmalı ve ellerini beline koymalıdır. Ardından kolları sıra ile dolayarak arkaya doğru götürmelidir.

Diğer bir hareket ise eller belde iken kolları geriye doğru itmektir. Boyun germe egzersizi için en çok tercih edilen hareketlerden birisidir. Bu hareket 10 saniye aralıklar ile 5 kez tekrarlanmalıdır.

Başı Yana Eğme

Kişiler masadan kalkmadan da egzersiz yapabilirler. Eğer boyun ağrıyor ise kafayı yana yatırmak etkili bir çözüm olacaktır. Kafa sağa doğru yatırılır ve sağ el ile desteklenir. Bu sayede boynun gevşemesi sağlanır. Aynı işlem sol taraf için de yapılır.

Başı Arkaya Eğme

Boynu rahatlatacak diğer bir hareket ise geriye doğru başı eğmektir. Bu sayede boyun esneyecek ve ağrıları azalacaktır.

Doğum Sonrası Karın Germe Ameliyatı

Doğum Sonrası Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı ; Hamilelik süreci, birçok kadın için hayatının en özel zamanlarıdır. Ancak bu özel dönemde vücutlarında yaşadıkları değişiklikler onların endişe duymasına da neden olmaktadır. Karın bölgesinin genişlemesi nedeniyle doğumdan sonra karında sarkmalar ve çatlaklar meydana gelir. Doğumdan sonra liposuction ya da karın germe ameliyatı ile bu sorundan kurtulmak mümkündür. Anne olmayı planlıyor ancak bu konuda kaygılanıyorsanız ya da karın bölgenizde sarkmalar varsa yazımızı okumaya devam edin. “Karın germe ameliyatı nedir, karın germe ameliyatından sonra hamilelik mümkün mü, ameliyat sonrası iyileşme süreci nasıl oluyor?” sorularının tüm detaylarını bu yazımızda anlatacağız.

Öncelikle karın germe ameliyatının her kişiye uygun olmadığının altını çizelim. Çok fazla ve sık kilo alıp veren kişilerde ve hamilelik nedeniyle karın bölgesinde sarmalar yaşayan kişiler bu ameliyatı olmaktadır. Gebelik döneminde çok fazla kilo alan kadınlar karın bölgesinde sarkma yaşamaktadır. Her hamilelik sonrasında bu sorun yaşanmaz. Yazımızı okuyan anne adaylarının gereksiz endişe duymasını istemeyiz.

Karın Germe Ameliyatı

Gebelik döneminde çok fazla kilo alan kişiler hamilelik sonrası bu kiloların bir kısmını veremiyor. Emzirme dönemini diyet ve spor ile birleştirmek fazla kiloların gitmesini sağlasa da özellikle karın bölgesinde yağlanma yaşanıyor. Liposuction ise bu şekilde bölgesel yağlanmalara çözüm olmaktadır. Liposuction sadece karın değil basen ve bel gibi bölgesel yağlanmanın fazla olduğu bölgelerde de oldukça etkili çözümler sunmaktadır.

Karın germe ameliyatı ise liposuction ile giderilemeyecek, fazla kilolar nedeniyle deride yaşanan sarkmaları düzelten bir ameliyattır. Hastanın durumuna göre karın kasları sıkılaştırılır, fazla olan yağ alınır ve sarkan deri vücuttan çıkartılır. Ameliyattan sonra ise hastaya büyük bir mutluluk kalır çünkü sarkan karın bölgesi kadınların özgüveni sarsan, özel ve sosyal yaşantısını etkileyen büyük bir sorundur. Gebelik sonrasını anlattığımız için kadınlar diye bahsediyoruz ancak bu ameliyatı tercih eden çok sayıda erkek hasta da bulunuyor.

Karın Germe Ameliyatından Sonra Hamilelik

Fazla kilo ya da hamilelik nedeniyle bu ameliyatı olmak isteyen kadınlar, karın germe ameliyatından sonra hamileliğin mümkün olup olmadığını merak ediyor. Karın germe ameliyatı elbette ki hamileliği engellemez ancak bu ameliyatı yaptırmak isteyen kişiler hayatlarını da buna göre planlamalıdır. Ameliyattan hemen sonra gebelik olmamalı, genel olarak en az 1,5-2 yıl gebelik için beklenmelidir. Ancak bu sürenin uzayıp kısalmasını ameliyatınızı yapan cerrah belirleyecektir.

Hamilelik sonrasında karın bölgesinde sarkma ve çatlakların yaşanmaması için anne adaylarının bilinçli olması gerekir. Düzenli egzersiz ve yürüyüşler, aksatmadan kullanılan çatlak kremleri ve kontrollü bir kilo alımı sorun yaşanmasını engelleyecektir. Ancak farklı sağlık sorunları nedeniyle bu kuralları uygulamak mümkün olmayabilir. Böyle durumlarda da karın germe ameliyatı ile çözüm sağlanabilir.

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılıyor?

Karın germe ameliyatı genel anestezi altında gerçekleşen ve hastanın durumuna göre yaklaşık 4-6 saat süren bir ameliyattır. Göbek deliğinin yaklaşık 10 cm altından bir kesi atılarak ameliyat gerçekleşir. Sarkan fazla deri kesilir ve fazla yağlar da alınır. Göbek deliğinin yeri belirlenir ve bunun için bir kesi daha atılır. Son olarak deri yukarıdan aşağıya olacak şekilde gerilerek dikiş atılır. Hastada göbek fıtığı varsa eğer fıtığa da müdahale edilebilmektedir. Ameliyat sonrasında hasta hemen korse giymeye başlamaktadır.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme

Karın germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci hastaları biraz zorlayabilir. Hastanın durumuna ve hekimin kararına göre bir ya da iki gün hastanede kalınmaktadır. İyileşme sürecinin çok hızlı olmadığını belirtelim. Ameliyattan hemen sonra giyilen korse ödem ya da kanama olmasını engellemektedir. Korse haricinde bir de drenler takılmaktadır. Dren tüpleri de birkaç gün içerisinde çıkarılmaktadır. Karın germe ameliyatı, iyileşme süreci sonrasında ise tüm hastaların yüzünü güldüren, hayatlarını daha konforlu yaşamalarını sağlayan önemli bir ameliyattır.

Siz de yeni bir görünüme sahip olmak istiyorsanız hemen randevu alın
Kol Germe Ameliyatı
Kol Germe Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kol Germe Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kol germe ameliyatı, çok fazla ve hızlı bir şekilde kilo alıp verme ya da yaşlanma nedeniyle kollarda oluşan sarkmaları toparlayan ameliyattır. Kadınlar tarafından daha fazla tercih edildiği düşünülse de erkekler de kol germe ameliyatını sıklıkla tercih etmektedir. Kollardaki sarkmalar kişileri fiziksel ve psikolojik etkileyerek sosyal yaşamlarında özgür davranmalarını engellemektedir. İstedikleri dar ya da kısa kollu kıyafetleri giyememek, kısa kollu kıyafetlerde diğer kişilerin kollarına bakışları rahatsız edici durumlardır. Günümüzde ise çok kolay ve kısa sürede kol germe ameliyatı ile bu sorundan kurtulabiliyoruz.

İlerleyen yaşla beraber derinin elastikiyetini kaybetmesi vücutta birtakım görüntüleri de değiştiriyor. Bunlardan birisi de kol derisinin arka ve iç kısımdan dirseğe kadar sarkmasıdır. Yaşlanma belirtisi haricinde çok hızlı ve çok fazla kilo alıp veren kişilerde de kol sarkmaları görülebiliyor. Her iki durumda da kişiye rahatsızlık veren, tercihlerini sınırlandıran ve sosyal yaşantısını olumsuz etkileyen sorunlar yaşatıyor. Yaşanan bu sorunlar ise kol germe ameliyatı ile son buluyor.

Kol Germe Estetiği Nasıl Yapılıyor?

Kol germe estetiği, koldaki derinin sarkma durumuna ve yağ dokusundaki kalınlığa göre cerrah tarafından belirleniyor. Kol germe ameliyatı olmak isteyen kişi genç ise ve kilo alıp verme nedeniyle kol sarkması yaşıyorsa öncelikle liposuction uygulanır ve daha sonra koldaki sarkan deri ameliyatla alınır. Ameliyatta liposuction ihtiyacı görüldüyse kol germe ameliyatı tek bir kol için ortalama 90 dakika sürmektedir. Kol germe ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştiriliyor. Hasta durumuna da bağlı olarak en az bir gün hastanede kalmaktadır. Ağrı kesici ve antibiyotik tedavisi ile süreci daha az ağrısız geçirmesi sağlanmaktadır.

Kol germe ameliyatı

Kol Germe Ameliyatında İz Kalır mı?

“Kol germe ameliyatında iz kalır mı?” sorusu ameliyat olmayı planlayan birçok kişinin endişesidir. Kollardaki sarkmalar tek yönlü değildir. Hem enine hem de boyuna sarkma yaşanır. Kol germe ameliyatında da enine ve boyuna fazla deriler toparlanmakta ve dikişiler atılmaktadır. Sarkan derilerde enine fazlalık varsa izin görünmesi neredeyse imkansız. Boyuna sarkan deriler alınırken bir miktar iz kalıyor; ancak bu iz önden ya da arkadan bakıldığında kolda görünmez. Kolun iç kısmında kalacaktır ve deriniz iyileştikçe izin görünürlüğü de azala azala yok olacaktır.

Kol germe ameliyatındaki iz konusunda en önemli faktör ameliyatı gerçekleştiren cerrahın bilgi ve tecrübesidir. Kol germe ameliyatı olanlar izlerle ilgili büyük sorunlar yaşamadıklarını belirtiyorlar ancak cerrah seçimi bu noktada çok önemlidir.

Kol Germe Ameliyatı Kaç Günde İyileşir?

Kol germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci operasyon kadar önemlidir. Burada en önemli görev de hastanın kendisine düşüyor. Operasyon sonrasında verilen kol korsesi düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Korse takma süresi cerrahın yönlendirmesi ile belirleniyor ancak ortalama 10 gün sürüyor diyebiliriz. Dikişler de aynı şekilde bir hafta sonra ya da 10 gün sonra iyileşme gösteriyor. Hasta ilk birkaç gün evde dinlenip sonrasında sosyal yaşantısına rahatlıkla devam edebilmektedir.

kol germe ameliatı
 

Kol Germe Ameliyatı Fiyatları

Kol germe ameliyatı az riskli ameliyatlardan biridir diyebiliriz. Taşıdığı risk genel anestezi altında gerçekleştiriliyor olmasıdır. Bu nedenle ameliyat konusunda kararsız olan ve endişe yaşayan kişiler kliniğimizi arayıp daha detaylı bilgi ve randevu alabilir. Rahatsızlık duyduğunuz başka sorunlar var ise bunlar da kol germe ameliyatı ile beraber değerlendirilebiliyor. Örneğin karın germe, bacak germe, meme estetiği kombine ameliyatlar şeklinde planlanabiliyor. Bu şekilde çok daha sağlıklı ve memnun edici sonuçlar alınmaktadır. Kol germe ameliyatı fiyatları ve daha fazla bilgi için lütfen kliniğimizi arayın.

Siz de yeni bir görünüme sahip olmak istiyorsanız hemen randevu alın
× Hemen İletişime Geç