fbpx
İçeriğe geç

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılıyor?

Op. Dr. Serif Yavuz

Yüz germe ameliyatı , çoğu zaman estetik kaygılar ve ihtiyaçlar sonucunda yapılıyor olsa da bazı medikal durumlarda da zorunlu olarak yapılmaktadır. İlerleyen yaş ile beraber cildin canlılığını ve elastikiyetini yitirmesi çoğu kişide yıkıcı etkiler bırakmaktadır. Cildinin eskisi gibi dinç ve gergin olmasını isteyenlerin de tercihi yüz germe ameliyatları olmaktadır.

Yüz germe bantları, botoks, hücresel tedaviler, dolgu, lazer vb. uygulamalar ile ameliyatsız yüz germe işlemi de mümkündür. Teknolojinin gelişmesi ile beraber bu uygulamalara her gün yeni bir uygulama da ekleniyor. Ancak ameliyatsız yüz germe yöntemleri geçici süreliğine etki göstermektedir ve yaklaşık 6-12 ay arasında yenilenmesi gerekmektedir. Bazen de yüzdeki kırışıklıklar ve sarkmalar çok fazla olduğu için bu yöntemler yeterli gelmemekte ve yüz germe ameliyatına başvurulmaktadır.

Yüz germe ameliyatı öncesinde hastanın gençlik fotoğrafları incelenir ve yaşlanmaya bağlı etkiler hangi bölgelerde yoğunlaştığı görülür, yüzün hangi bölümlerine işlem yapılacağı tespit edilir. Ayrıca hastanın nelerden rahatsızlık duyduğu ve nelerin değişmesini istediği de bu görüşmede dinlenir. Hasta ve hekim değerlendirme yaparak ortak bir karara varılır.

Yüz germe ameliyatında yüze atılan kesiler ile cilt altındaki dokulara müdahale edilmektedir. Sarkan bölgeler olması gereken eski yerlerine taşınır. Çoğu zaman kombine ameliyatlar ile yüz germe ameliyatı gerçekleşmektedir. Özellikle göz kapağı ameliyatı ve boyun germe işlemleri ile beraber yapılmaktadır. Hastanın diğer ameliyatlara ihtiyacı ve isteği varsa ameliyatların beraber gerçekleşmesi mümkündür.

Başlıklar

Yüz Germe Ameliyatı’nı Kimler Olabilir?

Yüz germe ameliyatını tercih eden kişiler genellikle 40 yaş üzeri kadın ve erkeklerdir. Cildin yaşlanma belirtileri genel olarak 40’lı yaşlarda ortaya çıkmaktadır ancak genetik yatkınlık nedeniyle daha erken yaşta da ciltte yaşlanma belirtileri görülebilir. Bu noktada hastanın kendini nasıl daha iyi hissedeceği irdelenmeli, hasta ve hekim beraber değerlendirmelidir.

Yüz germe ameliyatı, yaşlanma belirtileri haricinde de ihtiyaç duyulan bir operasyondur. Obezite sorunu yaşayan ve çok fazla kilo veren, mide küçültme gibi hızlı kilo verilmesini sağlayan operasyonları yaptıran kişilerde de yüz bölgesinde sarkmalar görülebiliyor. Bu şekilde hızlı kilo kaybı yaşayan kişiler de yüz germe ameliyatı ile hayatlarına daha konforlu devam edebiliyorlar.

Gizlilik

Doktor veya sağlık ekibi ile paylaşılan tüm bilgiler sadece hastanın kişisel onayı ile paylaşılmaktadır.

Şeffaflık

Ameliyattan sonra ne bekleyeceğini bilmesi için hastayı ameliyatın tüm detaylarını bilmesini sağlamak için çalışıyoruz.

Profesyonellik

Istisnasız tüm hastalara en yüksek kalitede profesyonel hizmet sunmak için her zaman gerekli çabayı göstermeye çalışıyoruz.

Yüz Germe Ameliyatı İyileşme Süreci

Teknolojinin ve tıbbın ilerlemesi ameliyat tekniklerini de geliştirmektedir. Bu sayede hem ameliyatlar çok daha farklı aletler ile gerçekleşmekte hem de ameliyat sonrası iyileşme süreçleri daha kolay olmaktadır. Kullanılan endoskopik cerrahi yöntemlerin dokuları daha az etkilemesi, hastanın iyileşme sürecine de katkı sağlamaktadır. Toplumda bilinenin aksine yüz germe ameliyatlarında da iyileşme süreci kısa ve görece daha acısız gerçekleşmektedir.

Yüz germe ameliyatından sonra hastanın yüzünde oluşan şişlik, ödem ve morluklar ortalama 2-3 gün sonra gözle görülür şekilde iyileşmeye başlamaktadır. Kişiden kişiye değişiyor olsa da genellikle 7-10 gün içerisinde de hastalar sosyal yaşantılarına dönebiliyorlar. Bu süreden sonra iyileşme süreci devam etmektedir. Ameliyatın sonuçları diğer bir tabirle yüzün oturması 2 aylık bir süreyi bulabilmektedir. Bu dönem çok büyük bir bakım gerektirmese de doktorunuzun uyarılarını ve talimatlarını mutlaka uygulamanız gerekmektedir.

Yüz Germe Ameliyatı Kalıcı mıdır?

“Yüz germe ameliyatı kalıcı mıdır?” sorusunu muhtemelen tüm hastalar sormaktadır. Yaş almaya devam ettikçe elbette ki cildimizde bunun etkileri de olacaktır. Yüzünüze uygun bir şekilde gerçekleştirilen başarılı bir yüz germe ameliyatı, yaklaşık 10 yıl etkisini koruyacaktır. Bu sürenin uzayıp kısalması kişinin yaşam koşulları ve alışkanlıkları ile değişebilmektedir. Düzenli uyku, alkol ve sigara kullanımının az olması ya da hiç olmaması, güneşten korunma vb. durumlar yüz germe ameliyatının kalıcılık süresini uzatacaktır. Yüz germe ameliyatı, yüz germe ameliyatı fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz.

yuze-yag-enjeksiyonu-serif-yavuz

Yüze Yağ Enjeksiyonu

Yüze Yağ Enjeksiyonu Op. Dr. Serif Yavuz Yaşlanma başta olmak üzere farklı sebeplerden dolayı yüz ile ilgili birçok probleme rastlanmaktadır. Bu noktada, imkanların gelişmesi sayesinde bilhassa

devamını oku »
yuz-germe-islemleri-serif-yavuz

Yüz Germe

Yüz Germe Op. Dr. Serif Yavuz Teknolojinin gelişmesiyle beraber estetik operasyonların sayısı her geçen gün artıyor. Daha çeşitli estetik operasyonları yüzünden insanların önünde farklı seçenekler yer

devamını oku »

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği Op. Dr. Serif Yavuz  Burun Ucu Estetiği Burun Estetiği Revizyon Burun Estetiği Primer Burun Estetiği Boyun Germe Yüz Germe Kepçe Kulak Estetiği Göz Kapağı

devamını oku »
Seninle iletişime Geçelim

profesyonel ekibimiz sizinle kendi dilinizle iletişime geçecektir.