Yüz Germe

Op. Dr. Serif Yavuz

Teknolojinin gelişmesiyle beraber estetik operasyonların sayısı her geçen gün artıyor. Daha çeşitli estetik operasyonları yüzünden insanların önünde farklı seçenekler yer alır. Bu noktada, yüz germe operasyonunun en çok tercih edilen estetik operasyonlar arasında olduğunu söylemeliyiz. Yüz germe operasyonuna tıpta ritidektomi adı verilir. Yüzdeki kırışıklıklar başta olmak üzere sarkma ve diğer problemlerin germe ve asma yöntemiyle giderildiği bir operasyon olduğunu ifade etmeliyiz.

Yaşlanma ile beraber yüzde ortaya çıkan tüm sorunların giderilmesi için yüz yenileme operasyonları yapılır. Genetik ve çevresel faktörlere göre değişmekle beraber her insanda yaşlanmanın etkisiyle beraber yüzde birtakım değişimlerin göze çarptığını söyleyebiliriz. Ciltteki kırışıklıklar, lekelenmeler ve sarkmalar oluşur. Kötü yaşam şartları başta olmak üzere hareketsiz bir yaşam biçimi, sigara ve alkol kullanımı, stres gibi sebeplerden dolayı yüzde istenmeyen durumların oluştuğunu ifade edebiliriz.

Başlıklar

Yüzde Meydana Gelen Değişimler Nelerdir?

Göz kapaklarında düşüklük başta olmak üzere göz çevresinde meydana gelen çizgiler, göz altlarında oluşan torbalanmalar ve morarmalar, alın çizgilerinin her geçen gün daha belirgin hale gelmesi, kaşlarda düşüklük olması, burun ve dudak kenarlarında çizgiler oluşması, yanakların sarkması, çene altında sarkmalar meydana gelmesi, boyun bölgesinde sarkma ve çizgiler oluşması, ciltte lekelenmeler oluşması, cansız ve mat bir cilt görüntüsünün meydana gelmesi gibi sorunlar yaşlanmanın varlığını göstermektedir.

Gizlilik

Doktor veya sağlık ekibi ile paylaşılan tüm bilgiler sadece hastanın kişisel onayı ile paylaşılmaktadır.

Şeffaflık

Ameliyattan sonra ne bekleyeceğini bilmesi için hastayı ameliyatın tüm detaylarını bilmesini sağlamak için çalışıyoruz.

Profesyonellik

Istisnasız tüm hastalara en yüksek kalitede profesyonel hizmet sunmak için her zaman gerekli çabayı göstermeye çalışıyoruz.

Yüz Germe Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gereken Detaylar

Yüz germe ameliyatları sayesinde yüz başta olmak üzere alın ve boyun bölgesindeki sorunların da ortadan kaldırıldığını ifade edebiliriz. Bilhassa sarkmalardan ve kırışıklıklardan kurtulmak mümkün hale gelir. Bunun yanı sıra, azalan yağ dokuları gerekli yerlere çekilir. Sonuç olarak, yüz germe ameliyatı; yüz ve boyun bölgesindeki kırışıklık ve sarkma sorunundan şikayet edenler için uygundur. Hem kadın hem de erkeklere uygulanan bir ameliyat olduğunu söylemeliyiz. Genellikle 40 yaş ve üzeri kişiler tarafından tercih edilir. Ancak, sorunların daha erken belli olduğu hallerde daha küçük yaştaki insanlara da uygulanabilir. Yüz germe ameliyatı ile beraber aynı anda burun ve göz kapağı estetiği, kaş kaldırma ve alın düzeltme ameliyatları da uygulanır.

Yüz germe ameliyatı; cerrahi bir operasyon olduğu için hastane veya klinik ortamında yapılır. Genel veya lokal anestezi ile beraber uygulandığını söyleyebiliriz. Hastanın sorunları dikkate alınarak uygulanacak işlemlerin farklılık göstereceğini ifade etmek gerekir. Bu yüzden, operasyonun süresi üç ila on saat arasında değişiklik gösterir. Ameliyatın ardından isteyenler bir gün boyunca hastanede kalabilirler. Ancak, aynı gün taburcu olmak da mümkündür. Yüz germe ameliyatı ile beraber aynı anda birden çok ameliyatın uygulanmasından dolayı ciddi bir operasyondur. Bu işi yıllardan bu yana yapan, hem tecrübesi hem de bilgi seviyesi yüksek bir doktorun tercih edilmesi gerekir.

Diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi yüz germe ameliyatının ardından da iz kalır. Fakat, operasyonu yapan doktor tarafından bu izler en iyi şekilde saklanır. Şakak bölgesinin hemen üstünde saçlı deri içine veya kulak arkasına gizlendiğini söylemeliyiz. Yüz germe ameliyatının bir parçası olan göz kapağı ameliyatı yapılıyorsa operasyon sonrası oluşacak izler; özellikle göz kapağının katlanma yerlerine gizlenmektedir.

"Yüz germe ameliyatı farklı şekillerde uygulanır. Mini, orta ve full olmak üzere birtakım yüz germe ameliyatlarının olduğunu söylemeliyiz. Her bir ameliyatın farklı özellikleri vardır."

Op. Dr. Serif Yavuz

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz germe ameliyatı farklı şekillerde uygulanır. Mini, orta ve full olmak üzere birtakım yüz germe ameliyatlarının olduğunu söylemeliyiz. Her bir ameliyatın farklı özellikleri vardır.

Mini Yüz Germe

Klasik yüz germe ameliyatlarına kıyasla daha az girişimsel bir aktivite olduğunu ifade etmeliyiz. Yumuşak dokulara germe yapıldığı sırada fazla yüz ciltten çıkarılır. Bu sayede, daha iyi konturlara sahip bir yüz elde edilir. Mini yüz germenin birden çok faydasının olduğunu söylemeliyiz. Her şeyden önce, ameliyat süresi daha kısadır. Bunun yanı sıra, yara izleri daha küçüktür. İyileşme süresinin de daha kısa olduğunu ifade etmeliyiz. Ayrıca, diğer yüz germe ameliyatlarına kıyasla hasta çok daha rahat bir şekilde iyileşecektir.

Mini yüz germe; daha hafif seviyede yüz sarkmasından muzdarip olanlar için ideal bir seçenektir. Çene kenarı ve altındaki sarkmalar başta olmak üzere dudak kenarından aşağıya doğru inen çizgilenmeler söz konusu ise en iyi seçenek mini yüz germe olmaktadır. Bu operasyon; daha çok 30 ila 50 yaşları arasındaki hastalar tarafından tercih edilir. Ancak, daha yaşlı hastalar da fayda görebilirler.

Mini yüz germe operasyonunda kesi kulak önünden başlayarak kulak memesinin arkasına kadar uzanır. Bir sonraki aşamada deri; altındaki dokuları ortaya çıkarmak için kaldırılır. Ayrıca, fazla yağ dokuları uzaklaştırılarak ihtiyaç duyulan bölgelere doğru yaygın hale getirilir. Gevşek bir yüz yapısı varsa sıkı hale getirileceğini ifade etmeliyiz. Son olarak, fazla olduğu tespit edilen bir yüz derisi varsa kesilerek alınır. Derinin kalan kısmı ise çok daha sağlıklı ve genç bir cilt elde etmek adına yeniden monte edilir. Son aşamada ise kesiler son derece dikkatli bir şekilde dikilir. İzler ise kulak önü ve arkasına doğru gizlenir.

Orta Yüz Germe

Mini yüz germe ameliyatı kadar orta yüz germe ameliyatı da tercih edilir. Gözün hemen altında bulunan kapaktan veya ağzın içerisinden bir kesi atılarak yapılan operasyon olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca, kusurlu olan bölgedeki sarkan kısımlar da yukarıya doğru asılmaktadır. Bu sayede, yüzün çok daha iyi bir şekle sahip olacağını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra, bir de endoskopik orta yüz germe ameliyatı vardır. Bu ameliyat sırasında da gözün saçlı olan deri kısmından bir kesik atılmaktadır. Ayrıca, kamera yardımıyla beraber içeriye doğru giriş yapılır. Orta yüz germe ameliyatının farkı endoskopi teknolojisinin de uygulanıyor oluşudur. Bu tür operasyonlarda üç veya dört mm’lik kameralar kullanılır. Söz konusu kameralar ile tüm işlemler derinin altında yapılır.

Orta yüz germe ameliyatı ile yüzde bulunan en küçük dokular dahi kontrol altına alınır. Sonuç olarak, çok daha genç ve doğal bir görünüm elde edilir. Alın, yanak, ağız ve göz çevresi ile şakaklar gerdirilip herkesin hayali olan genç bir görünüm sağlanmaktadır.

Full Yüz Germe

Mini ve orta yüz germe ameliyatı kadar tam yani full yüz germe ameliyatına da ihtiyaç duyulur. Genellikle 50 yaş ve üzeri kadın veya erkeklere uygulanan bir operasyon olduğunu söyleyebiliriz. Yüzde yoğun bir çizgilenme, kırışıklık veya yorgunluk şikayetiyle uzman doktora başvuranlar için uygulanır. Çok detaylı bir operasyon olduğunu söyleyebiliriz. Boyun hariç alın, yüz, orta yüz ve alt yüz bölgesini de içeren son derece geniş kapsamlı bir süreç olduğunu ifade etmek gerekir.

Full yüz germe ameliyatında yalnızca cilt gerilmez. Bunun yanı sıra, cildin altındaki fasya adı verilen yumuşak dokunun da en uygun olacak şekilde sinirlerden ayrılıp gerilmesi ve şekillendirilmesi gerekmektedir. Bu hususlara dikkat edildiği takdirde ameliyatın uzun süreli olacağını ifade edebiliriz. Ancak, yüz germe ameliyatı başarılı olmazsa operasyon geçiren hastaların yüzlerinin bir süre sonra geri sarkacağını söyleyebiliriz.

Sonuç olarak, yüz germe ameliyatı ile her soruna çözüm bulunur. Herkesin ihtiyacına yönelik olarak yapılan bir operasyon olduğunu söyleyebiliriz.

yuze-yag-enjeksiyonu-serif-yavuz

Yüze Yağ Enjeksiyonu

Yüze Yağ Enjeksiyonu Op. Dr. Serif Yavuz Yaşlanma başta olmak üzere farklı sebeplerden dolayı yüz ile ilgili birçok probleme rastlanmaktadır. Bu noktada, imkanların gelişmesi sayesinde bilhassa

devamını oku »
yuz-germe-islemleri-serif-yavuz

Yüz Germe

Yüz Germe Op. Dr. Serif Yavuz Teknolojinin gelişmesiyle beraber estetik operasyonların sayısı her geçen gün artıyor. Daha çeşitli estetik operasyonları yüzünden insanların önünde farklı seçenekler yer

devamını oku »

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği Op. Dr. Serif Yavuz  Burun Ucu Estetiği Burun Estetiği Revizyon Burun Estetiği Primer Burun Estetiği Boyun Germe Yüz Germe Kepçe Kulak Estetiği Göz Kapağı

devamını oku »
Sorular ve Cevaplar

Ameliyattan sonra bir veya iki gece gözlem amaçlı, ameliyattan sonra da en az 7 gün doktor tarafından muayene ve inceleme için hastanede kalınması

En az 10 gün sonra, dikkatli olunarak ve doktor tarafından açıklanan talimatlara uyarak günlük hayata dönmek mümkündür.

Süre her hastanın durumuna göre 3-6 saat arasında değişmektedir.

Kişinin 18 yaşından büyük olması ve sağlık durumunun ameliyata izin vermesi, kişinin vücudunda karın, yanlar ve sırttan sarkmalar olması, ameliyata karar verilmeden önce plastik cerraha danışılması gerektiği için ameliyata karar verilmemelidir. herkes için uygun

Seninle iletişime Geçelim

profesyonel ekibimiz sizinle kendi dilinizle iletişime geçecektir.