Mini ve orta yüz germe ameliyatı kadar tam yani full yüz germe ameliyatına da ihtiyaç duyulur. Genellikle 50 yaş ve üzeri kadın veya erkeklere uygulanan bir operasyon olduğunu söyleyebiliriz. Yüzde yoğun bir çizgilenme, kırışıklık veya yorgunluk şikayetiyle uzman doktora başvuranlar için uygulanır. Çok detaylı bir operasyon olduğunu söyleyebiliriz. Boyun hariç alın, yüz, orta yüz ve alt yüz bölgesini de içeren son derece geniş kapsamlı bir süreç olduğunu ifade etmek gerekir.

Full yüz germe ameliyatında yalnızca cilt gerilmez. Bunun yanı sıra, cildin altındaki fasya adı verilen yumuşak dokunun da en uygun olacak şekilde sinirlerden ayrılıp gerilmesi ve şekillendirilmesi gerekmektedir. Bu hususlara dikkat edildiği takdirde ameliyatın uzun süreli olacağını ifade edebiliriz. Ancak, yüz germe ameliyatı başarılı olmazsa operasyon geçiren hastaların yüzlerinin bir süre sonra geri sarkacağını söyleyebiliriz.

Sonuç olarak, yüz germe ameliyatı ile her soruna çözüm bulunur. Herkesin ihtiyacına yönelik olarak yapılan bir operasyon olduğunu söyleyebiliriz.