Op. Dr. Şerif Yavuz'un Web sitesine hoşgeldiniz!
Spor Yaparak Meme Küçültülebilir Mi?

Son zamanlarda kişiler meme küçültme yöntemlerini oldukça fazla araştırmaktadır. Bunun sebebi bazen için görünüm bazıları için ise bazen ise sağlık içindir. Büyük memeler çoğu hareketi yapmaya engel olur ve kişilerin sağlığını olumsuz yönde etkiler. Spor yaparak meme küçültme hareketleri ile birlikte kişiler istedikleri boyuttaki memelere sahip olabilirler.

Kişiler ameliyattan uzak durmak için spor hareketlerini tercih edebilirler. Üstelik doğal yöntemlerle kişiler hem sağlıklı bir görünüm de kazanabilirler. Evde yapılabilen bu hareketler oldukça pratiktir. Hafif dambıllar ile birlikte memelerin küçülmesi sağlanabilecektir. Bu hareket esnasında kişiler dik durmalı ve dambılları kaldırarak kaslarını desteklemelidir.

Evde Meme Küçültme

Düzenli olarak spor yapmak evde meme küçültme yöntemlerinden ilkidir. Göğüs kaslarını destekleyen hareketler ile birlikte kişiler memelerinin küçülmesini sağlayabilirler. Göğüs ve omuz kaslarını destekleyen şınavın da çekilmesi gereklidir. Düzenli olarak spor yapmak gözle görülür bir etki yaratacaktır. Ayrıca kişiler yüzerek de memelerinin küçülmesine yardımcı olabilirler.

Merdiven çıkmak ve inmek de yapılabilecek sporlar arasında yer alır. Step hareketler ile birlikte kişiler memelerini küçültebilirler. Bu egzersizler göğüs bölgesindeki yağların yakımını destekleyecektir. Bir basamağa inip çıkılarak 20 dakika boyunca yapılır ise sonucu görülecektir.

Meme Küçültme Egzersizleri Nelerdir?

Meme küçültme egzersizleri yaparken asıl amaç göğüs bölgesindeki yağların yakılmasını sağlamaktır. Bu bölgedeki yağlar azalır ise kişilerin memeleri daha küçük bir görünüme sahip olacaktır. Şınav mutlaka yapılması gereken hareketlerden birisidir. Çünkü bu egzersiz göğüs kaslarını en çok çalıştıran hareketlerden birisidir. Yavaş bir şekilde koşmak da memelerin küçülmesine destek olacaktır.

Kişiler egzersiz yaparken beslenmelerine de dikkat etmelidir. Yalnızca hareketler ile birlikte istenilen sonuç geç gözlemlenir. Bunun yerine kişiler alkol ve sigara gibi zararlı maddelerden uzak durmalıdır. Aynı zamanda kızartma gibi fast food yiyeceklerden de uzak durulması gereklidir. Pilates çalışmaları da küçük memelere sahip olmak için yapılabilecek hareketlerden birisidir. Çok ağır olmayan dambıllar ile çalışma yapılarak kasların çalışması da sağlanabilir. Beslenme ve spor birlikte uygulandığı takdirde kısa bir sürede sonuç alınacaktır.

Göz Kapağı Estetiği Ameliyat Sonrası Süreci

Göz kapağı estetiği ameliyatı göz kapağının daha farklı bir duruşa sahip olması için yapılan estetik operasyondur. Bu operasyon alt ve üst kapakların hepsine uygulanabilir. Aynı anda iki kapağa birden estetik ameliyat yapılması da mümkündür. Daha iyi bir göz kapağı görünümü ya da yaşanılan herhangi bir rahatsızlığı önlemek amacı ile uygulanabilen bir operasyondur.

Kimlere Göz Kapağı Estetiği Yapılabilir?

Göz kapağı ameliyatını isteyen hemen hemen herkes yaptırabilmektedir. Ancak bazı şartlara sahip olan kişiler bu operasyon için uygun değildir. Bu kişiler arasında ilk olarak ciddi bir göz rahatsızlığına sahip kişiler yer alır. Ciddi bir şekilde göz problemi yaşayan kişiler göz kapağı estetiğine uygun değildir.

Herhangi bir sağlık sorunu nedeni ile geç iyileşme ihtimali olanlar da estetik ameliyat için uygun değildir. İyileşme sürecinde tamamen sağlıklı olabilecek kişiler göz kapağı estetiği olabilirler. İki koşula sahip olmayan herkes göz kapağı estetiği ameliyatı olabilecektir. Ameliyat öncesi kişilere bazı testler yapılır. Operasyon öncesi kişilerin kullanması gereken bazı ilaçlar vardır. Bu ilaçlar verilir ve düzenli olarak kullanılan diğer ilaçlar değerlendirilir. Eğer kişi sigara içiyor ise ameliyat öncesi sigarayı bırakmalıdır.

Bitkisel ilaç, aspirin ve bitki çaylarının tümü operasyon öncesi kesilir. Bu durumun asıl sebebi morarmaların olabildiğince az olmasını sağlamaktır. En önemlisi de kişilerin operasyon için alanında uzman bir doktor tercih etmesidir. Güvenilir bir hastanede, tecrübeli bir doktora ameliyat olmak daha güvenilir olacaktır.

Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci

Göz kapağı ameliyatı sonrası süreci ortalama 10 ile 14 gün arasında sürer. Bu süre içerisinde genel olarak bir iyileşme gözlemlenir. Ancak kişilerin tam olarak iyileşme göstermesi birkaç ay devam edebilir. Ameliyattan ilk çıkıldığı zaman morluk ve şişlikler olacaktır, bu etkiler gittikten sonra göz kapağı şekli ortaya çıkar. Göz yapısına bağlı olarak doktorlar farklı tedavi süreçleri tavsiye edecektir. Bu süreçlere adım adım uyulması gereklidir. Ameliyat sonrasında göze soğuk kompres uygulanması gereklidir ve göz güneşten korunmalıdır. Bir müddet güneş gözlüğü kullanmak gereklidir.

Burun Estetiği Sonrası Şekli Ne Zaman Oturur?

Burun estetiği kimi zaman kişilerin istediği belirli bir şekle göre yapılırken, kimi zamansa kişiye en uygun olan şekilde yapılır. Eğer kişiler alanında uzman bir hekime ameliyat olur ise estetik yapıldığı belli olmayacaktır. Doğal bir burun görünümü yakalamak sanıldığı kadar zor değildir. Burun estetiği sonrası şeklin oturması ortalama 12 ay gibi bir süre alacaktır. Fakat herkesin iyileşme süreci tam olarak aynı değildir. Bu nedenle kişilerin iyileşme süreci daha az ya da daha uzun olabilir. En önemlisi bu süreç içerisinde buruna herhangi bir darba gelmemesidir.

Burun Ameliyatının Ardından İyileşme Süreci

Burun estetiği birçok kişinin gözünü korkutan ve zorlu görünen bir süreçtir. Ancak uzman bir doktor tarafından yapıldığı zaman bu süreç daha kolay bir şekilde geçecektir. Ameliyat sonrasında kişilerde çok ağrı yaşanmaz ve kişilerin bu süreci hastanede atlatması gerekmez. Ameliyattan kısa bir süre sonra hastaneden çıkış yapılabilmektedir. Burun estetiği kişilerin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilemez ve az bir zamanda iyileşme görülebilir. Ameliyat sonrasında takılan bandajlar görünümü bozar. Bu nedenle kişiler tatil zamanlarında ameliyat olmayı tercih edebilirler. Ancak ameliyat sonrasındaki görünüm kişileri etkilemez ise 2 gün sonra işe geri dönüş sağlanabilir. Daha ince bir bandaj ile işbaşı yapmak isteyenler ise bir hafta beklemelidir. İki hafta sonunda ise bandaj çıkacak ve burun tamamen açık olacaktır.

revizyon-rinoplasti

Estetik Sonrası Burun Görünümü

Estetik sonrası burun görünümü herkeste aynı değildir. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte kişiler artık ameliyat sonrasındaki görüntülerinin simülasyonlarına bakabilirler. Kişinin fotoğrafı bilgisayar ortamına aktarılır ve burnunda yapılacak değişiklikler program üzerinde uygulanır. Bu sayede kişiler estetik sonrası burun görünümlerini önceden görebilirler. Fakat bu görünüm birebir aynı değildir, görünümde yaşanacak değişimler hakkında kişiye verilen bilgilendirme görüntüsüdür. Estetik ameliyat öncesinde kişinin beklentileri öğrenilir ve bu beklentilere uygun olarak bir burun yapısı tercih edilir. İşlem öncesinde hasta muayene edilir ve burnuna en uygun yöntem belirlenir. Burun şekline göre yapılacak estetik dokunuşlara karar verilerek işlem yapılır.

burun estetiği

Burun Estetiği Sonrası Burun Ucu Kalkıklığı Ne Zaman İner?

Kişiler bazen kaliteli bir solunuma sahip olmak için bazense güzel bir görüntüye sahip olmak için burun estetiğini tercih ederler. Bu işlem sancılı bir süreç olsa bile alanında uzman hekimler kontrolünde yapıldığında kolaylıkla geçecektir. Estetik yaptırırken kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli detay alanında uzman bir doktordur. Kişiler bu noktada sabırlı olmalı ve iyileşmek için sürecin bitmesini beklemelidir. Ayrıca süreç içerisinde dikkatli bir şekilde davranmak gereklidir. Yeni ameliyat olan bir burun dikkatsiz davranışlar sonucunda zarar görebilir. Bu yüzden kişilerin dikkatli bir şekilde iyileşme sürecinin bitmesini beklemesi gereklidir.

Burun Ucu Kalkıklığı Ne Zaman İner?

Estetik sonrasında kişilerin belirli bir iyileşme süreci bulunmaktadır. Burun ucu kalkıklığı estetik sonrasında tamponların konulması nedeni ile olur. Bu kalkıklığın sebebi tamponların olmasıdır. Tamponlar alındığı zaman kalkıklık inecektir ve kişilerin burun ucu normal bir görünüm alacaktır. Tamponların alınma süresi genellikle bir haftadır ve bir hafta sonunda kişiler normal bir görünüme sahip olabilirler.

Estetik ameliyattan sonra burnun ucu şiş olur. Bu şişlik ortalama iki ya da üç hafta kadar sürecektir. Bu zaman ameliyatın nasıl yapıldığına göre olarak değişiklik gösterecektir. Kişiler estetik ameliyatı açık ya da kapalı olarak yaptırabilirler. Kapalı yapılan ameliyatların iyileşme süreci daha kısa bir zaman almaktadır. Ameliyat sonrasında buruna dikkat edilmeli ve özenli bir şekilde temizliği sağlanmalıdır. Burunla kesinlikle çok temas edilmemesi gereklidir.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası

Burun estetiği ameliyat sonrası da kişilerin dikkat etmesi gereken birçok detay bulunmaktadır. Estetik sonucunda kişiler anlık olarak bir iyileşme beklememelidir. Ameliyat sonrası iyileşme için aradan uzun bir süre geçmesi gereklidir. Estetik ameliyattan iki hafta sonra görünüm için bir değerlendirme yapmak doğru olmayacaktır. Yıllar geçtikçe burnun şekli yerine oturacak ve daha güzel bir görünüm alacaktır. Bu nedenle kişilerin ameliyat süreci sonrasında sabırlı olması gereklidir. Hızlı bir sonuç almayı beklemek hayal kırıklığına neden olacaktır. Ameliyat sonrasında buruna iyi bakılırsa herhangi bir komplikasyon gerçekleşmeyecektir.

Burun Estetiği Sonrası Kronik yara İYİLEŞME SÜRESİ

Burun estetiği operasyonu üç ay içinde kapanmayan yaralar kronik yara olarak isimlendirilirler ve üç ana kategori altında sınıf­landırılırlar: Diyabetik yaralar, bası yaralan ve venöz hipertansiyona bağlı yaralar. Uygun yara bakımı ile kronik yaraların çoğu cerrahi tedavi gerektirmeden iyileşir.

Boyun Germe Egzersizleri

Son zamanlarda kişiler ders çalışmaktan ya da iş hayatından dolayı masa başında oldukça fazla zaman geçirmeye başlamıştır. Evden çalışmak rahatlığından dolayı birçok kişiye cazip gelen bir durumdur. Ancak bu durumlarda kişilerin boynunun tutulması ve ağrıması sürpriz değildir. Kişiler saatlerce bilgisayar başında durdukları zaman şiddetli ağrılar yaşayabilirler. Bunu önlemek adına evde yapılabilecek boyun germe egzersizleri ile kişiler ağrılarından kurtulabilirler. İş yaparken mola vermek ve bu molada egzersiz yapmak kişilerin ağrısını azaltacaktır.

Omuzları Hareket Ettirmek

Omuzları hareket ettirmek boyun ile doğrudan etkili olacaktır. Boyun kaslarının rahatlamasına yardımcı olacak bu hareketi yapmak için kişilerin ayağa kalkması gereklidir. Ardından parmak uçları ile iki omuz da tutulmalıdır. Sonrasında bir müddet öne doğru bir müddet de geriye doğru omuzlar çevrilebilir. Bu işlem sonucunda kişilerin boyun kası gevşeyecektir.

Omzu Yukarı Kaldırma

Omuzları hareket ettirmenin direkt olarak boyunla etkili olduğu bilinmelidir. Bu nedenle omzu rahatlatmak boynun da rahatlamasına neden olacaktır. Yine ayakta yapılması gereken bu hareket için vücut dik tutulmalıdır. Omuzlar yukarı kaldırılmalı ve 10 saniye beklenmelidir. Bu işlem birkaç kez tekrar edilmelidir.

Kürek Kemiklerini Hareket Ettirme

Eğer boyun ağrıyor ise sırt ile de ilgisi olabilmektedir. Bu nedenle kürek kemiklerini hareket ettirmek de boynu rahatlatacak egzersizler arasında yer alır. Öncelikle kişiler dik durmalı ve ellerini beline koymalıdır. Ardından kolları sıra ile dolayarak arkaya doğru götürmelidir.

Diğer bir hareket ise eller belde iken kolları geriye doğru itmektir. Boyun germe egzersizi için en çok tercih edilen hareketlerden birisidir. Bu hareket 10 saniye aralıklar ile 5 kez tekrarlanmalıdır.

Başı Yana Eğme

Kişiler masadan kalkmadan da egzersiz yapabilirler. Eğer boyun ağrıyor ise kafayı yana yatırmak etkili bir çözüm olacaktır. Kafa sağa doğru yatırılır ve sağ el ile desteklenir. Bu sayede boynun gevşemesi sağlanır. Aynı işlem sol taraf için de yapılır.

Başı Arkaya Eğme

Boynu rahatlatacak diğer bir hareket ise geriye doğru başı eğmektir. Bu sayede boyun esneyecek ve ağrıları azalacaktır.

Yüz estetiği sonrası şişlikler nasıl geçer ?

Yüz bölgesine yapılan herhangi estetik sonrası şişliklerin iyileşme süresi ortalama minimum 7 gün, estetik derecesine göre burun ve germe işlemlerinde 20-30 gün diğer işlemlerde ve yapılan estetiğe göre süreç uzar veya kısalır. Yüz estetiği olarak bilinen yüz germe sonrası şişlikler nasıl geçer en merak edilen konuların başında geliyor. Yaşlanmanın önüne geçme ve yüz güzelliğinin artması için tercih edilen yüz germe uygulamalarında yüzlerde bulunan çizgiler derinleşse bile müdahale edilerek bunların ortadan kaldırılması sağlanır. Birçok farklı yöntem ile yapılan yüz estetiği sonrası insanların yüzlerinde işlemlerden dolayı şişlikler meydana gelir. Geçmesi için de bir süre gereklidir.

Şişliklerden kurtulmak için neler yapılmalıdır?

Yüz germe ameliyatlarından dolayı oluşan şişliklerden kurtulmak için birçok şeye dikkat etmek gerekir. Bunlar incelenecek olduğu zaman;

  1. Ödem miktarının artmasına ya da oluşmasına engel olmak için tuz tüketim miktarı en aza indirilmelidir. Bol su tüketimi sayesinde ödem oluşumlarının önüne geçilir ve ameliyat sonucu oluşan şişlikler biraz daha hızlı ortadan kalkar.
  2. Yüzlerde ameliyattan sonra 3 gün kalacak olan flasterler açıldığı zaman cilt bakımlarının iyi bir şekilde yapılması gerekir. Doktor kontrolünde belirlenen bitkisel cilt bakım ürünleri ile temizleme yapılması gerekir.
  3. Şişliklerden kurtulmak isteyenlerin ameliyat sonrası vitamin takviyelerini eksik etmemesi gerekir. Hem ciltte bulunan izlerin hem de şişliklerin daha kısa sürede iyileşmesi için gerekli miktarda vitamin alınması şarttır.
  4. Sigara ya da alkol gibi zararlı ürünlerin kullanımı hem şişliklerin daha çok artmasına hem de izlerin daha geç iyileşmesine neden olacaktır. Bu yüzden kullanım yapan kişiler şişlikleri tamamen inip, izleri geçene kadar sigara ve alkolden uzak durmayı tercih etmesi gerekir.
  5. Ameliyatların ardından yüz maskesi kullanımı oldukça önemlidir. Bölgelerde yapılan germe işlemlerinin ardından ciltlerin altında kan birikmesi ve yüz derilerinin yerine oturması için ilk hafta hem gündüz hem de geceleri maske takmak gerekir. İkinci hafta itibari ile maskeleri sadece akşamları takılması yeterli olacaktır. Şişlikler tamamen inip yüzlerde oluşan izler gidene kadar maskelerin düzenli takılması gerekir. Bu maskeler yüzlerdeki kan akışlarının daha rahat olmasını, etraftan gelecek zararlı mikroplardan korunarak daha kısa sürede iyileşme ve şişlik inmesine yardımcı olacaktır.

Belirli adımları dikkate almak ameliyat sonrası şişlik inmesi için yardımcı olacaktır.

× Hemen İletişime Geç