fbpx
Op. Dr. Şerif Yavuz'un Web sitesine hoşgeldiniz!
jinekomasti-article
Erkeklerde Meme Küçültme Ameliyatı; Jinekomasti

Erkeklerde Meme Küçültme Ameliyatı; Jinekomasti

Jinekomasti ; Estetik operasyonlara sadece kadınların ihtiyaç duyduğu gibi bir algı olsa da erkekler de bazı durumlarda estetik ameliyat olmaktadır. Bu durumların başında da jinekomasti yani erkeklerde meme büyümesi gelmektedir. Genellikle ergenlik döneminde rastlanan jinekomasti nedir, jinekomasti belirtileri nelerdir, jinekomasti ameliyatı riskli midir sorularının cevaplarını bu yazımızda detaylı bir şekilde anlatacağız.

jinekomasti 

Erkeklerde Meme Küçültme Ameliyatı; Jinekomasti Nedir?

Jinekomasti erkeklerde hormon dengesizliği ile memelerin büyümesi durumudur. Kadınlık hormonu olan östrojenin vücutta fazla salgılanması ve erkeklik hormonu testosteronun azalması meme dokusunda normal olmayan büyümeye neden olur. Erkeklerin birçoğunda ergenlik döneminde görülse de bebeklerde ve ileri yaş erkeklerde de jinekomasti görülebilmektedir. Sebepleri farklı olsa da her yaşta erkek jinekomasti ile karşılaşabilir.

Jinekomasti bir hastalık değildir. Erkeklerde meme büyümesine neden olan yani östorojen hormonun neden artış gösterdiği tespit edildiğinde önüne geçilebilmektedir. Örneğin, prostat tedavisinde kullanılan bazı ilaçlar, antibiyotikler, sakinleştirici ilaçlar, steroidler, hormonlu meyve ve sebzeler jinekomastiye neden olabiliyor. Bu ilaçların kullanımı doktorlar ile gözden geçirilmeli ya da hormonlu gıdaların tüketimi durdurulmalıdır. Önlemek mümkün olsa da dış görünüşte gerçekleşen değişiklik birçok erkeğin rahatsızlık duymasına neden oluyor. Jinekomasti ameliyatı da bu rahatsızlığı ortadan kaldırıyor.

Jinekomasti Ameliyatı Nasıl Yapılıyor?

Jinekomasti ameliyatı gerçekleşmeden önce gerçekten bu sorunu yaşadığınızın tespit edilmesi gerekiyor. Kişi memelerinde şişlik, geçmeyen ağrı, aşırı hassasiyet hissediyorsa bu belirtileri önemsemelidir. Ayrıca bazı durumlarda meme ucundan sıvı gelmesi de jinekomasti belirtileri arasında yer alır. Doktorunuz sizi muayene ettikten sonra jinekomasti olduğunu düşünüyorsa meme ultrasonu ve hormon analizleri isteyecektir.

Jinekomastinin en etkili ve kesin çözümü cerrahi müdahaledir. Jinekomasti ameliyatının nasıl olacağı jinekomastinin türüne göre belirlenmektedir. Yağlı tip, glandüler tip ve karışık tip olmak üzere farklı jinekomasti türleri görülmektedir. Yağlı tip jinekomasti için liposuction yapılırken glandüler jinekomasti de meme dokusu ameliyat ile alınmaktadır. Karışık tip jinekomasti de hem cerrahi müdahale hem de liposuction yapılır.

Jinekomasti tedavisinde cerrahi müdahale genel anestezi altında gerçekleşir ancak hastanın durumuna ve isteğine göre de cerrah lokal anestezi olmasına karar verebilir. Genel anestezi alan bir hasta jinekomasti ameliyatı sonrası bir gün müşahede altında tutulur. Lokal anestezilerde ise aynı gün içerisinde de hastanın taburcu olması mümkündür. Hastaneden taburcu olma zamanını hastanın durumu ve cerrahın kararı belirlemektedir.

jinekomasti

Erkeklerde Meme Küçültme Ameliyatı; Jinekomasti Ameliyatı Sonrası

Erkeklerde meme küçültme ameliyatı sonrasında iyileşme süreci oldukça hızlı gerçekleşiyor. Hasta uyarıları dikkate alır ve kendine iyi bakarsa jinekomasti ameliyatı sonrası daha sorunsuz geçecektir. Jinekomasti ameliyatından sonra hastayı neler bekliyor ve hangi kurallara uyması gerekiyor, gelin beraber bakalım.

  • Jinekomasti sonrasında ödem, şişlik, hassasiyet ve bazen de morluklar yaşanacaktır. Yaklaşık bir hafta içerisinde bu rahatsızlıklar yavaş yavaş azalacaktır, endişe edilecek bir durum değil. Hassasiyet biraz daha uzun sürebiliyor ancak hastayı rahatsız edecek boyutta değildir.
  • Hasta kendini yormamak şartı ile normal yaşantısına çok hızlı dönebilir ancak kas ağrıları ilk günler hastayı zorlayacaktır. Bu nedenle 3-4 gün hastanın evde dinlemesi önerilir. El kol ve omuz hareketleri gibi göğüs bölgesini etkileyecek hareketleri yapmaması gerekir.
  • En önemli kural korse kullanımının düzenli olasıdır. Jinekomasti ameliyatından hemen sonra jinekomasti korsesi kullanılıyor. Jinekomasti korsesinin genellikle 3-6 hafta kullanılması önerilse de hastanın durumuna özel olarak bu süreyi doktor belirleyecektir.

Jinekomasti Ameliyatı Fiyatı

Jinekomasti ameliyatı, birçok erkeğin hayatını daha özgüvenli ve mutlu yaşamasını sağlayan önemli bir ameliyattır. Jinekomasti her yaşta olabilir ancak jinekomasti ameliyatı için 18 yaşına kadar beklenmesi gerekmektedir. Eğer kişi çok büyük psikolojik sorunlar yaşıyorsa 17 yaşında da jinekomasti ameliyatı olabilir. Jinekomasti ameliyatı fiyatı ve diğer detaylar için lütfen bizimle iletişime geçin.

Siz de yeni bir görünüme sahip olmak istiyorsanız hemen randevu alın
Burun estetiği
Burun Estetiği ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Burun Estetiği ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Burun estetiği ameliyatı, uzun yıllardır en çok tercih edilen estetik ameliyatlardan biridir. Teknolojinin ilerlemesi ile eskiye nazaran çok daha farklı teknikler geliştirilmekte ve burun estetiği operasyonları daha pratik çözümler sunmaktadır. Yüz simetrisinde önemli bir yere sahip olan burunda şekil bozukluğu varsa ya da olağandan daha büyük olup kişiye rahatsız veriyorsa burun ameliyatı gerçekleştirilebiliyor. Ayrıca estetik kaygıların yanında burunla ilgili sağlık sorunları yaşayan birçok kişi de çözümü burun estetiğinde bulmaktadır.

Günümüzde rinoplasti yani burun estetiği, açık ve kapalı rinoplasti olarak iki farklı yöntem ile gerçekleştirilir. Yaşanan rahatsızlığın ve şekil bozukluğunun boyutuna göre cerrah hangi yöntemi uygulayacağına karar vermektedir. Teknolojinin bu denli ilerlemiş olmasına rağmen bazı kişilerin burun ameliyatı hakkında endişeleri oluyor. Bu endişeleri gidermek ve merak edilenleri cerrah ile birebir görüşmek yararlı olacaktır; ancak biz bu yazımızda burun estetiği ile ilgili sık sorulan sorular ve cevaplarına yer vereceğiz. Sizin de aklınızdaki soruların birçoğuna bu makale ile yanıt bulacağınıza inanıyoruz.

burun estetiği
 

 

Burun estetiği ameliyatı olmak için doğru zaman nedir?

Burun ameliyatı için doğru olarak nitelendirilen bir zaman yoktur, her mevsimde ya da ayda burun ameliyatı olabilirsiniz. Ancak belli bir süre güneşten korunmak, gözlük takmamak, yüze darbe gelme ihtimali olan sporları yapmamak gerekiyor. Eğer özel yaşantınızı bu kısıtlamalar etkileyecek ise cerrahınız ile paylaşıp ameliyat zamanını kendi özelinizde belirleyebilirsiniz.

Burun estetiği sonrası işe/okula ne zaman dönebilirim?

Burun estetiği ameliyatları genel ya da lokal anestezi altında gerçekleşen ameliyatlardır. Hastanın durumu ve operasyonun büyüklüğüne göre her hastanın iyileşme süreci farklılık gösterir. Operasyondan sonraki ilk 4-6 saat içerisinde hasta ayağa kalkar ve eğer bir sorun görülmüyorsa aynı gün içinde de hastaneden taburcu edilebilir. İşiniz masa maşı ya da az insanla temas edeceğiniz bir ortamda ise 3-4 gün içerisinde işe dönebilirsiniz. Kalabalık bir ortamda çalışıyorsanız ve burnunuza darbe gelme ihtimali yüksek ise bir iki hafta beklemek daha uygun olacaktır. Ameliyat sonrası gözaltı şişliği ve morluğu da yaşayacağınızı işe dönüş tarihi için göz önünde bulundurmalısınız.

İstediğim burun şeklini ameliyatla yaptırabilir miyim?

İstediğiniz burun şeklinin görselini cerrahınız ile paylaşmanız ne istediğinize dair net bir fikir verir; ancak bunun olup olamayacağını, sizin yüzünüze olan uygunluğu, varsa eğer riskleri cerrah ile özel görüşmeniz belirleyecektir.

burun estetiği

Burun ameliyatı sonrası ödem ne zaman geçer?

Burun ameliyatı sonrasında göz ve burun çevrenizde şişlikler meydana gelecektir. Bu şişlikler 3-4 gün içerisinde geçmektedir. Ancak burnunuzdaki ödem yavaş yavaş yok olacaktır. Altı ayda büyük oranda azalan ödem yaklaşık bir yılın sonunda tamamen geçmektedir. Bu sürenin uzayıp kısalmasında hastanın yapması gereken masajları ve dikkat etmesi gerekenleri yerine getirmesi de etkilidir.

Burun ameliyatı dikiş izi ne zaman geçer?

Hastanın kendine iyi bakması, kontrollerini aksatmaması ve cerrahın bilgi ve tecrübesi yara izinin ne kadar sürede iyileşeceğini belirler. Her şeyin yolunda olduğu durumlarda, birkaç ay içerisinde burun ameliyatı dikiş izi belirgin oranda azalacaktır. Zamanla da nerdeyse görünmez hale gelecektir.

Burun estetiği yaş sınırı nedir?

Sağlığı ve psikolojiyi etkileyecek çok büyük problemler yaşanmıyorsa kadınlarda 16-17, erkeklerde ise 18 yaşından sonra burun ameliyatı yapılması önerilmektedir.

Burun estetiği fiyatları 2021 nedir?

Burun estetiği fiyatlarını; operasyonun tekniği, hastanın durumu, kombine işlemlerin gerekliliği gibi faktörler etkilemektedir. Burun ameliyatı ve burun estetiği fiyatları 2021 hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen bizi arayın.

Siz de yeni bir görünüme sahip olmak istiyorsanız hemen randevu alın
meme-kucultme
Meme Küçültme Ameliyatı Gebeliğe ve Emzirmeye Engel Olur Mu?

Meme Küçültme Ameliyatı Gebeliğe ve Emzirmeye Engel Olur Mu?

Meme küçültme ameliyatı birçok kadının hayatını daha konforlu hale getiren, estetik kaygıların yanı sıra çoğu fiziksel rahatsızlığı da engelleyen bir operasyondur. Reduction mammaplasty denilen meme küçültme ameliyatı olmaya karar veren kişiler, “Bu ameliyat gebeliğe ve emzirmeye engel olur mu, meme küçültme ameliyatını ne zaman yaptırmalıyım?” sorularının cevaplarını merak etmektedir. Bu yazımızda meme küçültme ameliyatının gebelik ve emzirme ile olan ilişkisini sizlere anlatacağız.

Meme Küçültme

 

Meme küçültme estetiği, son yılların en çok tercih edilen ve sonuçları ile yüz güldüren ameliyatları kapsamaktadır. Memelerin normalden büyük ve sarkık olduğu durumlarda tercih edilen meme küçültme ameliyatları, hastanın özel yaşantısındaki sorunlardan medikal sorunlara kadar birçok problemi sonlandırmaktadır. Bu problemleri şu şekilde belirtebiliriz;

  • Memelerin ağırlığı nedeniyle yaşanan bel ve boyun ağrıları
  • Günlük ya da sportif birçok hareketi yapamama, hareketlerin kısıtlanması
  • Omuzları ve sırtı yara yapan sutyen izleri
  • Meme altında oluşan mantar ve yaralar
  • Bedene uygun kıyafet bulamama
  • Diğer kişilerin rahatsız edici bakışları

Yukarıdaki sorunları yaşayan birçok kadın meme küçültme estetiğine karar vermektedir. Ancak meme küçültme ameliyatı, meme gelişiminin tamamlandığı 20 yaş ve üzeri kadınlar için uygundur. Ayrıca hasta ameliyat öncesinde hekim ile bazı bilgileri paylaşmalıdır. Ameliyattan sonraki süreçte gebelik planlanıyor ise mutlaka hekime bilgi verilmelidir; çünkü meme küçültme ameliyatında yağ dokusu alınırken süt bezlerinin de etkilenmesi söz konusudur. Meme küçültme ameliyatı gebeliğe bir engel değildir; ancak emzirme ile ilgili riskler barından bir ameliyattır

Meme Dikleştirme

Meme Küçültme Sonrası Emzirme

Anne sütü bir bebeğin gelişimi için gerekli olan en önemli şeydir. Ayrıca emzirme, anne ile bebeğin arasında kurulan duygusal bağı güçlendiren de bir eylemdir. Bu nedenle emzirme ve anne sütü önerilmekte, kadınlar bu konuda bilinçlendirilmektedir. Meme küçültme ameliyatı süt bezi ve süt kanallarını etkileme ihtimali olan bir ameliyattır. Farklı teknikler kullanılarak süt bezi ve süt kanallarının etkilenmemesi sağlanmaya çalışılır ancak risk yine de devam etmektedir. Bu nedenle ameliyat öncesinde cerrah ile her konu detaylı bir şekilde görüşülmelidir.

“Göğsümü küçültmek istiyorum” diyen ve gebelik planlayan kadınların meme küçültme ameliyatının bu risklerini göz önünde bulundurması gerekmektedir. Meme küçültme ameliyatında meme dokusu çıkarılmaktadır, süt kanalları da meme dokusu içinde dağınık bir şekilde yer alır. Bu nedenle süt kanalları ameliyat esnasında kısmen veya tamamen etkilenebilmektedir. Bu durum aile planlamasını tamamlamış ya da yaşı gebelik için ileri olan hastalar için bir sorun teşkil etmemektedir. Ancak anne olmayı planlayan hastalar, küçültme ameliyatını cerrah ile beraber değerlendirmeli ve riskleri göz önünde bulundurmalıdır.

Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları

Meme küçültme ameliyatı genel anestezi altında gerçekleşen bir ameliyattır ve en fazla 4 saat sürmektedir. Ameliyattan sonraki iki hafta boyunca hastanın kontrolleri yapılır ve bu iki haftanın sonunda da dikişiler alınır. Hasta bir hafta sonra sosyal yaşantısına dönebilir ancak kendine çok dikkat etmesi, düzenli bir şekilde özel sutyenini ve dikişiler için de özel kremini kullanması tavsiye edilir.

Bu noktalara dikkat eden hastalarda iyileşme daha hızlı olmaktadır. Meme küçültme ameliyatı olanlar, hafifleyen bedenleri ile birçok medikal rahatsızlıktan kurtulur. Dış görünüşlerindeki olumlu değişiklik daha özgüvenli ve daha mutlu olmalarını da sağlamaktadır. Gebelik ve emzirme ile ilgili düşünceleri net olan kişiler, meme küçültme ameliyatı ile daha konforlu bir yaşama devam edebilirler. Meme küçültme ameliyatı fiyatları ve ameliyat hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen kliniğimizi arayın.

Siz de yeni bir görünüme sahip olmak istiyorsanız hemen randevu alın
goz-kapagi-estetigi
Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göz kapağı ameliyatı diğer ismi ile blefaroplasti, son yıllarda en çok tercih edilen estetik operasyonlarından biridir. Yaşlanma etkisi olarak ortaya çıkan kırışıklık ya da sarkmalar haricinde; düzensiz yaşam, çok fazla alkol ve sigara tüketimi, yorgunluk gibi nedenler de bazı durumlarda göz kapağı ameliyatını gerekli kılmaktadır. Bu yazımızda “Göz kapağı ameliyatı nasıl yapılır, göz kapağı ameliyatını kimler yaptırabilir, göz kapağı ameliyatı ne kadar sürede iyileşir?” sorularının yanıtlarını konuşacağız.

Yaşlanma ile elastikiyet kaybı yaşayan cilt, bu kaybın belirtilerini ilk olarak göz çevresinde göstermektedir. Bu belirtiler ise; göz kapağı düşüklüğü, dış kenarlarda oluşan kazayağı çizgileri, gözaltı torbaları ve göz kapaklarında oluşan kırışıklıklardır. Özellikle göz kapağı düşüklüğü, bazı durumlarda çok fazla rahatsızlık yaratır, hatta kişilerin görme yetisini engelleyecek boyutta bile olabilmektedir. Göz kapağı ameliyatı olmak isteyen kişiler bu operasyonu estetik ya da yaşam konforunu artıracak nedenler için tercih etmektedir.

Göz kapağı ameliyatı alt ve üst göz kapaklarına uygulanan işlemleri içermektedir. Kişinin ihtiyacı ve isteği doğrultusunda aynı anda her iki göz kapağına ya da sadece birine göz kapağı estetiği uygulanabiliyor.

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Üst göz kapağı estetiği, göz kapağı düşüklüğü nedeniyle yapılmaktadır. Göz kapağındaki fazla deri ve kas dokusu alınarak gerçekleştirilir. Daha etkili bir sonuç için çoğu kişi alın ve kaş estetik operasyonları ile beraber üst göz kapağı ameliyatını yaptırmaktadır. Göz kapağı kıvrım çizgisine kesi atıldığından dolayı ameliyat izi de görülmemektedir.

Alt göz kapağı estetiği ise yaş aldıkça yer çekimine dayanamayan yağ yastıkçıklarına müdahale edilmesidir. Genç kişilerde elmacık kemiklerinin üzerinde bulunan bu yağ yastıkçıkları ilerleyen yaşla beraber aşağı doğru iner. Alt göz kapağı estetiğinde de yağ yastıkçıkları yukarıya yani olması gereken yerine asılır. Bu işlem sonrasında eğer ihtiyaç duyuluyorsa kirpik altından kesi atılır, yağ yastıkçıkları bölgeye yayılarak alt göz kapağı ameliyatı gerçekleştirilir. Son olarak da fazla deri ve kas dokusu alınır. Kirpik altından kesi atıldığı için bu ameliyatta da iz kalmamaktadır.

göz kapağı ameliyatı

Göz Kapağı Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi yaşlanma ile beraber cildin elastikliğini kaybetmesi ilk olarak göz çevresinde kendini belli ediyor. Bu nedenle göz kapağı ameliyatı 35 yaş ve üzeri kişiler tarafından tercih ediliyor. Elbette ki başka sebepler, farklı medikal zorunluluklar neticesinde de göz kapağı ameliyatı yapılabiliyor. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında her yaşta göz kapağı ameliyatının yapılabildiğinin de altını çizelim. Zaman aktıkça cildimiz de canlılığını ve dinçliğini kaybetmeye devam edecektir. Buna rağmen göz kapağı ameliyatı ortalama 7-8 yıl yüzünüzde etkisini gösterecektir.

göz kapağı ameliyatı

Göz Kapağı Ameliyatı Ne Kadar Sürede İyileşir?

Göz kapağı ameliyatı yani blefaroplasti yaklaşık 1-2 saat süren küçük denilebilecek bir ameliyattır. Ameliyat sonrası iyileşme ise ortalama bir hafta evde istirahat ederek tamamlanır. Hastanın hastanede kalmasını gerektiren bir durum yoksa genellikle ameliyattan bir gün sonra hasta taburcu edilir.

Göz kapağı ameliyatı yaptıran kişiler, ameliyat sonrası daha dinç ve canlı bir yüze kavuşmaktadır. Kadın ya da erkek fark etmeksizin daha genç görünüyor olmak kişinin özgüvenini yükseltir. Göz kapağı ameliyatı sonrasında da bireyler bu özgüveni ve mutluluğu hissetmektedir. Önemli olan ise doğru yerde doğru işlemlerin yapılmasıdır. Küçük bir ameliyat ya da estetik operasyon olarak görülse de göz kapağı ameliyatı işin uzmanı cerrahi doktorlar tarafından donanımlı kliniklerde gerçekleştirilmelidir.

Siz de yeni bir görünüme sahip olmak istiyorsanız hemen randevu alın
sakal-ekimi-before
Sakal Ekiminin Ardından Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sakal Ekiminin Ardından Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Sakal Ekiminin Ardından;  Erkeklerin özgüven problemi yaşamalarını sağlayan unsurlardan birisi de sakal eksikliği olmaktadır. Estetik kaygılardan dolayı erkeklerin yaşamış olduğu bu soruna teknoloji sayesinde çözüm bulunabilir. Sakal ekimi; saç ekimi kadar popüler olmasa da birçok erkeğin başvurduğu bir operasyondur. Sakal ekim tekniklerinde ilerlemeler ve teknolojik kolaylıklar sağlandığı için bu operasyona başvuranların sayısı her geçen gün artmaktadır. 

sakal ekiminin ardından

Sakal ekimi sırasında ve sonrasında birtakım etmenlere dikkat edilmesi şarttır. Yüz derisinin ince olması ve ekim işlemlerinin yapılacağı cildin saça kıyasla çok daha hassas olması; sakal ekimini riskli hale getiren unsurlar arasında yer alır. Buna ek olarak, saç ekimine kıyasla sakal ekiminin ardından iyileşme sürecinin daha uzun ve hassas olduğunu ifade etmeliyiz. Sakal ekimi işlemleri; genellikle bir yıl sonunda yüzde yüz başarıya ulaşır. Bir başka deyişle, bu operasyonu geçirenlerin bir süre beklemesi ve bu dönemde kıl kökü kaybı yaşamamaya dikkat etmesi şarttır. 

Sakal Ekimi Sonrasında Önem Taşıyan Unsurlar Nelerdir? 

Sakal ekimi işleminin ardından iyileşme sürecinin korkulacak bir durum olmadığını ifade etmeliyiz. Ancak, her cerrahi işlemin ardından olduğu gibi sakal ekiminin ertesinde de dikkat edilmesi gerekenler vardır. Dikkatli bir hasta ilk üç günü atlattığı takdirde hemen ertesinde yıkama işlemlerine başlayabilir. İyileşme sürecinin ortalama yüzde 70’lik kısmı ilk günlerde atlatılmaktadır. Sakal ekiminin ardından doktorunun tavsiyelerine harfiyen uyan bir hastanın bu süreci sorunsuz atlatacağını ifade etmeliyiz. 

Sakal ekimi sırasında yüz bölgesine toplu iğne başı kadar büyük olacak şekilde kıl kökü yerleştirme alanları açılır. Söz konusu alanların iyileşmesi için ortalama bir hafta boyunca antibiyotik kullanmak gereklidir. İlk bir aylık sürecin atlatılmasının ardından tıpkı saç ekiminde olduğu gibi sakallarda da şok dökülme yaşanır. Bu sayede, kıl kökleri, en kısa sürede yenilenecektir. Sakalların bir süre sonra eskisinden çok daha gür bir şekilde uzayacağını söylemek gerekir. Sakal ekiminin ardından en kritik dönem ilk bir haftalık süreç olmaktadır. Bu dönem içerisinde hastanın büyük oranda iyileşeceğini ifade etmeliyiz. Bir başka deyişle, ilk bir haftasını sorunsuz olarak geçiren bir hastanın sonrasında sıkıntı yaşama ihtimalinin düşük olduğunu söylemek gerekir. 

sakal ekiminin ardından

Sakal Ekiminin ardından Zamana Bağlı Olarak Yaşanan Değişimler

Sakal ekiminin ardından hastanın bilhassa ilk üç günlük sürece çok dikkat etmesi gerekir. Bu operasyon; üç ila altı saat arasında sürmektedir. Hastanın hastanede kalmasını gerektiren bir durum yoktur. Ancak, yine de bu dönemde bir refakatçinin olması önemlidir. İlk üç günde yüzün öne doğru eğik kalmamasına dikkat edilmelidir. Hastanın bu işlemden sonra mümkün olduğunca alkol ve sigara tüketiminden kaçınması gerekir. Bunun yanı sıra, işlemin yapıldığı alana hiçbir şekilde su değdirilmemelidir. Kıl köklerinde meydana gelen kabuklara dokunulmamalıdır. Hasta; kıyafetlerini giyip çıkarırken ekim yapılan bölgeye temas etmemek adına dikkatli olmalıdır. Son olarak, ilk üç günlük dönemde hastanın sırt üstü yatması tavsiye edilir. 

İlk üç günü atlatan hastanın ilk bir aylık dönemde ise verilen ilaçları eksiksiz olarak kullanması gerekir. Doktor tarafından tavsiye edildiği gibi yüz yıkanmalıdır. Buna ek olarak, yüze baskı yapacak her hareketten kaçınılmalıdır. Sakal ekim işleminin ardından kıl köklerini hareket ettirmemek adına söz konusu bölge kesinlikle kaşınmamalıdır. Yüzün havlu ile kurulanması sırasında dikkatli olunmalı ve yüze çok fazla baskı yapılmamalıdır. 

Son olarak, hastanın ilk bir ayın ardından yaşanan şok dökülmenin normal olduğunu bilmesi gerekir. Buna ek olarak, ilk üç aylık dönemde kesinlikle tıraş olunmamalıdır. 

Siz de yeni bir görünüme sahip olmak istiyorsanız hemen randevu alın
Sakal Ekimi
Sakal Ekimi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Sakal Ekimi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Sakal ekimi ; hiç şüphesiz, saç ekiminin ardından en çok yaptırılan ekim işlemidir. Bu noktada, sakalları çıkmayan veya sakal sayısı yetersiz sayısı olan birçok kişinin aklında sakal ekimi operasyonu yer alır. Ancak, sakal ekimi fiyatları; saç ekimine kıyasla son derece düşüktür. Bu durumu ortaya çıkaran en büyük etken ekildiği kıl kökü miktarının az olması olarak dikkat çekmektedir.

sakal-ekimi 

Sakal; erkekler için doğal bir aksesuar olmasından dolayı önem taşır. Bu noktada, birçok kişinin doğuştan sakalı yoktur. Ayrıca, birtakım sebeplerden dolayı sakalını kaybedenler de vardır. Bu kişiler için en uygun çözüm ise sakal ekimi olacaktır.

Sakal Ekimi Fiyatlarını Belirleyen Etkenler Nelerdir? 

Tıpkı saç ekimi işleminde olduğu gibi sakal ekimi operasyonunda birden çok klinik hizmet vermektedir. Sakalı çıkmayan ve köse olarak adlandırılan kişilerin yanı sıra herhangi bir nedenden dolayı sakalından memnun olmayanlar için sakal ekimi en iyi seçenek olarak göze çarpmaktadır. Herkesin çevresinde bu tür klinikler vardır. Bu kliniklere gidilerek sakal ekimi fiyatları hakkında bilgi alınabilir. Bunun yanı sıra, herhangi bir kaza veya travmadan dolayı oluşan yara ya da ameliyat izini kapatmak adına sakal ektirme işleminden faydalanmak isteyenler de bulunur. 

Sakal ekimi konusunda en çok merak edilen detay işlemin fiyatı olmaktadır. Sakal ekimi; saç ekimi kadar göz önünde bir operasyon olmadığı için fiyatları hakkında bilinenler çok daha sınırlıdır. Ancak, sakal ekiminin fiyatlandırılmasını etkileyen birden çok faktör olduğunu söylemeliyiz. Ne kadar kökün ekileceği ve hali hazırdaki sakal miktarı gibi etmenlerin belirleyici olduğunu ifade etmek gerekir. Bunun yanı sıra, seans sayısı da toplam maliyetin değişmesindeki en önemli etkendir. Bazı kişiler için tek seans yeterli olurken köse olarak adlandırılan kişiler için duruma göre iki veya üç seansın gerekli olacağını söylemek gerekir. Sakal ekimi fiyatları konusunda en doğru bilgiyi almak adına uzman kliniğe başvuru yapılması doğru olacaktır. Yapılacak detaylı muayenenin ardından net bir fiyat vermek mümkün olabilir. 

sakal ekimi

Sakal Ekiminin Fiyatları Zannedildiği Kadar Önemli Mi? 

Sakal ekimi fiyatlarının bilhassa son yıllarda herkese hitap edecek seviyeye geldiğini söylemeliyiz. Bu yüzden, isteyen herkes bu operasyondan faydalanabilir. Ancak, sakal ekimi; tıpkı saç ekimi gibi son derece ciddi bir operasyondur. Hatta, yüz görünümüne direkt olarak etki etmesinden dolayı yapılacak hatalı bir işlemin hoş olmayan sonuçları ortaya çıkabilir. Bu yüzden, sakal ekiminde fiyattan ziyade operasyonu yapacak olan kişinin uzmanlığı dikkate alınmalıdır. Bu operasyonun alanında uzman kişi veya kişiler tarafından yaptırılması bir zorunluluktur. Çünkü, daha önce de söylediğimiz gibi geri dönüşümü olmayan bir işlemdir. 

Sakal ekimi söz konusu olduğunda her merkez ve her uzman için farklı fiyatlar talep edilebilir. Kliniğin yer aldığı semt; fiyatlar üzerinde de önemli bir etkendir. Nişantaşı’nda yer alan bir sakal ekimi kliniği ile Üsküdar’da yer alan bir kliniğin aynı fiyatlara sahip olmayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Aynı semtte yer alan iki klinik arasında da popülerlik bakımından birtakım farklar bulunabilir. Bu tür farklar kendisini fiyatta da gösterecektir. 

Sonuç olarak, kişinin ihtiyacı olan kök sayısına göre fiyatların farklı olduğunu ifade etmeliyiz. Bıyık, çene bölgesi, favoriler, yanak bölgesi için farklı kök gereksinimlerinden bahsedilebilir. Sayılara göre fiyatlar da farklı olacaktır. Sakal ekimi; etkisini kısa sürede gösteren bir operasyon değildir. İşlemin ardından ortalama bir yıl beklemek gerekir. Kişinin nasıl bir sakal istediğine karar verilmesinin ardından tüm süreç daha kolay ilerleyecektir. 

Siz de yeni bir görünüme sahip olmak istiyorsanız hemen randevu alın
× Hemen İletişime Geç