Mezoterapinin vücudun birçok farklı bölgesine uygulanan bir tedavi yöntemi olduğunu söyleyebiliriz. En yaygın olanlarından birisi saç mezoterapisidir. Saç mezoterapisi sayesinde hem erkeklerde hem de kadınlarda saç dökülmesi ve kellik sorununa çözüm bulunur. Ayrıca, mezoterapi seansının ardından saçlar daha gür bir şekilde çıkacaktır. Kelleşme sorunundan muzdarip olan kişilerin saç derilerine vitamin, mineral ve besin öğelerinin enjekte edilmesi sayesinde dökülme ve kellik sorunu ortadan kalkacaktır. Saç mezoterapisi ile hücre metabolizmasını hızlandırmak da mümkündür. Enfeksiyonları ortadan kaldırmak ve hem hacimli hem de uzun ve güçlü saçlara kavuşmak adına saç mezoterapisinin tercih edilmesi uygundur.

Mezoterapi yönteminde son derece ince iğneler kullanılır. Bu iğneler sayesinde saç derisinin altına saçı besleyici bileşenler enjekte edilir. Sonuç olarak, dokunun güçlendirilmesi ve bakım yapılması sağlanır. Saç ekim işlemlerinden altı ay sonra saç mezoterapisi uygulanır. Bu sayede, yeni çıkmış saç tellerine bakım yapılarak gelecekteki saç dökülmelerinin önüne geçilir. En az saç mezoterapisi kadar bilinen bir diğer yöntem yüz mezoterapisi olmaktadır. Yüzde bilhassa güneş ışınlarından dolayı sorunlar yaşanır. Yaşlanmaya bağlı olarak cildin dolgunluğu ve görünümü kötüye gidecektir. Ancak, küçük miktardaki ilaçların karıştırılmasıyla beraber cildin içine ve altına enjekte edilmesiyle istenilen sonuç alınabilir. Yüz mezoterapisi sayesinde cilt; kendisini olumlu etkileyecek olan maddelerden faydalanma şansına erişir. İlaçların çok az verilmesinden dolayı herhangi bir yan etkiden bahsedilmesi mümkün değildir.

Sonuç olarak, yüz mezoterapisi sayesinde çok daha enerjik ve dinlenmiş bir cilt görünümüne sahip olmak mümkün hale gelir. Cildin elastikiyeti artar. Buna bağlı olarak, yaşa bağlı ortaya çıkan cilt sarkmalarının da azalacağını ifade edebiliriz. Kırışıklıkların hafiflemesi de yüz mezoterapisinin bir diğer sonucu olarak kendisini göstermektedir.

İğnesiz mezoterapi; özellikle son yıllarda adından bahsettirmektedir. İğne olmaktan korkan ancak mezoterapinin etkilerinden faydalanmak isteyenler için en uygun seçenek olacaktır. Bir başka deyişle, ağrı ve acı olmadan cildi yenilemek mümkün hale gelir. İçerisinde son derece etkin bir karışım bulunur. Cilde herhangi bir hasar vermeden fibroblast büyüme faktörlerini uyaran bu karışım ile ciltte gözle görülür seviyede etki oluşacaktır. Uygulamanın ardından bilhassa cilt altında kolajen üretimi ve güçlü lifting etkisi devam edecektir. Bu sayede, cildin tüm sorunları ortadan kaldırılır. Yeni kolajen oluşumunun desteklenmesi ile beraber hücrelerde biyolojik uyarılma ortaya çıkacaktır.

Mezoterapi denildiği zaman akla selülit mezoterapisi de gelmektedir. Neredeyse her yaş grubundaki kadın ve erkekte selülit problemine rastlanır. Hormonal faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan selülit; mezoterapi sayesinde çözüme kavuşturulacak bir sorundur. Cildin altına enjekte edilen maddeler; selülitli alanda kan akımını ve aynı zamanda lenfatik dolaşımı düzenler. Ayrıca, yağ depozitlerini de çözer. Sertleşmiş bağ dokuyu çözmesi de bir diğer avantaj olarak dikkat çekmektedir. Selülit mezoterapisi ile dört ila on hafta içerisinde son derece başarılı sonuçlar alınır. Ancak, diyet ve egzersiz ile desteklenen mezoterapinin çok daha iyi sonuçlar vereceğini ifade etmeliyiz.

Son olarak, bölgesel yağlanmanın birçok kişi ciddi bir sorun olduğunu söylemek gerekir. Karın, kol, bel ve bacaktaki bölgesel yağlanmaların ortadan kaldırılmasında da mezoterapiden faydalanılmaktadır. Bu işlem ile beraber operasyon alanındaki yağ dokunun yıkılması sağlanır. Bölgesel yağlanma tedavisinde kullanılan mezoterapi yöntemi aynı zamanda diyet ve egzersiz ile desteklenmelidir.

Siz de istediğiniz takdirde mezoterapinin olumlu özelliklerinden faydalanabilirsiniz.