Primer burun estetiği; sıklıkla genel anestezi altında yapılır. Ameliyat süresi; her ne kadar operasyonu yapan cerraha göre değişse de genellikle bir ila 1.5 saat arasında farklılık gösterir. Operasyonun ardından aynı gün içerisinde taburcu olmak mümkündür. Ancak, herhangi bir komplikasyonun meydana gelmesi halinde duruma müdahale edebilmek adına bir gün hastanede kalınması tavsiye edilir.

Primer burun estetiği operasyonlarında tampon kullanılmaz. Ancak, operasyonun bitmesiyle beraber burun üzerine alüminyum bir alçı konmaktadır. Bu alçı; beşinci veya altıncı günde alınır. Burun estetiği operasyonu; daha önce belirttiğimiz üzere çok sıkıntılı bir süreci ifade etmez. Ancak, hastanın operasyonun ardından iyi bir şekilde dinlenmesi gerekir. Bir hafta dinlenen ve bu sürede ilk etkileri atlatan bir hasta; sonraki hafta işine geri dönebilir. Denize girmek isteyenlerin ise en az on gün boyunca beklemesi gerekir. Uçağa binmek için ise beş günün geçmesi tavsiye edilir.

Primer burun estetiği operasyonu geçirmeyi düşünenlerin bilmesi gereken farklı hususlar da vardır. Ağır bir işte çalışıyorsanız, operasyon ertesinde bir süre işinize ara vermeniz şarttır. Çünkü, burnunuzun şeklini aldığı bu dönemde alacağınız bir hasar tüm emeklerin boşa gitmesine sebep olur. Spor yapmak isteyenler ise iki hafta boyunca beklemelidirler. Yine operasyonun ardından bir ay geçmesiyle beraber gözlük kullanılmaya başlanabilir.

Sonuç olarak, primer burun estetiği için yukarıdaki detaylara dikkat etmelisiniz!