Estetik operasyonlarının her birinin avantaj ve dezavantajlarının olduğunu söylemeliyiz. Ancak, yıllardır sakal sorunundan muzdarip olanlar için avantajlarının bir adım önde olduğu aşikardır. Her şeyden önce, dilediğiniz stilde sakallara sahip olursunuz. Bir başka deyişle, sakalınızı istediğiniz şekilde ektirerek hayalinizdeki görünümü yakalayabilirsiniz. Nasıl bir sakal türü hayal ettiğinizi uzman doktorunuzla paylaşmalı ve çizim yaptırmalısınız. Hekime bunu belirterek kendi stilinizi yaratma şansına erişebilirsiniz.

Sakal ve bıyık; erkeğin estetiğini tamamlayan en önemli unsur olarak dikkat çekmektedir. Hem günlük hayatınızda hem de iş hayatınızda sakal ve bıyık görünümü ile beraber çok daha çekici olabilirsiniz. Bunun yanı sıra, sakal ekiminin zannedildiği gibi zor ve ağrılı olmadığını ifade etmeliyiz. Gelişen teknoloji ve birçok estetik merkezinde kullanılan altın uçlu iğneler ile dokuya en az zarar verilmektedir. Yine birçok doktor tarafından kullanılan DHI Plus Gold yöntemiyle hiçbir acı hissetmeden sakal ekimi işlemlerinizi gerçekleştirmiş olursunuz.

Sakal ekiminin saç ekimiyle benzer bir sürece sahip olduğunu söylemiştik. Bu noktada, her iki operasyonun da iyileşme süreci aynıdır. Altın krem uygulaması ile daha kısa sürede iyileşebilirsiniz. Bu uygulama ile dokudaki yenilenme çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşecektir. Sakal ekimi gerçekleştirmeyi düşünen birçok kişinin aklında operasyonun ardından tıraş olmaya devam edip edemeyeceklerine dair sorular vardır. Ancak, sakal ekimi yapılsa dahi tıraş olmanızın önünde herhangi bir engel olmayacaktır. Bu noktada, uzman doktorunuz tarafından size verilen tavsiyeye uyarak belirlenen süre içerisinde tıraş olmaya başlayabilirsiniz.

Sonuç olarak, sakal ekimi yaptırmayı düşünüyorsanız iyi bir doktor ile çalıştığınız takdirde endişelenmenizi gerektirecek bir husus yoktur.