Kepçe kulak ameliyatı ile ilgili bilgi verdikten sonra işin maliyetine dair bilgilendirme yapmalıyız. Devlet hastanelerinde de kepçe kulak ameliyatı yapılır. Ancak, bu operasyon devlet hastanesinde yapılsa dahi yüzde yüz ücretsiz bir operasyon olmayacaktır. SGK sayesinde bu operasyondan faydalanmak mümkündür. Bu noktada, devletin estetik operasyonlarının tamamını karşılamadığını da bilmelisiniz.

Kepçe kulak ameliyatı için illaki sigortanın karşılaması gibi hususları düşünmemelisiniz. Bu operasyon; bilhassa geçmiş yıllarda pahalı olsa da günümüz şartlarında aynı şeyleri söylemek mümkün değildir. Çünkü, neredeyse bir akıllı telefon parasıyla kepçe kulak ameliyatını yaptırmak söz konusu olur. Bunun yanı sıra, operasyonun tek kulak için mi yoksa çift kulak için mi yapılacağına göre de fiyatlar farklılık gösterebilir. Bazı durumlarda kişinin kulak memesine de müdahale yapılabilir.

Kepçe kulak estetiği için hangi doktoru tercih ettiğiniz son derece önemli! Alanında uzman, deneyimi son derece yüksek bir doktor ile çalıştığınız takdirde operasyondan yüzde yüz verim alacaksınız. Bu yüzden, işin maliyet kısmını bir kenara bırakmalısınız.