Yağ enjeksiyonu yapmanın birden çok tekniği vardır. Yağlar; yalnızca bu işlem için kullanılan özel liposuction enjektörleri ile alınır. Başka bir enjektöre aktarılarak yeni yerine enjekte edilir. Kesi ve dikiş yapılmasına gerek olmayacaktır. Yalnızca lokal anestezi yeterli olur.

Ele yağ enjeksiyonu; genellikle başarılı olsa da bu yöntemin başarılı olması kullanılan aletlere ve tekniğine bağlıdır. Bilhassa son yıllara kadar verilen yağların erimesi son derece normaldi. Fakat, teknolojik şartların gelişmesiyle beraber bu durumun ortadan kalktığını söyleyebiliriz. Bir başka deyişle, verilen yağların tutması ihtimali artmıştır. Özel olarak hazırlanan iğnelerin varlığı bu işlemin kalitesini arttırmıştır. Alınan hücrelerin hava ile temas etmemesi başta olmak üzere yağların verildiği enjektörlerin boyutları ve uygulanan basınç gibi farklı detaylar da bulunur.

Ele yağ enjeksiyonunun ardından komplikasyon olma ihtimali son derece azdır. Komplikasyon olsa dahi o bölgede küçük apselerin görüldüğüne değinmeliyiz. Bu gibi hallerde, tedavi için pansuman ve antibiyotik yeterli olacaktır. Yağların erimesi en ciddi sorun olarak ortaya çıkar. Verilen yağların homojen olarak erimesinden dolayı bölgede asimetrinin görülmesi son derece normaldir. Yağların erimesi herhangi bir sağlık problemine sebep olmaz. Yine de istenildiği takdirde işlem tekrar edilebilir.

Daha önce de belirttiğimiz gibi yağ enjeksiyonunun başarısı yağ alımında uygulanacak teknik ve aletler ile yakından alakalıdır. Her ne kadar çok sayıda teknik olsa da yağ hücrelerine en az zarar veren işlemin uygulanması gerekir.

Ele yağ enjeksiyonu fiyatları da merak edilen bir diğer husus olarak dikkat çekmektedir. Ancak, fiyatların işlemin yapıldığı klinik veya hastaneye göre değiştiğini söyleyebiliriz. Yağ enjeksiyonu tekniği de yağ dolgusunu etkileyen faktörlerden yalnızca birisidir. Ancak, ele yağ enjeksiyonu operasyonunun fiyatları; yüze yapılan yağ enjeksiyonu ile kıyaslandığında daha düşüktür. Genel anestezi altında yüze yapılan uygulamalarda fiyatın daha yüksek olması söz konusudur. Ancak, ele yağ enjeksiyonunda böyle bir duruma rastlanmaz.

Sonuç olarak, her geçen gün daha da popüler olan yağ enjeksiyonu ile ilgili aklınızda herhangi bir şüphe olmamalı! Bilhassa kalıcılık seviyesinin teknolojik imkanlar sayesinde arttığını söyleyebiliriz. Bu yüzden, vermiş olduğunuz paranın karşılığını sonuna kadar alacaksınız.